Flash a 64bit Linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.12.2009 | 11:44
Avatar maculko   Používateľ
cavte vsetci
chcem sa spytat ci nie je mozne vyriesit problem s flasom 10 pre 64bitovy linux.... kedze nie vsetky flesove aplikacie funguju tak ako by mali prikladom je samotny YT alebo aj live visielanie TV JOJ kedze ono sice nacitava data ale nic nezobrazuje (zaujimave je ze archiv ide v poriadku) toto som testova l na opere a firefoxe... neviete mi poradit co zmenit, alebo akefho fasha stiahnut aby to fungovalo spravne??
    • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 17:04
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      A skusil si uz 64 bitovy flash ?
      http://www.itkids.sk/
      • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 17:41
        Avatar maculko   Používateľ
        jj... sak prave na nom mi tie aplikacie nefunguju spravne
        • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 17:54
          Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
          Tak som to skusil a sprava sa mi to presne rovnako ako tebe. Ja to vidim skor ako nejaky sietovy problem a nie problem flashu. Napr. teraz som v praci a mam tu blokovane skoro vsetky porty a musim ist cez proxy, takze by som sa ani necudoval keby nieco taketo nefungovalo. Aky net mas ty?
          http://www.itkids.sk/
          • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 18:03
            Avatar maculko   Používateľ
            fuu ja som to uz skusal vsade.... v robote je 10M linka neje tu nic bloknute... potom v skole tam mylsim ze tiez nic bloknute aspon som nezbadal(na steklive stranky z tade nechodim :D) a je tam wifi eduroam.... no a doma mam DSLko.... vsade sa sprava rovnako....
            • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 18:24
              Avatar maculko   Používateľ
              prave som urobil jeden maly objav odinstaloval som toho flasha z firefoxu(teda iba som odstranil ten subor z pluginov) a v software center som nasiel adobe flash plugin for mozillla.... ten som nainstaloval a odvtedi na firefoxe bezi flash v pohode....(co som zatial testoval)
              • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 20:07
                Absolutne nespokojny   Návštevník
                flash 1 bol uvedeny do praxe v novembri 1996, je to už 13 ROKOV čo je na svete a Linux ma s týmto problemy aj teraz.
                Vidno ze vsetky distra az po 13 rokoch ako tak zvladaju tuto technologiu
                preto PATRI LINUX iba na HNOJISKO PC dejin, je to totalne fiasko a odpad aj po 13 rokoch .
                FUUUUUUUUUUUUj HAAAAAAAAAAAnBA!!!!!!!!!!!!!!!
                • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 20:24
                  Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                  len tak mimochodom... ty si mal 64 bit verziu flashu. A ta je stale vo vyvoji a obsahuje chyby. tym ze si si nainstaloval ten druhy flash po tom ako si ten 64 bit odstranil tak si si nainstaloval 32 bit verziu ktora je hotova a bez problemov. avsak 64 bit verzia flashu na 64 bit OS aj ked je stale vo vyvoji dosahuje omnoho lepsie vysledky ako 32 bit. verzia. a myslim si ze na hnojisko onedlno pojde microsoft a jeho windowsi...
                  Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                  • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 21:18
                    Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                    mimochodom ja mám 32 bit verziu a mám s flashom problémy aj vo firefoxe aj v opere. ono mi to fachčí, len pri fullscreene mám problémy. vo firefoxe sa mi objavujú čierne pruhy a v opere sa nedá maximalizovať skoro vôbec, niekedy, akoby zázrakom sa to podarí, ale nefunguje to správne. sieťový problém to nie je, kedže vo widlách mi to funguje.
                    ocenil by som každú radu, dakujem....
                    • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 23:58
                      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                      Ja pouzivam Linux uz vyse 7 rokov a pokial mi pamat siaha, tak som s flashom nemal nikdy zavazny problem. Vsetko mi fici perfektne, dokonca aj to live vysielanie JOJky (doma mi to ide, v praci nie, takze stale mam podozrenie, ze to ide cez nejaky specialny port, vsade pouzivam 64bit verziu 10). Mozem vediet aku mas distribuciu a verziu flashu?
                      http://www.itkids.sk/
                • Re: Flash a 64bit Linux 10.12.2009 | 23:49
                  Avatar maculko   Používateľ
                  na hnojisko urcite nepatri ..... oboje ma nieco do seba aj windows aj linux aj mac nic nie je predsa dokonale nemozes to hned splachnut to zachoda.... no ale k tomu flashu v tejto chvili to fachci dobre je mi jedno ze je to pomalsie kedze to nezbadam a ide na tom asi vsetko co som zatial skusal co je pre mna podstatnejsie.... ked bude 64ka vo full verzii iurcite ju vyskusam... dik za pomoc vsetkym :)
                  • Re: Flash a 64bit Linux 11.12.2009 | 00:16
                    Absolutne nespokojny   Návštevník
                    tak mi vysvetlite - truhlikovia linuxovi, co urobili vyvojari na distrach ze instalacia flashu je nocnou morou a nepritomnost shockwavu je hladanim čiernej diery,
                    ja mam tiez kompy na ktorych bezia linuxove distra, ale dat to secko dokopy- des a hrúúúúúúúza- prakticky bezny user - bez sance !
