Slax

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.01.2010 | 16:09
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
caute chcel by som sa spytat ci je vhodne mat slax na notebooku a druha otazka ze ako casto sa moduly aktualizuju....
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Slax 09.01.2010 | 18:48
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Slax ci slack ( slackware )? ... To su totizto celkom rozdielne veci
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Slax 09.01.2010 | 20:47
        tomino   Návštevník
        myslim si ze som to napisal dost vystizne... slax. je to zevraj cesky portable os...

        http://www.slax.org/
      • Re: Slax 09.01.2010 | 20:48
        tomino   Návštevník
        myslim si ze som to napisal dost vystizne... slax. je to zevraj cesky portable os...

        http://www.slax.org/
        • Re: Slax 09.01.2010 | 22:11
          trabant   Návštevník
          Slax nie je primárne určený na nasadenie ako hlavný operačný systém /netvrdím, že to nie je škoda/. Dá sa ale veľmi dobre používať z SD karty, alebo USB kľúča. Samozrejme je možné ho dostať na pevný na disk a bootovať z neho, ale neodporúča sa to. Moduly sa objavujú sporadicky, ale dajú sa pomerne jednoducho vytvoriť. Inštalácia programov prebieha takisto normálne a v prípade Slaxu na USB kľúči, resp. SD karte zostane nainštalovaný aj po reštarte /samozrejme je to závislé od programu a veľkosti kľúča, alebo karty...../. Niektoré nastavenia je vhodné vyriešiť skriptom, najmä nastavenia wifi cez ndiswrapper a pod. ...
          • Re: Slax 09.01.2010 | 22:34
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            dakujem takze sa mi to moc neoplati davat na book.

            aj ked je to skoda lebo podla mna je to vyborne distro... krasne, moderne a rychle....
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: Slax 07.02.2010 | 21:22
              Avatar rhn   Používateľ
              Myslím že na HDD nie, ale určite sa oplatí mať ho na miniCD alebo USB (aj keďniektoré staršie stroje nebootujú dobre z USB). Už niekoľko krát mi pomohol pri recovery a backupe, či repartíciovaní. Nie je potreba mať ani všetko nainštalované, spustí sa systém, gparted (alebo čokoľvek iné) sa dá za chodu aktivovavať z webu a disk resize frčí jedna radosť.