Velkost ikov v gnome-paneli

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2009 | 10:35
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den, rad by som pouzival dvojriadkovy gnome-panel, no so zmenou vysky mi nastane problem - automaticky sa meni aj velkost tray ikon a pod.. Je to mozne nejako nastavit? Nech aj oni su v dvoch riadkoch napr.. Tak ako to chcem, to riesi graf. prostredie LXDE.

Dakujem

Viktor
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 26.12.2009 | 14:46
      tomino   Návštevník
      a nedaju sa vytvorit 2 panely a oba ich umiestnit hore? :D to je tak hadam :D ....
    • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 26.12.2009 | 19:13
      l_barbarossa   Návštevník
      gnome panel sa pri urcitej vyske (asi 50px) zmeni na dvojriadkovy - teda vlastne len cast pre tlacidla spustenych aplikacii. Ale napr. ostatne ikony si mozes upravit v gimpe alebo inkscape tak, ze povedzme 24x24px ikonu vlozis do 50x50px suboru s priehladnym pozadim (png,svg). A potom touto ikonou nahradis povodnu ikonu v paneli (klik pravym tlacidlom na ikonu aplikacie v paneli > vlastnosti > a potom uz dalej hadam vies ...)
      • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 27.12.2009 | 01:06
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Uz som to vyriesil, presiel som na xfce4 a nepouzivam ziaden panel, ani s minimalizovanymi aplikaciami, ani s ikonami, a mam pokoj.. Po pohlade na youtube na gnome 3.0 ma zmrazilo , nakolko gnome ide tou istou cestou ako KDE - vsetko sa snazi dok***** a vsade pcha blikatka efekty a trblietky.. Linux na desktopoch spadne do este vacsej diery v akej je.. :) Ale mne to nevadi, ja som programator, nie hrac hier alebo clovek ktory vyhladava eye-candy prostredie.. Mne staci aj konzola a indian, a vyzil by som..
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 27.12.2009 | 12:06
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          V gnome-shell nejde o eye candy prostredie, ale hlavne o pouzitelnost. Skus to chvilku pouzivat (a zvyknut si na to) a potom uvidis, ze je to ovela lepsie. Bohuzial, este to ma nejake tie detske muchy a nie je to este hotove. Napriek tomu to pouzivam a som s tym dost spokojny.
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 27.12.2009 | 12:34
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ja ako programator si v tom pracu predstavit neviem ( efekty zmensovania , zvacsovania , spustania a pod. ma spomaluju ). Mam vytvorenych 6 ploch a na kazdej ploche mam nieco ine, nemam dokonca ani panel.. Na jednej ploche FF, na dalsej, vim/geany + nautilus, na dalsej filezilla, atp.. a prepinam sa medzi nimi rychlo a za pomoci klavesovych skratiek robim prave to co potrebujem - napr. :
            naprogramujem nieco na ploche 3, ctrl + s , ctrl + alt + sipka vlavo , enter ( hodim vo filezille subor na ftp ) , ctrl + alt + sipka vlavo , F5 ( refresh stranky vo firefoxe ) .. to je vsetko. Je pravda ze gnome-shell som este neskusal, ale popravde, ani nemienim a ked, tak na liveCD zo zvedavosti, nakolko videa na youtube ma dostatocne odradili
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 27.12.2009 | 12:46
              Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
              Vsetko co popisujes v gnome-shelli samozrejme ide robit. Aj ja sa prepinam medzi plochami pomocou klavesovych skratiek a gnome-shell nic z toho neubera. Podla videa sa da len usudit, ze to vyzera dobre, ale tazko ako sa to da pouzivat aj inac, ako mysou:-). Ohovaraj to az ked to poriadne vyskusas (a precitas si co este nie je hotove a ma byt), alebo az ked to bude hovote :-)
              Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: Velkost ikov v gnome-paneli 27.12.2009 | 12:57
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Dobre, ked to vyjde vo final release 3.0 napisem niekam moj kratky pohlad. ;-) Tak uz sa nezaoberajme temou pomimo povodnej otazky.
                Dik za diskusiu. Maj sa pekne

                </ Off Topic>
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people