Neviem sa dostať do routra

Sekcia: Konfigurácia 02.12.2009 | 21:40
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravim. Nedávno som bol niekomu zapojiť wi-fi sieť doma, lebo chce chodiť z notebookom po dome. Pokúsim sa načrtúť problém. Pripojil som sa na router cez defaultnu IP a nastavil ho tak ako bolo treba, aby slúžil ako AP. On chytá internet domov tiež cez wi-fi čo má hore na streche. Je to aktívna anténa napájana cez RJ45. Proste z antény ide priamo kábel do PC. A je nastavená aby automaticky pridelila vždy adresu počítaču. Ja som nastavil ten router a aj som vňom zvolil aby si adresu prijal cez DHCP z antény. Aby mu priradila IP. Takto somto pozapájal a všetko krásne ide. Wi-fi sieť funguje. Len teraz nastal problém keď teraz sa potrebujem dostať do nastavení routra. Ja teraz neviem cez akú IP sa doňho dostanem. Tak som (v hlúpej Hliste) skočil do príkazového riadku a pozrel aké adresy má teraz pridelené PC. Bola tam aj IP brány tak som myslel že cez tú sa dostanem do routra ale nejde to. Ked sa snažím dostať na tú bránu tak ma to vždy hodí až na anténu a od tej neviem meno a heslo. Ako teda zistím cez akú IP sa dostanem na ten router ktorý je teraz ako AP a je káblom pripojený na anténu ktora mu prideľuje adresu?
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 22:00
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      192.168.1.1 si skusal? neviem o ake zariadenie sa jedna ...
    • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 22:43
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      ak nevies IP tak sa skus pozriet do historie prehliadaca. mozno tam uvidis nieco ako 192.168.x.y Inak ak sa jedna o D-Link tak skus aj 192.168.0.1 ak si to nezmenil.

      pripradne skus pingovat segment Ip adries 192.168.x.y
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 22:52
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        No je to D-link a mal defaultnu IP ako 192.168.0.50. Len teraz ked som dal DHCP tak neviem ci to pojde cez nu. Napadlo ma to až teraz ale aj tak neviem či to pojde. Ale skusim
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
      • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 22:56
        WlaSaTy   Návštevník
        :pingovat segment Ip adries 192.168.x.y
        Skor by som odporucil pouzit nmap, ten je na to stvoreny. Predsa len, ping na teoretickych 64k adries moze zabrat pri 10s timeoute cez tyzden a pol. Ak pravda neratame ze to clovek moze robit vo viacerych oknach a nejaky cas mu padne navyse aj na pisanie a preklepy.

        Ale tajtak vyzera najpravdepodobnejsie :
        1) router by mal byt spravovatelny len po kabli, nie cez wifi
        2) jeho stranka bude v cache prehliadaca
        • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 23:06
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          No pokiaľ viem tak na router by sa malo dostat aj cez Wi-fi.

          A ak by som ho teda išiel aj tak spravovat cez kabel tak aku dam IP ked ma nastavene čakať na adresu z DHCP. Čo nebodaj mu Hlista prideli IP? To silne pochybujem

          A ak tá stranka aj je v cache prehliadača je pre mňa nepožitelna lebo ta stránka mi takto išla keď router mal pevnú 192.168.0.50 a teraz ju už nemá takže aj keď najdem stranku z cache a prepíšem niečo na nej tak vyhlási že sa nemôže pripojiť/neznáma stránka.
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
          • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 23:33
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            tak ma napada este jedna moznost.

            Zober pero, ceruzku, sparatko,... dojdi k tomu routru a resetuj ho. na zadku je taka mala priehlbina kam to pichnes a router zabudne ci je. :)
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
            • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 23:35
              Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
              :( ale ved to som robil uz niekolko krat :(

              ja ho uz mam krasne nastaveny len chcem sa znova dostat do nastaveni. Ci to ho mam vzdy restartovar a nanovo nastavit? :)
              http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
          • Re: Neviem sa dostať do routra 03.12.2009 | 09:02
            l_barbarossa   Návštevník
            >>No pokiaľ viem tak na router by sa malo dostat aj cez Wi-fi.

