Zrychlenie Ubuntu resp LinuxMint

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.12.2009 | 19:33
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute presiel som na linux mint ktory vychadza z ubuntu a chcem sa spytat ci sa dako neda zrychlit chod a boot. zatial mam prelink a preload. kde je subor ktory obsahuje udaje a konfiguraciu co sa ma spustit? napr ako v archlinuxe je rc.conf tak tu je co ? dik
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Zrychlenie Ubuntu resp LinuxMint 12.12.2009 | 20:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      v principe z ubuntu rychly system nespravis, a ak hej tak uz to nebude ubutnu ani zdaleka
      na urychlenie bootu odporucam suspend2ram (zerie to tak 2 minuty zo zivota baterky za jednu hodinu spania)
      dalej su tu aplikacie spustane po starte (system→predvolby→startup aplications)
      a da sa doinstalovat graficky manazer startup procesov (nespomeniem si ako sa vola)

      ak chces rychle ubuntu musis si ho spravit sam priamo z debianu :-D
      a najrychelsi aj tak vzdy zostane arch

      BTW rychlost pridaju odlahcene programy a odlahcene prostredie (openbox, LXDE)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Zrychlenie Ubuntu resp LinuxMint 12.12.2009 | 23:22
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Zaujimave info mozno najdes na tejto stranke. Ale zaujimalo by ma aky HW mas, lebo mne na totalne low-end notebooku od HP mi bezi Ubuntu 9.10 ako blesk.
      http://www.itkids.sk/
      • Re: Zrychlenie Ubuntu resp LinuxMint 13.12.2009 | 14:44
        Aladar   Návštevník
        ja som prepisal v etc/default/grub timeout z 10 na timeout=0 a stale odpocitava desat sekund. robil som to ako root. co s tym?
        • Re: Zrychlenie Ubuntu resp LinuxMint 13.12.2009 | 14:52
          ---   Návštevník
          spravil si update po tej uprave?
          cize sudo update-grub?