KMail - podozrivé chybové hlásenie

Sekcia: Konfigurácia 21.12.2009 | 17:39
Martin   Návštevník
Mám problém s KMailom.
Včera som normálne bez akýchkoľvek problémov odosielal poštu, vianočné pozdravy, ale dnes mi nechce vôbec nič odoslať, stále mi vypisuje takéto chybové hlásenie:

Odoslanie zlyhalo:
Poslanie správy zlyhalo, pretože server odmietol týchto príjemcov:
xxxxxxxxxxxxxx@gmail.com (Odpoveď serveru: "5.7.1 <xxxxxxxxxxxxxx@gmail.com>: Recipient address rejected: Your MTA is listed in too many DNSBLs; check http://www.robtex.com/rbl/195.168.58.138.html")
Správa zostane v priečinku 'Pokračovať v posielaní' buď kým neodstránite problém (napr. nesprávna adresa), alebo ju z neho odstráňte.
Poznámka: iné správy budú tiež blokované touto správou, pokým zostane v priečinku 'Pokračovať v posielaní'.
Bol použitý tento prenosový protokol:
xxxxxxx@azet.sk

(To xxxxxxxxxx som dal miesto mien v emailových adresách, ochrana súkromia :).



Toto mi vyskočí pri každej správe a nič sa neodošle. Mám to chápať tak, že z nejakého dôvodu (napríklad spam) je môj email zaradený na nejaký blacklist???
Ešte poznamenám, že som nastavenia KMailu nemenil, takže v tom asi chyba nebude.
Čo sa s tým dá robiť?
Ď.
    • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 21.12.2009 | 19:49
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Príčina:

      (Odpoveď serveru: "5.7.1 <xxxxxxxxxxxxxx@gmail.com>: Recipient address rejected: Your MTA is listed in too many DNSBLs; check http://www.robtex.com/rbl/195.168.58.138.html")
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 21.12.2009 | 20:08
        Martin   Návštevník
        Takže niekto alebo niečo ma pokladá za spamera? Ako z toho vykľučkovať?
        • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 21.12.2009 | 20:19
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ano,

          Tvoj poštový server, z ktorého odosielaš poštu je považovaný (spamovým filtrom) poštovým serverom adresáta tvojej pošty za nedôveryhodný .....
          bežné pre post.sk, centrum.xx, azet.sk atď atď .....
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 21.12.2009 | 22:54
            Martin   Návštevník
            Vďaka za vysvetlenie. Problém sa ale vyskytuje len vtedy, keď posielam poštu cez KMail, po prihlásení priamo na azet.sk mi pošta odchádza bez problémov.
            • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 22.12.2009 | 12:25
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              lebo v kmail ides cez pop3, ktory ma inu IP asi a ked ides cez web, tak je to cez IMAP, kde IMAP server ma zas inu adresu.
              • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 22.12.2009 | 13:13
                Martin   Návštevník
                Jasné, pochopil som. Vďaka za objasnenie.
    • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 23.12.2009 | 10:41
      Martin   Návštevník
      Zadal som inkriminovanú IP-adresu do Googlu a ten mi našiel 6520 odkazov (diskusné fóra o hip-hope, inzeráty, rybári, autá...), takže cez túto IP-čku zrejme ide dosť veľké množstvo ľudí a hociktorý z nich môže mať počítač nakazený vírusom alebo trójanom. Otázka je, čo sa s tým dá robiť a komu napísať, aby to dal do poriadku. Hoci logicky mi z toho vychádza predovšetkým poskytovateľ pripojenia.
      • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 23.12.2009 | 21:58
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ako sa pripájaš do I-netu?
        Aký je to provider?
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 23.12.2009 | 23:18
          Martin   Návštevník
          Je to WiFi, v oblasti Považskej Bystrice.

          Skúsil som viacero stránok na zistenie mojej IP, moja je iná a tá, čo je blokovaná, je proxy-IP, a nie priamo postytovateľa, ale nejakej firmy v BA.
          http://www.robtex.com/rbl/195.168.58.138.html

          Toto by malo byť ono: http://www.robtex.com/dns/c2.petranet.pb.cust.gts.sk.html
          • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 23.12.2009 | 23:57
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            BTW, používaj Evolution klienta pod KDE ...
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: KMail - podozrivé chybové hlásenie 24.12.2009 | 00:53
              Martin   Návštevník
              To isté mi robí aj poštový klient Opery s inou emailovou adresou, preto oprávnene predpokladám, že by to robilo hlúposti pod akýmkoľvek iným klientom.

              Takže asi predsa len napíšem poskytovateľovi, z jedného blasklistu som to síce vymazal, ale nemám náladu zachraňovať to v každom jednom DNS-blackliste, ak problémy s vírusmi a trójanmi má ktosi iný. Alebo ak sa to dá, požiadam o pridelenie inej proxy-IP.

              V jednom blackliste som našiel príklady pošty, ktorá z tej IP-čky odišla, odchádzali ponuky Viagry a kadejakých liekov, v iných správach bolo písané aj čosi po rusky...