zastavenie času

Sekcia: Konfigurácia 14.12.2009 | 19:03
Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
zdravím.
chcel by som vedieť ako mám na pc zastaviť čas. ale úplne

dík.
    • Re: zastavenie času 14.12.2009 | 19:38
      still   Návštevník
      Use black hole ;)
    • Re: zastavenie času 14.12.2009 | 20:54
      WlaSaTy   Návštevník
      Dostal si za domacu ulohu zistit kde sa ukazoval F00F bug? Predsa v /proc/cpuinfo !

      Viac uz k domacej ulohe najdes v google. Akurat by ma zaujimalo ci tuto ulohu zadal humorom kypiaci doktorant alebo profak co kontroluje kto z Vas sa zaoberal pocitacmi pred 10timi rokmi inak ako len hranim.
      • Re: zastavenie času 14.12.2009 | 23:55
        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
        dakujem za vtipné poznámky.
        v cpuinfo mám prádny súbor
        • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 00:35
          WlaSaTy   Návštevník
          To, ze cpuinfo ma navonok nulovu dlzku neznamena ze ma aj nulovy obsah. Velka vecsina suborov v /proc je navonok nulova pretoze nema vyznam pametat si alebo dokonca v realnom case zistovat aktualnu velkost svojho (kazru miliardtinu sekundy) zmeneneho obsahu.

          Ano, na tvoju otazku ohladne vypnutia hodin v pocitaci existuju dve odpovede.

          Prvu, uplne vypni pocitac si uz poznal pred jej polozenim.
          Druhu, omylom implementovanu instrukciu ktora sa dostala do prvych pentii, tu si dostal teraz. A neviem preco si ju povazoval za vtip.

          Skus preformulovat tvoju otazku, inak sa Ti odpovede nedostane. Ja neviem ci sa pytas na Suspend To RAM (rezim rychleho spanku z ktoreho sa pocitac zobudi za par sekund) alebo ci len neskusas trpezlivost ostatnych. Tvoja otazka nedavala zmysel a neskusil si ani opisat na co sa snazis spytat. A ten suspend to ram s povodnou otazkou nesuvisi, tak isto ako s nou nesuvisi ani hybernacia (uspanie na disk).
          • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 09:54
            Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
            ok.
            nemal to byť vtip ani skúšanie trpezlivosti.

            ja len chcem vedieť čo mám urobiť aby mi stáli hodiny(na pc) prsote nešli´, ale comp stále funguje ako má. žiadne uspanie ani nič podobné.potrebujem aby pc šiel, ale aby "nepočítalo" čas, proste ho tam zastaviť.
            • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 11:41
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              tak to by ma fest zaujimalo preco
              prezrad nam z akeho dovodu to potrebujes
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 12:17
              jkp   Návštevník
              Žeby sa jednalo o soft ktorý po určitom čase prestane fungovať bez následného zaplatenia poplatku?
              • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 12:41
                Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                dá sa to tak povedať. :)
                • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 12:49
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  o aky program presne ide? nebolo by lepsie pozriet sa po konkurencii alebo ziskat plnu verziu?
                  • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 13:06
                    Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                    mnno to ešte neviem. ja som to chcel vedieť zatial len tak., ked by sa mi nejaký pritrafil.mám zlomenú nohu tak sa doma nudím, takže asi tak.
                    a je to až také ťažké?, že ešte nikto neodpovedal?
                    • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 13:08
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      skor je to velmi malo bezne. navyse na linuxovom fore chciet aby fungoval plateny program nejako podvodne... hmmmm...
                      • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 13:27
                        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                        na windowsovom nie som zaregistrovany. a win používam len "sviaťočne"
                        • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 13:30
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          a uz nam povies o aky softver ide? mozno tu niekto pouziva nieco podobne. alebo nieco podobne najde Google
                          • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 13:37
                            Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                            už som odpovedal. a keby som aj mal nejaký konkrétny. aj tak to s týmto nemá nič spoločné.
                            takže ak mi nechceš pomocť, tak tu nemusíš zbytočne márniť čas, vypitovaním sa nepodstatných vecí.
                            za porozumenie ďakujem.
                            • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 14:17
                              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                              keby som nechel pomoct tak Ti neodpisujem. ak povazujes za nepodstatne to co som sa pytal tak sa zacinam cudovat, preco si vlastne zacal tuto temu ked ohladne nej nic nechces.
                              • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 14:33
                                Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                                ja som len chcel vedieť ako stopnem ten čas. a čo s tým má spoločné nejaký program, dajme tomu kvoli ktorému to chcem robiť? asi veľa nie skorej nič. proste sa to nedá niekde v boise vypnúť.alebo nejakým príkazom alebo čo???
                                • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 14:48
                                  Avatar omdzor #!  Používateľ
                                  ntpd (network time protocol daemon) je kernelovy demon, ktory sa stara o cas a je inicializovany pocas startu systemu zo servera alebo z hardverovych hodin, mozes skusit stopnut tohto demona ale dosledky nepoznam=)
                                  #! /usr/bin/env python
                                  • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 14:57
                                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                                    ntpd nie je kernel demon, ale obycajnu demon v uzivatelskom priestore. a sluzi na obsluhu poziadaviek ntp klientov.

