ako skratit cas nabehnutia systemu

Sekcia: Konfigurácia 10.12.2009 | 19:30
Julius   Návštevník
ahojte. pri spustani kubuntu 9.10 mi neukazuje na zaciatku na obrazovke cas odpocitavania a vyber systemu. to mi ani tak nevadi, len by som chcel zistit ci sa da skratit ten cas (neviem na kolko presne sekund je to nastavene) aby sa mi rychlejsie spustal system. dalo by sa to nastavit na 1 alebo 2 sekundy? a mal by som este jednu otazku: da sa zrusit KDE wallet aby som do neho nemusel zadavat heslo, lebo bez toho sa mi system neprihlasi automaticky na wifinu? diky za rady
    • Re: ako skratit cas nabehnutia systemu 10.12.2009 | 20:33
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      ten cas sa da skratit.... skus ist do hlavneho priecinka, zlozka boot, tam grub, a otvor subor menu.lst ako textovy subor a tam to najdes. to s kde to neviem, skus kuknut nastavenie...
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: ako skratit cas nabehnutia systemu 25.12.2009 | 03:39
        Tom   Návštevník
        menu.lst v grub2?
        • Re: ako skratit cas nabehnutia systemu 25.12.2009 | 14:31
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          hej tam
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: ako skratit cas nabehnutia systemu 25.12.2009 | 14:57
            WlaSaTy   Návštevník
            Naozaj?