            tak napr. moj ma defaultne zakazanu konfiguraciu cez ine rozhranie nez lan (da sa to zmenit, ale nie je dovod, vsakze?)
      • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 23:00
        Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
        pripradne skus pingovat segment Ip adries 192.168.x.y segment IP adries? stým so sa ešte nestretol, to akože pingnem všetky tieto IP?
        http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
        • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 23:34
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          jj. alebo to lepsie na to pouzijes nmap ako nad mnou povedal Wlasaty
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
          • Re: Neviem sa dostať do routra 02.12.2009 | 23:36
            Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
            No veru stým som ešte nerobil...ale už som o tom počul veľa
            http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Neviem sa dostať do routra 03.12.2009 | 09:08
      l_barbarossa   Návštevník
      aku MAC adresu ma brana a aku MAC adresu ma dotycny router?
    • Re: Neviem sa dostať do routra 03.12.2009 | 10:33
      rover   Návštevník
      co ti vypise traceroute www.niekam.von?
      • Re: Neviem sa dostať do routra 03.12.2009 | 20:13
        Milos T. (neprihlaseny)   Návštevník
        Už sa to vyriesilo. Ten d-link proste neodpovedal a po chvili pripojenia sa odpojil úplne. Vždy pomohol len restart. Odmietal komunikovať. Nakoniec sme dali Zcomax a ide to konecne a da sa aj dostat do routra a aj to ide.
        • Re: Neviem sa dostať do routra 29.12.2009 | 20:14
          Michal   Návštevník
          Potrebujem sa dostať do routra ale ked najdem na stranku tak o domna žiada zadať user a heslo, lenže ja ichnepoznam.... Inač router je D-link

          • Re: Neviem sa dostať do routra 29.12.2009 | 21:35
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            skus user: admin , heslo: admin
            Slackware
            • Re: Neviem sa dostať do routra 30.12.2009 | 12:13
              ---   Návštevník
              ak je to dsl d-link a je od monopolu, tak tam je admin ucet (docasne) blokovany. Na spodnej strane routra by mali byt k nemu uvedene prihlasovacie udaje.
    • Re: Neviem sa dostať do routra 31.12.2009 | 14:03
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Zbezne som si to tu precital a nieje mi cela situacia jasna.
      Pokial viem router musi mat min 2 rozhrania (vonkajsie/vnutorne)
      Ty si zapojil kabel z anteny do vonkajsieho a povedal si nech si berie IP z anteny.
      Ak je to takto tak potom nechapem preco by sa mala IP vnutorneho rozhrania zmenit. Po pripojeni na vnutorne rozhranie by si mal byt normalne schopny sa do routra dostat.
      Ak to nie je takto tak skus prosim popisat co si vlastne spravil. Lebo teraz nechapem ze kde je problem.
      • Re: Neviem sa dostať do routra 09.10.2012 | 17:45
        majkovajko   Návštevník
        zdravim chcel by som vas poprosiť o pomoc chcel by som zmeniť heslo wifi routera D-Link no nejde mi to nemožem sa dostať ani do nastaveni routeru heslo už bolo raz menene .no ked zadam IP čku do vyhladavača tak sa nič nedeje ani na Webovwj stranke routra sa mi nič nedeje heslo zadavam aj meno a stale nič vraj treba resetovať router no radšej som to neskušal kym to nieje na isto no a čo potom po resete a tak dalej skuste mi pomocť som v tomto total laik tak nejak podrobnejšie poprosim dakujem za radu moc 8*5
        • Re: Neviem sa dostať do routra 09.10.2012 | 18:07
          Avatar default Debian  Používateľ
          adresa routra je default tusim 192.168.1.1 , ale ked ho nastavujes ta ip sa aspon u mna zmenila, ja som mu dal informacie od providera, pomocou ktorych by som sa pripojil aj kablom, cize som nastavil wan ip 10.125.180.107 , a rovnaku ipcku teraz pouziva aj router, tak skus sa pripojit z toho pc co mas pichnuty v rootri pripojit cez tu ipcku co si zadaval ako wan ip
          R.K
          • Re: Neviem sa dostať do routra 09.10.2012 | 18:20
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            a pokial si ani to nepamatas, tak si zadaj do konzoly ifconfig (v ubuntu based distrach bez sudo), je to uvedene ako GW address, cize adresa brany
        • Re: Neviem sa dostať do routra 09.10.2012 | 18:55
          WlaSaTy   Návštevník
          Router je obvykle najzastihnuteľný cez kábel. Dosť často je webové rozhranie cez WiFi zakázané. Občas si ho ľudia aj odpália keď si dajú presmerovať port 80 priamo na vnútorný stroj.

          Skús sa pozrieť na počítači akú máš IPčku a pozrieť cez nmap kde čo počúva.

          Alebo ak je ten router tvoj , tak ho vyresetuj do továrenských nastavení a nastav znova. Ak by bol poskytoateľov, tak si môžeš takýmto úkonom kompletne znefunkčniť internet a nápravu pocítiš v podobe položky za výjazd technika na faktúre.
        • Re: Neviem sa dostať do routra 09.10.2012 | 21:30
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Presný typ routera ?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."