Network Management Disabled

Sekcia: Konfigurácia 03.01.2010 | 05:38
Avatar unknown Arch  Používateľ
Prosim vas nevie niekto preco v kde Network Management je disabled vobes nic sa v nom neda nastavovat potrebujem to na wifi. Mam arch, skusil som si nabootovat kubuntu a tam to ide normalne pekne my vyhlada siete. Problem v Archu je v tom ze ked kliknem v paneli na tu ikomu managementu tak sivou farbou je tam napisane "Network Management Disabled" a v system settings - Network Settings - Network Management je Wireless tiez sivou farbou , nic nejde nastavit . Mozno to len treba nieako povolit. Bol bi som velmy vdacny za radu. Sice viem ze sa da nastavovat wifi aj v konfiguracnych suborov ale zakazdym nastavovat wifi je dost zdrzujuce.
Dik vopred
    • Re: Network Management Disabled 03.01.2010 | 12:29
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      wifi karta je hore?
      • Re: Network Management Disabled 03.01.2010 | 16:14
        Avatar unknown Arch  Používateľ
        borgcube neviem ako si to myslel mam ju v laptope
    • Re: Network Management Disabled 03.01.2010 | 13:16
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Máš pustený network manager? Skús /etc/rc.d/networkmanager start
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Network Management Disabled 03.01.2010 | 16:18
        Avatar unknown Arch  Používateľ
        diky trebalo to a podom to dat do daemona a restartnut. ale nevie my vyhladat siete treba tam aj naistalovat ifplugd ? co je v archwiki
        • Re: Network Management Disabled 03.01.2010 | 18:09
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Ja mám len network manager. Na vyhľadanie sietí treba chvíľu počkať. Alebo je možné, že nie je funkčný ovládač wifi karty. Skús iwlist scan.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk