Gigabyte Ubuntu Desktop

Sekcia: Hardware a Drivery 27.12.2009 | 12:34
Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
Zdravim ludia, mam dosku Gigabyte GA-MA74GM-S2H a ked chcem spusti instalaciu Ubuntu (Desktop CD) tak mi to pri nabiehavani vyhadzuje stale dokola toto

kjournald starting. Commit 5 seconds
EXT3-fs: mounted filesystem with ordered data mode

a potom, po nejakom case vypise toto:

BusyBox v1.10.2(Ubuntu.....) build-in shell (ash)

(initramfs)


Poradte prosim.
    • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 12:47
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Neviem aky mas pc, nakolko sa do dosiek nevyznam, ale preco neskusit liveCD a instalaciu z neho?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 17:59
        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
        Vsak praveze je to liveCD.

        Sranda je to ze Slax linux mi nabehne, ale ubuntu nie.

        Aky problem tam moze mat s ext3????
        • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 18:32
          WlaSaTy   Návštevník
          Ziaden.

          To CD bolo overene ze ci sa dobre stiahlo a napalilo? A mas dost RAM?

          Totito, neprekrocil si initrd, preto ten busybox.
          • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 22:20
            Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
            Na mojom notebooku som to nainstaloval v pohode, aj na starej doske som to naistaloval dobre. vsetko v poho.

            initrd sa startuje hned na zaciatku, takze to bude v tom initrd si myslim, ale neviem aky problem ma s ext3-fs. Tam sa to zasekne a vyskoci Busybox.

            skusal som aj ubuntu 8.10, ta to nejak zvladla s tym ext3-fs, ale pri nabehnuti X to proste padlo a komp sa restartoval a to bolo vsetko.
            • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 23:24
              WlaSaTy   Návštevník
              Nejak nechapem ze co ma spolocneho ext3 s beznou kontrolou instalacneho media.

              Ked si ho instaloval na tomto stroji, pouzil si opticku mechaniku z toho notebooka? Typnem si, ze to CD bolo vypalovane ryhlostou nevhodnou na tak staru mechaniku. Pri startovacom CD musi vyt precitatelne na prvy krat, bez opakovani.

              • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 28.12.2009 | 20:39
                Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                Ja to instalujem z usb a nie z CD.
                • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 28.12.2009 | 22:01
                  WlaSaTy   Návštevník
                  A to povies na druhy den, ako keby na tom nezalezalo. Este by si mohol zatajit co bolo okolo tej chybovej spravy a niekto Ta odkaze na manual ze ako urobit korektne USB instalacne medium.
                  • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 01.01.2010 | 21:26
                    Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                    Tak to si myslis ze som taky d....l ze by som vytvoril zle usb.
                    • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 01.01.2010 | 22:06
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Doteraz som si nemyslel ze si debyl, ale neomylny nebol ani ten co stvoril Adama kedze mu v nebi urobili vzburu.

                      Takze, vravis ze Ti ten Linux pri starte nevypisal nic ine. To by si mal potom nejaky zvlastny Linux, taky tichucky. Mozno najtichsi na svete.
                      • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 03.01.2010 | 10:23
                        Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
                        Hovrim ze z toho usb kluca naistalujem vsade ten linux len na tej Gigabyte doske to nenaistalujem. Chapeme sa??? Tym padom nebode zle to usb. Mimochodom som to usb robil v Ubuntu tym jejich programom, takze nemoze byt problem.
                        • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 03.01.2010 | 12:38
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Nechapeme sa, od zaciatku. A chapat sa nebudeme. Skus sem este raz napisat co to pise pri tej chybe? Bez toho sa nepochopime a budeme sa len hadat pomocou tvrdenia proti tvrdeniu. Bez akehokolvek dokazu.

                          PS.: a napis to prisim Ta cele, dobre? Obcas pomaha aj vypnut splash.
    • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 13:01
      ---   Návštevník
      • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 27.12.2009 | 14:42
        Radovan   Návštevník
        Alebo skus instalacku PCLinuxOS GNOME, je to rovnaky system ako Ubuntu. O chvilu ma vyjst nova aj verzia, lebo ta co je na stranke sa uz neda aktualizovat, no vsetko potrebne je priamo v PCLinuxOS a zbytok sa da bezpecne stiahnut (firefox cz, GnomeBaker, OpenOffice...)
        • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 28.12.2009 | 14:18
          Trebalina   Návštevník
          To nie je rovnaky system ako Ubuntu.
          Nepochybujem o kvalitach PCLinuxOS, ale Ubuntu ma urcite lepsiu podporu zo strany vyvojarov, vela navodov, for...

          A on riesi iny problem, nie zmenu distribucie.
          • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 28.12.2009 | 19:43
            WlaSaTy   Návštevník
            Presne tak.

            Odporucil by som cistiace CD, popripade vypalenie daneho ISO pri nizsej rychlosti (ako uz bolo vel akrat povedane) a tak isto aj pozriet ostatne spravy ktore to vypisovalo.

            To varovanie ohladne "este" neskontrolovaneho suboroveho systemu v initrd je normalne, este som nevidel jediny initrd ktory by mal skontrolovany suborovy system. Ten sa obvykle vytbori (cpio alebo tar, popripade rovno FS ext3), zabali a tak sa posle pri starte jadru. Kontrolovat na nom nie je co.
    • Re: Gigabyte Ubuntu Desktop 22.01.2010 | 08:36
      Avatar johnny.ha ArchLinux  Používateľ
      Tak problem bol vyrieseny. ked sa instaluje Ubuntu 9.04 z desktopoveho cd, tak to proste nejde, zasekne sa a koniec.

      Na Dosku Gigabyte GA-MA74GM-S2H treba instalovat Ubuntu Alternate cd.

      :D