                                    ak chces len stopnut cas tak co ma akurat napada je vytvorit si skrypt co nastavny systemovi cas vzdy na nejaku rovanku hodnotu (napr. 12:00) a tento sa bude spustat cronom kazdu minutu. cas uplne nezastavis v kompe, kedze su na nom zavisle rozne casovace aj v jadre.
                                • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 14:49
                                  Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                                  No naozaj zaujmavú tému ste tu rozobrali. To by aj mňa zaujmalo či je vôbec niečo take možné.

                                  Jedno primitívne riešenie by tu ale bolo :D Vyber tu maličkú baterku zo základnej dosky a vždy keď zapneš PC tak čas pôjde znova odzačiatku :). Neviem či som ti pomohol ale nápad je to dobrý :D .....ale pozor, aj nastavenia BIOS-u sa vynulujú ak tam máš niečo podľa seba nastavené.
                                  http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                                  • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 14:57
                                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                                    mna zas napadlo kazdu sekundu bleskom otvorit bednu, vybrat bateriu... to by bolo riesenie, no myslim, ze by k nicomu dobremu nebolo :)
                                    • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 15:30
                                      jkp   Návštevník
                                      No kedže sa veľmo doma nudíš tak je tu jedna možnosť: zakaždým keď uplynie daný čas tak vymažeš súbor .wine /alebo cez čo to inštaluješ/ a následne si ten program nahodíš odznovu. Nevýhoda _ - ak máš ešte niečo nainštalované cez wine tak to musíš nanovo inštalovať. Ak ti môžem poradiť tak pekná zbierka náhrad je na http://www.abclinuxu.cz/software ,alebo http://www.linuxsoft.cz/. A kedže sa nudíš tak pevne verím že už si tam bol :-)
                                  • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 15:29
                                    Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                                    s tou baterkou to aj mňa napadlo, ale to nejde.
                                    takže to asi nie je až také jednoduché, ako som si myslel.

                                    ten skrypt ako vytvorým?
                                    • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 21:30
                                      WlaSaTy   Návštevník
                                      man date

                                      akurat to ma jednu nevyhodu, robi to neplechu nakolko na tom pocitaci bezi o trosku viac ako len ten jeden warezacky program ktory nechces nahradit legalnou alternativou.

                                      Myslim ze sa toto blakno naozaj zvrhlo na pestovanie nelegalnych kopii prdko utajovaneho prdgramu. navrhujem zamknut.
                                      • Re: zastavenie času 15.12.2009 | 22:24
                                        Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
                                        ok ako vidím tak to tiež už nemá význam.
                                        možno to zamknuť
                                        • Re: zastavenie času 16.12.2009 | 09:39
                                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                                          Robím na stroji času, ten by to môhol vyriešiť, keď ho spravím tak sa vrátim do dnešneho dňa, tak počkaj minútu už tu možno budem :)
                                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                                        • Re: zastavenie času 16.12.2009 | 09:45
                                          peter   Návštevník
                                          ahoj,

                                          ak sa ti jedna o konkretnu aplikaciu mozes to skusit cez LD_PRELOAD.

                                          http://www.code-wizards.com/projects/libfaketime/