farba pisma vo firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.12.2009 | 11:09
Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
Mám taký malý problém. Farba písma na niektorých stránkach je nečitateľná. Problém bol aj na tejto stránke to som ale vyriešil nastavením inej farebnej schémy decadent orange, ale to nerieši tento problém.
Hlavne pri písaní do Search okien na rôznych stránkach je na bielom pozadí bledo šedé písmo takmer nečitateľné.
Použitím systémových farieb sa mi to na niektorých stránkach upravilo, ale nie všade.
Nieje to teda nastavením témy na Kubuntu lebo tam mám biele písmo na čiernom pozadí. Aspom myslím. Skúste poradiť kde to ešte môže byť.
PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
    • Re: farba pisma vo firefox 02.12.2009 | 11:38
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      Bohuzial firefox/rozne weby(a par dalsich programov) maju natvrdo nastavene niektore farby(casto nelogicky ze podklad pisma je natvrdo biely zatial co pismo je z temy) co sa nasledne prejavuje pri tmavych temach.
      Rovnaky problem mam aj ja na temnej teme, jedina moznost je pohrat sa s farbami tak aby to ako tak vyhovovalo pre vacsinu moznosti alebo zbozne cakat kym prestanu byt ludia s tmavymi temami ignorovany(a v pripade programatora sa to ofc pokusit opravit) alebo samozrejme si dat svetlu temu s ciernym pismom.
      Ak by tu ale niekto iny poskytol schopne riesenie tak budem velmi rad.
      :(){ :|:& };:
      • Re: farba pisma vo firefox 02.12.2009 | 12:55
        Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
        No chyba odhalená. Štvalo ma, že nech som robil akékoľvek zmeny v nastavení témy, farby písma či už vo Firefoxe alebo v Kubuntu tak sa v prehliadači nič nemenilo. Skúsil som teda štandardné nastavenia témy v Kubuntu ale Firefox zostal rovnaký.
        Tak som stiahol jednu tému pre FF, ale pre nastavenie to chcelo reštart FF. Klikol som naň no on sa len vypol a po znovu spustení stále žiadal reštart.
        Pomohol až relog v Kubuntu. Ako by naši český bratia povedali (to je trošku ujeté).
        Žeby ďalšie mušky KDE?
        No ešte sa stým pohrám a uvidím čo z toho vytrieskam.
        PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512