Archlinux chyba pri bootovani !!!

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.01.2010 | 14:30
tomino   Návštevník
caute mam problem s archom.

pri bootovani mi pri pripajani diskovych particii vyhodi chybu ze je zly cek sum alebo sa to zle pripojilo a ze pre znovupripojenie diskovej particie mam napisat prikaz


mount -n -o remount,rw / .... nieco taketo

ked to napisem tam mi to pri dalsom pustani zase vyhodi to iste....

viete mi poradit ako to riesit bez toho aby som musel reinstalovat OS?
    • Re: Archlinux chyba pri bootovani !!! 13.01.2010 | 15:00
      tomino   Návštevník
      tu je link problemu....
      http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=650611
    • Re: Archlinux chyba pri bootovani !!! 13.01.2010 | 15:27
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Aj si skúšal to čo radili v tom linku? Teda spustiť fsck na danú partíciu?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Archlinux chyba pri bootovani !!! 13.01.2010 | 15:48
        tomino   Návštevník
        nie neskusal... to som skopcil len preto aby ste videli aky je to problem...

        a ako to mam vyriesit? :)
    • Re: Archlinux chyba pri bootovani !!! 13.01.2010 | 16:32
      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
      Mno, kedze mas asi zle nakonfigurovanu particiu v fstabe tak sa necuduj, lebo toto je len prikaz na znovapripojenie particie.
      Cize moja otazka znie co si naposledy editoval? Nez ti to prestalo ist skusil si to mountnut a fsck? Ake boli vysledky?
      • Re: Archlinux chyba pri bootovani !!! 13.01.2010 | 18:21
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        naposledy som nic take nerobil.... toto mi robilo kedysi napr pri tom ked som parkrat za sebou restartoval pc.

        momentalne som vo windowse instaloval program na pripojenie ext4 particie- ext2fsd... (iny nepoznam) a asi nieco pridalo na tu particiu a uz nesedi velkost.

        skusim mayovu radu a odpisem co a ako
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Archlinux chyba pri bootovani !!! 13.01.2010 | 20:20
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          vyriesene... home particia mala zly check sum a par veci trebalo vymazat :))

          dakujem
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)