mrzne firefox

Sekcia: Ostatné 12.01.2010 | 20:13
jerry   Návštevník
zdravim.ja by som sa chcel opytat ci ma niekto taky isty problem s firefoxom ako ja.mam OS linux kubuntu 9.1 a ked spustim firefox tak mi zacne cele okono sekat a teplota sa mi zvysi aj o 10 stupnov procesor pracuje skoro na plne gule pritom mam 2 jadro 2giga ram.nerozumieim preco to robi v com je problem...dik za radu a ete som si stiahol google chrome chcem si ho nainstalovat nech mam viac prehliadacov ale neviem ako tu .deb verziu nainstalovat.da sa do konzoli napisat nieco take ako aptitude install google chrome a nainstaluje..necem skusat bo na nete som nasiel install chrome browser a mi nainstalovalo dajaku hru tak neviem kde bola chyba :D.ak viete ako to co najednoduchsie nainstalovat cez konzolu tak piste diks.
    • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 20:35
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      dpkg -i /cestakubalicku/balicek.deb akurat musis manualne vyriesit zavislosti ak sa dobre pametam...
      cez aptitude by to malo byt aptitude install /cestakubalicku/balicek.deb
      kedze to instalujes z lokalneho zdroja(tvoj harddisk) tak musis zadat konkretny instalacny subor na instalaciu nie program, kedze program sa snazi hladat v repozitaroch a pravdepodobne aj preto ti to nainstalovalo hru
      co sa tyka firefoxu s tym ti neporadim kedze mne fici v pohode(3.5.7) mozno je chybna instalacia, nejaky zly plugin alebo vadna gtk tema...
      :(){ :|:& };:
      • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 21:01
        jerry   Návštevník
        no to neviem mozno ako hovoris mam 3.5.6 verziu ale mi mrzne a prehrieva sa strasne ked mam firefox spusteny.oki tak dik k tym informaciam o instalacii a skusim to keby daco sa ozvem
        • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 21:14
          jerry   Návštevník
          tak nakonec som to skusil cez to aptitude a mi zacalo ij robit ale mi nic nenainstalovalo...dal som aptitude install /cestakbalicku v mojom pripade Downloads/a balicek.debno ale mi to nejak nenaslo...neviem ci to nahodou som nemal zadat vlastne najprv "domov" a tak "Downloads" kedze to mam ulozene na ploche v priecinku domov nieco ako tento pociatc a tam mam zlozku Downloads asi tak ne?
          • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 21:32
            jrry   Návštevník
            tak neviem som to skusil aj tak a ejde mi to eviem no nevadi necham to tak mozno inokedy
            • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 21:41
              Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ

              skus to takto (aptitude som neskusal):

              sudo dpkg -i ~/Downloads/balicek.deb

              znak ~ znamena cestu k domovskemu adresaru ;)

              • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 21:53
                jerry   Návštevník
                > sudo dpkg -i ~/Downloads/google-chrome-beta_current_i386.deb
                > dpkg: error processing /root/Downloads/google-chrome-beta_current_i386.deb (--install):
                > cannot access archive: No such file or directory
                > Errors were encountered while processing:
                > /root/Downloads/google-chrome-beta_current_i386.deb

                nechapem sak je tam ta co vymysla...oki necham to bratovi ked pojdem za nim tak pokuka on ja sa stale len na linuxe ucim a snazim sam ale dakedy neviem ..dakedy casto :D.nevadi.preto ja radsej cez aptitude instalujem bo tam len zadam nazov programu a hned ho instaluje ale ked mam stiahnut balicek tak to uz velmi neviem ..oki nic no dakujem
                • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 21:58
                  Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
                  sorry...chybicka se vloudila ;) ~ znamena cestu k domovskemu adresaru roota a ne teba..
                  skus to takto: zadaj plnu cestu /home/tvoje_prihl_meno/Downloads/balicek.deb

                  prik pwd si vypises plnu cestu kde sa prave nachadzas a prikazom cd menis cestu ;)
                  • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 22:34
                    jerry   Návštevník
                    a kaslem na to sa mi s tym nece hrat..ale mozno keby ete dakto vedel ze preco firefox mrzne...nainstalovat to necham uz brachovi.taze tak no.
                    • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 23:07
                      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
                      skus najnovsi 3.6 ten je o cosi rychlejsi :)
                      a inak ono to dost casto mrzne ked je otvorenych vacej kariet s webmi ktore maju vela flash reklam a javascriptu (FB)..

                      P.S. dost zalezi aj na grafike...napr moja starucka GeForce4 nezvlada skoro ziadne efekty a flash jej robi velke problemy :D
                      • Re: mrzne firefox 12.01.2010 | 23:49
                        jerry   Návštevník
                        no moze but ako kamoska mi vravela ze facebook ked vypne tak jej tak nemrzne ale aj to som sksal a nic a vela kariet nemam otvorenych...mozno to bude tym 3D zobrazovanim to som neskusal mozno ked to vpnem tak to pojde rychlejsie.apropo grafiku mam 128 aj ked ATI ale ide to v pohode. tak skusim ete toto vypnut to 3D zobrazovanie ze co to urobi ale aj tak si cem dat iny prehliadac a opera sa dodrbavala sama tak skusim ten chrome....
                        • Re: mrzne firefox 13.01.2010 | 00:49
                          Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
                          no s radeonmi ma Linux problemy...aky pouzivas ovladac na graf.kartu??
                          • Re: mrzne firefox 13.01.2010 | 11:57
                            jerry   Návštevník
                            tak to ti neviem presne povedat to instaloval brat taze ja som uz len dosiel k nemu a vsetko bezalo :).ako mal som prv debian ale nesla mi grafika poriadne a potoma ni neviem co sa stalo a padol mi tak brat skusil kubuntu a tu rozbehal vsetko a zatial to fici ale myslim ze firefox mi aj v debiane zacal tak mrznut.taze zatial bezi som spokojny sak win sa mi vyril kazdy mesiac ma to nebavilo ho preinstaluvavat stale...a antivirus zeby pomahal staci ist na FB a uz som mal virus.odradi cloveka na internet chodit...same spamy trojany a neviem co...taze tak no teraz sa ucim na linuxe trosku robit ved je to skoro to iste az na to instalovanie ale vizorovo to iste este krajsie ako windovs :).mac by som cel vidiet ako vyzera len raz v obchode som pokukal ale tiez celkom dobre to je.