HD avi to ogg

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.12.2009 | 17:15
Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
Snazim sa avi video 1920x1080 skonvertovat do ogg s rovnakym rozlisenim... skusal som napriklad OggConvert, ktory video skonvertuje, ale pridem o cas videa, teda vystup vyzera takto.
I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
    • Re: HD avi to ogg 25.12.2009 | 20:42
      Dragon   Návštevník
      Nie je nahodou ogg Vorbis audio format?
      • Re: HD avi to ogg 25.12.2009 | 21:11
        WlaSaTy   Návštevník
        Dragon,
        Najdi si nieco o ogg theora, potom spoynas odpoved na otazku cim sa lisia kontajnery avi a ogg.

        Inak spet k otazke, Ten povodny subor, ten bol v pohode prehratelny?
        • Re: HD avi to ogg 25.12.2009 | 22:09
          Dragon   Návštevník
          Ospravedlnujem sa, este nemam prehlad o otvorenych formatoch.
        • Re: HD avi to ogg 25.12.2009 | 23:59
          Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
          no v mplayery bol prehratelny normalne, ale v toteme to uz bolo podobne ako ten skonvertovany do ogg
          I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
          • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 01:06
            WlaSaTy   Návštevník
            hm, neviem ci sa to nechova takto koli rozbitym kodekom. Inak, co Ti brani pouzit na konverziu napriklad mencoder ked to uz silou mocou chces skonvertovat? I ked neviem naco, ale nevadi.
            • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 01:17
              Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
              konverzia je kvoli cinelerre... lebo moja kamera robi AVIcka s kodekmi, ktore su nekompatibilne s cinelerrou a ogg je asi najlepsi format pre tento program... najradsej by som to robil cez nejaku klikacku, kedze mencoder je cez terminal...
              I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
              • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 04:20
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                Môj program MexConverter som robil keď ogg bolo len na zvuk, aspoň som si myslel :) ale keď chceš zakomponujem tam aj video, ale to musíš napísať že to fakt chceš, pretože teraz sú sviatky a chlastám :)
                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 11:49
                  Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                  to by sa mi fakt hodilo :-D
                  I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
                • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 12:35
                  Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                  Ked HD video konvertujem pomocou ffmpeg, stale je vystup orezany a cast videa sa opakuje... myslim, ze pomocou mencodera by to bolo ok, len by to chcelo nejaku klikacku...
                  I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
                  • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 13:20
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    kmencoder
                  • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 14:24
                    dusan 2   Návštevník
                    Si si istý že potrebuješ cinelerru (polo profi video strižňu) Nestačí KDENLIVE, či avidemux, lives a iné trochu ľahšie?

                    Vieš rozdiel aký je medzi mpeg2/mpeg4v2/H264/mp3/aac a ogg Teora/ogg vorbis. Tie prvé sú zaťažené licenciami a možno aj patentami. Tie druhé možno len patentami ( a silno dúfam, že tie patenty ak sú niekto zruší).

                    Preto sa OGG teora/vorbis nazýva slobodný formát. Ps. najlepší slobodný kontajner je zatiaľ mkv.

                    Ak je to AVI kontajner a zároveň HD tak určite je to video v h.264. Už si zisťoval media info? Možno má problém cinelerra s tým, že nie je skompilovaná s podporou všetkých aj neslobodných formátov.

                    Možno by stačilo premuxovať z avi kontajneru do mkv. (mkvtoolnix -om). Pri tomto prevode sa nestratí nič z kvality videa ani zvuku len sa prevedie do iného kontajneru. (s mkv sa určite lepšie pracuje pretože avi kontajner by mal byť už dávno "zakázaný" a na HD video sa už vôbec nehodí).
                    • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 16:58
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                      Ja doplní že Kdenlive zhltne všetko a nepotrebuje ani vnútornú konverziu, čo zrýchluje prácu kde chceš nahádzať dokopy veľa rôznych formátov.
                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 22:54
                        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                        kdenlive sa mi celkom pozdava.... vyskusam, uvidim... diky za tip...
                        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
                      • Re: HD avi to ogg 26.12.2009 | 23:49
                        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                        Kdenlive z repozitarov ubuntu dost padalo, takze som pouzil oficialne repozitare kdenlive a vyzera to ok...
                        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
                      • Re: HD avi to ogg 27.12.2009 | 01:57
                        Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
                        mam asi velke "stastie n kameru"... ked uz kdenlive vyzera OK, zistim, ze meni pomer stran (neoreze video) a prida cierne okraje... ale to iba pri videach z tejto kamery... dufam, ze sa to nejak vyriesi... TOTO JE VYSTUP KDENLIVE
                        I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX
    • Re: HD avi to ogg 27.12.2009 | 02:29
      Avatar Thomas Ubuntu 10.04  Používateľ
      takze som zistil, ze kdenlive zatial 100%ne podporuje moju kameru len vo formate HDV 720 (tento format je pre mna postacujuci)... cinelerry som sa vzdal, lebo kdenlive sa mi zda ako celkom slusna alternativa a hlavne nemusim kazde video pred upravou konvertovat... Ak bude mat niekto podobny problem, tu je tabulka aktualne podporovanych zariadeni a formatov programom kdenlive. (pri instalacii na ubuntu hlavne nezabudnut pridat repozitare kdenlive, kedze v ubuntu repozitaroch je zatial velmi nestabilna verzia)
      I HAVEN'T PROBLEM, I HAVE LINUX