KDE mam zopar problemikov- poradte prosim...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.01.2010 | 23:38
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute dnes som presiel z GNOME na KDE a mam tu zopar problemikov. Pokusam sa ich vyriesit a ak by ste miu vedeli poradit tak by som vam bol vdacny.

1) V gnome som bol zvyknuty, ze v panely bolo ovladanie zvuku a network manazer... ako to mam dat do KDE?

2) OpenOffice je zobrazeny dako cudne. Na nete som nasiel navod ze si treba stiahnut gtk engine a to trosku pomohlo ale nieje to este ono. aplikacie ako gimp a pidgin to upravilo...

3) Konquetor je totalna kravina... exituje v KDE daky dobry web browser? Natiahol som tam CHROMIUM ale ten dako blbne... no dako trhane to ide atd...

4) ZAtial to je vsetko, dakujem vam.:P
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 00:30
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      1) knetworkmanager uz neexistuje?
      3) firefox? opera?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 15:55
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        knetwork manager sa nenachadya v predvolenzch repoyitaroch, takye neviem...

        firefox je dobry ale v kde prostredi som ho mal hnusnz... skusim ho esteray nainstalovat ked uy mam upravene gtk temz.

        sorac ya ypsilon ale mame sproste nastavenu klavesnicu
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 16:44
          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
          knetwork manager by sa ti mal naistalovat automaticky, inak najdes ho v standartnych repozitaroch pod menom NetworkManager-kde4. Ked chces zmenit vzhlad firefoxu naistaluj si presonas.
        • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 16:49
          Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
          no vidim v repo:
          $ pacman -Ss networkmanager
          extra/kdeplasma-applets-networkmanager 1047027-1
          KDE4 NetworkManager plasmoid

          nebude to nahodov ono?
          btw ako gtk temu doporucujem nastavit qtcurve a trocha sa s nou pohrat da sa tam spravit celkom solidny qt-like vzhlad
          :(){ :|:& };:
    • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 00:59
      Martin   Návštevník
      Na ovládanie zvuku v KDE slúži aplikácia Kmix.

      S ostatným Ti asi nikto neporadí podľa Tvojich predstáv, lebo nepíšeš napríklad, čo sa Ti nepozdáva na Konquerore. Tieto veci si teda musíš vychytať a ponastavovať sám.

      Inak ja som s Konquerorom (z KDE 3.5.7) spokojný, hoci mi v ňom negunguje najnovší flash, ale aspoň ma neotravujú reklamy.
      • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 15:58
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        konquetor sa mi nepaci lebo yamrya a pada....

        inak existuje daka kvalitna nahrada za flash ??? ja potrebujem flash iba na kukanie videi a obcas hranie flash hier...

        neda sa to nahradit napriklad mplayer pluginom?
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 12.01.2010 | 16:07
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          flash velmi dobre nenahradis.

          skusil si prehliadac arora? pripradne opera je QT based.
        • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 13.01.2010 | 16:42
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          nechaj si ff a stihni si donho peknu temu ako add-on. A z flashom sa moc nehraj, ja som tiez robil pokusi s gnash apod. ale bolo to este horsie vytazenie procesora pri prehliadani videa na 80% a predpokladam ze na tom gnash este ani v denesnej dobe neni ovela lepsie. A ak ti nezalezi na tom aby si mal otvoreny software tak si tam pokojne vraz flashplayer od adobe, aj ked na nom tiez niekedy ff zahuci.
          • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 13.01.2010 | 17:59
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            najhorsie je, ze gnash aktualne neprehrava to najdolezitejsie - youtube videa.
            • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 13.01.2010 | 18:26
              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
              hej suhlasim youtube videa su podla mna jedni z najdolezitejsich lebo tam najdes vsetko :P...

              co sa tyka opensource- tak ja nepreferujem ani otvorene a ani uzavrete veci. je mi to fuk. hlavne ze tu nemam moc reklam... dolezite je aby to islo takze tak :)...

              a cez aky add on sa da KDE tema nainmstalovat?
              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
              • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 14.01.2010 | 15:23
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                das si stranku mazilly a tam addons. Najdes si neaku temu a das len add to firefox ale to uz zvladnes.
                • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 14.01.2010 | 16:19
                  Avatar partizan Arch  Používateľ
                  Ja mam v archu nainstalovane qtcurve-gtk2 a qtcurve-kde4 takze mi kazda aplikacia vyzera rovnako a celkom pekne. Ako nahradu za network manager ti vrelo doporucujem wicd ktory je v arch repozitaroch (nezabudni si ho pridat po instalacii do rc.conf do DAEMONS). Neviem aky mas problem s flashom (aj pre 64bit):
                  extra/flashplugin 10.0.42.34-1
                  Adobe Flash Player

                  ako browser je celkom fajn opera a este lepsi firefox, iked je pomalsi na nacitanie koli GTK.
                  Arch & Metal
    • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 14.01.2010 | 17:07
      l_barbarossa   Návštevník
      2) tak ako firefox, tak i OOO pouzivaju vlastnu gtk engine, takze instalaciou systemovej si nepomozes.
      pre FF, ako spominal ktosi nizsie, existuje moznost doinstalovat si temu, pre OOO neviem ...

      3) sam som Gnomak, ale Konq by som rozhodne nenazval kravinou ...
      • Re: KDE mam zopar problemikov- poradte prosim... 14.01.2010 | 18:30
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        dobre na konquetore je to ze v nom mas vsetko- domace zlozky, siet ... vsetko. avsak stale mrzne a tym padom sa stava nefunkcnym a nepotrebnym.

        co sa tyka network managera tak to skusim dufam ze to bude dobry softik :)

        co sa tyka browsera tak strasne milo ma prekvapilo google chrome resp chromium... totalna rychlost a v porovnani s ff sa mi zdal ff ako zly omyl. lenze potrebujem video download helper co je plugin v ff.

        opera a firefox su urcite zaujimave.. dako sa s tym pohram :)


        a inak neviete aky je prikaz na najdenie a odstranenie orphan suborov?
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)