Nvidia ovládače a ich odstránenie

Sekcia: Hardware a Drivery 13.12.2009 | 22:14
Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
Zdravím,
Stala sa mi taká trochu blbá vec (ešte stále mi nejde do hlavy že jak to je možné). Nešiel mi mikrofón na novej zvukovej karte (CMI8738 4 kanálová), taktiež mi aj riadne blbol zvuk, raz išiel a raz nie. Tak som si spustil synaptick. Dal som si tam "ALSA sound" (Viem že to je blbosť ale vtedy ma nič iné nenapadlo) a inštaloval om všetko čo vyzeralo že by mohlo pomôcť, napr. nejaké pluginy, drivre, utility atď...
Potom som spravil reboot keďže to odomňa vyžadovalo (neviem prečo ale zdá sa mi že počas inštalácie sa tam objavovali premňa desivé slova v podobe konfigurácie grubu, nvidia, kernel image atď...). Pred zobrazením login screenu mi to vyhodilo error X serveru (sorry ale nepamätám si to, niečo typu zlá konfigurácia alebo driver) dal som možnosť spustiť v nízkom rozlíšení. nalogoval som a skúsil som spustiť nvidia control panel, to mi vyhodilo chybu (You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server. ) [skúšal som aj to nvidia-xconfig ale nič]. Tak som skúsil otvoriť ovládače hw a tam aktivovať ovládač. Skúšal som aktivovať všetky čo tam boli ale vypísali mi chybu (SystemError: installArchives() failed) tak som skúsil otvoriť synaptick a nainśtalovať to cez to, zase to vyhodilo chybu (E: nvidia-glx-173: podproces nainštalovaný skript pre-removal vrátil chybový kód 2
E: nvidia-173-kernel-source: podproces nainštalovaný skript pre-removal vrátil chybový kód 2
) skúsil som potom kompletne odstrániť všetko čo som si pamätal že som inštaloval s tou zvukovou kartou, aj keď som si vśetko nepamätal (cca 50% som určite vynechal). Dá sa to nejak vyriešiť??? tie balíky nvidia-glx-173 a nvidia-173-kernel-source nejde ani cez synaptick odstrániť. Dajú sa nejak nasilu odstrániť? Ak by niekto vedel pomôcť tak ďakujem, potrebujem len obnoviť tie ovládače na grafiku.
P.S: Počas inštalácie tam naskakovali veci typu, kernel image, konfigurácia GRUBu atď.. jak ale mohla zvuk doonaćiť grafiku?
..::RootLUG::..
    • Re: Nvidia ovládače a ich odstránenie 13.12.2009 | 22:20
      Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
      a ešte som zabudol, GPU je Nvidia GeForce 6200 Turbo Cache a OS je Ubuntu Karmic Koala.
      ..::RootLUG::..
    • Re: Nvidia ovládače a ich odstránenie 13.12.2009 | 23:15
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      skus naisntalovat envyng , ten potom spustis v konzole envyng -t , kde to mozes poriesit ... je lepsie vyjst z Xservera ...
    • Re: Nvidia ovládače a ich odstránenie 14.12.2009 | 08:56
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Pozri sa v synapticu do histórie, tam uvidíš všetky zmeny čo si v ten deň robil, vráť ich späť a je to v poho.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: Nvidia ovládače a ich odstránenie 14.12.2009 | 19:24
      Avatar Martin Čarnogurský Fedora 15  Používateľ
      Myslím že problém sa mi zatiaľ podarilo vyriešiť, tak ma to naštvalo že som reinštaloval celý systém. Potom som inštaloval aktualizácie a uzavreté ovládače (verzia 185), po reštarte sa zase objavila tá chyba (aj som to pofotil digťákom bo screenshot nefungoval). Skúsil som aktivovať inú verziu driveru (173), tentoraz to šlo a nainštalovalo sa to, po reštarte to ide v pohode, žiaden error. Myslím že problém je nateraz vyriešený.
      ..::RootLUG::..