                    • Re: Flash a 64bit Linux 11.12.2009 | 01:30
                      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                      V Ubuntu distribucii je instalacia flashu na par klikov. V inych distrach to robim totalne jednoducho, stiahnem spakovany balik z Adobe stranky, ten obsahuje subor libflashplayer.so, najdem si kde mam nainstalovany Firefox, tam najdem adresar plugins a tu kniznicu tam nakopirujem. Bodka, vybavena vec.
                      http://www.itkids.sk/
                      • Re: Flash a 64bit Linux 12.12.2009 | 03:05
                        Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
                        Ahojte. Tiez mam problem s flashom. Ale ani podla tohto navodu sa mi to nepodarilo rozchodit. Flash nemam zaregistovany v zasuvnych moduloch, je to tym ze moja sikovnost mala pocas instalacie flashu otvoreny firefox. Doteraz frcim len na SWFDEC co napr. pri pozreti joj.sk nechce fungovat. Vedel by prosim niekto navod konkretne na moju distribuciu. Dakujem
                        • Re: Flash a 64bit Linux 12.12.2009 | 03:09
                          Avatar gitarista001 Linux Mandriva  Používateľ
                          Tak uz nic uz netreba. Stiahol som 64 bit verziu a postupoval podla tohto navodu a cuduj sa svete zrazu po pol roku mam konecne "riadny" flash. Velka vdaka
                    • Re: Flash a 64bit Linux 11.12.2009 | 15:51
                      Peter2   Návštevník
                      Pocuvaj ma, ty vecne nespokojny truhlik, bez si spamovat na pokec a daj nam pokoj, nikoho tvoje desne nazory nezaujmaju. A teraz mi odpovedz ako si maju bezny uzivatelia windows poradit s nastaveniami antviraku, firewallu a pod., ako si maju odstranit s pocitaca ked sa im tam naserie virus, ked tomu ani prd nerozumia. A ta kopec virov je hlavne kvoli ignorovaniu bezpecnosti jeho vyvojarmi a bezny user sa na to nechyta, ked sa mu nainfikuje PC a nevie ako sa toho zabavit, nevie pracovat s antivirom, ako upratat v systeme po takej infekcii. Uz som niekolkym ludom cistil PC a des a hrúúúúúúúza- prakticky bezny user - bez sance ! Je to zbytocna komplikovanost, ktora len komplikuje uzivatelom zivot a kazi PC. A co sa tyka flashu, moze za to posrate Adobe tak chod yebat do nich ze nu neschopny a nam daj pokoj. Okrem toho je s flashom problemy nemam a naistalovat ho zväcsa nie je problem. A ze na linux distrach nema flash taku podporu - to je preto lebo linuxaci maju nejaky proprietarny bordel menom flash, totalne u prdele. A jeho hlavny propagator Google ho dufam po case stiahne z youtube a postupne nahradi html5.
                      • Re: Flash a 64bit Linux 13.12.2009 | 19:55
                        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                        A ze na linux distrach nema flash taku podporu - to je preto lebo linuxaci maju nejaky proprietarny bordel menom flash, totalne u prdele.
                        takze mi z toho vychadza, buď isť na widly, ktoré používať nechcem, alebo nepozerať net TV na ubuntu vôbec,,,
                        no, nie je to víťazstvo......
                    • Re: Flash a 64bit Linux 12.12.2009 | 15:33
                      Avatar zixo Ubuntu, Debian  Používateľ
                      opytaj co spravili vyvojari mrkovsoftu preto aby im tam bezal flash, p1cu ma to na svedomi hlavne adobe a trh... nechapes linux..
                      2.6.28-15-generic x86_64 GNU/Linux
                • Re: Flash a 64bit Linux 12.12.2009 | 15:31
                  Avatar zixo Ubuntu, Debian  Používateľ
                  sa tomu rozumies.
                  2.6.28-15-generic x86_64 GNU/Linux