PC sa vypina

Sekcia: Ostatné 17.01.2010 | 18:26
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Zdravim. Mam rocny PC a uz mam mensi problem. Od vcera mi robi pri zapinani problemy. Ked ho zapnem (nerobi to vzdy), tak sa rozbehnu ventilatory, HDD atd. no niekedy sa PC okamzite vypne. Niekedy to spravi raz, inokedy vobec a niekedy par krat po sebe. Stane sa to sem tam aj vtedy, ak dam PC restartovat - vypne sa hned ked PC zacne odznova nabiehat. Ked sa to nestane pri starte, tak potom uz bezi vsetko ako ma. Robi to vzdy bezprostredne po starte. Ventilatory a teplota komponentov su OK. Zda sa mi, ako keby bol problem v zdroji, alebo v samotnom vypinaci. Co to moze byt podla Vas? PC je v zaruke. Dakujem
sudo apt-get remove windows
    • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 18:37
      Radovan   Návštevník
      Chyba byva casto v zdroji, skus ho zamenit na cas za nejaky iny od kamosa, ci to bude robit aj potom.
      • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 18:41
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Musim ho odniest na miesto, kde som ho kupil, lebo ma plombu :( Keby to bol zdroj, nevypinal by sa aj po starte - ked nabootuje system, bezi v pohode aj cely den?
        sudo apt-get remove windows
        • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 18:48
          Avatar lelol   Používateľ
          Však od toho platíš záruku. Teda neporušiť plombu, ináč záruka padá.
          Ale ak sa samovoľne nevypína aj po nabotovaní, asi problém nebude priamo zdroj
          pozri /var/log/
          • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 18:57
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Ktory log mam konkretne pozriet? Kde by to mohlo byt? Bude to vobec niekde, ak sa to deje hned na zaciatku spustania PC?
            sudo apt-get remove windows
        • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 18:56
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          Poslednu vetu som napisal blbo. Vypina sa bezprostredne po zapnuti - vtedy, ked su na obrazovke udaje o komponentoch. Po nabootovai sa nevypina.
          sudo apt-get remove windows
          • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 19:03
            WlaSaTy   Návštevník
            Hmmm,
            ak nemate podpetie v elektrickej sieti, tak moze byt ten zdroj poddimenzovany a nemusi dodat dostatok eletriky ked sa roztacaju vsetky motorceky. Pri posudzovani reklamacie to mozu overit.

            PS.: neblikaju vam ziarovky?
            • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 20:08
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Nie, ziarovky neblikaju. Rok fungoval bez problemov - PC je stavane ako otestovana zostava jednej nemenovanej firmy.
              sudo apt-get remove windows
    • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 20:05
      l_barbarossa   Návštevník
      ja som mal podobny problem - sposobeny poskodenym suborom obrazu jadra (nepytajte sa ako som k tomu dosiel) - cize odporucam popri inych navrhoch taktiez fsck na filesystem z nejakeho liveCD napr.
      • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 20:13
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        No tomu celkom nerozumiem :( . Mne to vsak pride tak, ze ono by sa to dialo aj vtedy ak by som linux nemal. Ono to robi este pred spustenim zavadaca a samotnym bootovanim, cize OS na to asi vplyv nema. Robi to v 1 - 2 sekunde po stlaceni Power. Niekedy to nabehne uplne bez problemov a PC bezi cely den.
        sudo apt-get remove windows
        • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 20:18
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          PS: Pri restarte sa niekedy restartuje normalne a niekedy zhasne kontrolka monitora, ventilatory a HDD bezi, ale nic sa nedeje. TEraz, ked som ho zapol sa mi stalo tiez to iste: Ventilatory, HDD nabehli, ale monitor sa nezapol - dalej sa nic nedialo. Na druhy pokus sa PC zapol normalne.
          sudo apt-get remove windows
        • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 20:22
          l_barbarossa   Návštevník
          pozri, daj bootovat z liveCD/USB aspon kvoli identifikacii failujuceho komponentu ...takmer nic za to nedas, nie?
          • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 20:34
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Jasne. Ked dam bootovat z liveCD a system nabootuje, co mam spravit aby som chybu odhalil? Kde mam zaznam o chyba hladat? Dakujem
            sudo apt-get remove windows
            • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 22:26
              l_barbarossa   Návštevník
              neviem ci si robis srandu alebo co ...
              ked ti (pre testovacie ucely viackrat) spusteny CD live system ide v poriadku, tak bude asi problem so systemom na HDDdisku. vidis to? uz sa ti zuzil okruh moznych problemov ... zo systemom a na HDD....preco nie na CD? ... a z tejto informacie sa mozes dozvediet este viac, ked len trosku porozmyslas ...mas tolko moznosti ... zacni tymi najjednoduchsimi ... a mne sa nechce formulovat dalsie vety ...
              • Re: PC sa vypina 17.01.2010 | 22:35
                l_barbarossa   Návštevník
                a este ti to zjednodusim: z pamate zapisujes na HDD, na to live CD pravdepodobne nie ...(ale toto je informacia az pre dalsi /mozno uz nepotrebny/ level investigacie)


                zeleny bocian
                • Re: PC sa vypina 18.01.2010 | 01:14
                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                  Nerobim si srandu. Vravim len ze to podla mna nema nic s OS. Ked mi to PC vypina pred zavedenim Grubu tak to asi nema nic spolocne s operacnym systemom a ani sa to podla mna nezapise do logov. OK PC je v zaruke tak ho odnesiem do SHA**U a nech tam s nim urobia poriadok. Dakujem.
                  sudo apt-get remove windows
                  • Re: PC sa vypina 18.01.2010 | 17:06
                    l_barbarossa   Návštevník
                    odhliadnuc od toho ze S***K staci sam o sebe na diagnozu...
                    Ked mi to PC vypina pred zavedenim Grubu tak to asi nema nic spolocne s operacnym systemom ... bios by mal natiahnut do memory kod zavadzaca - moznoze ho bios niekedy nevie najst, napr.

                    v logoch nebude ze "problem nabootovat", ale mozes sa v nich popozerat, ci nemas nejake errory alebo warningy, ktore by mohli suvisiet

                    ako mas nastavene bootovanie, kolko mas diskov v pc, mas pripojene nejake dalsie zariadenia (usb,scsi) ...?
                    • Re: PC sa vypina 24.01.2010 | 13:34
                      Guba   Návštevník
                      No dnes som po tyzdni dostal SMS zo S....u. Napisali mi, ze problem bol vyrieseny vymenou zakladnej dosky. Toto ma fakt prekvapilo.
                      • Re: PC sa vypina 25.01.2010 | 20:37
                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                        Kokso. Ked som si ho preberal, musel som sa vratit z auta sat, lebo mi nepriskrutkovali graficku kartu. Doma som ho zapol a pozeram, ze DVD neide. Pozriem do bedne a kabel odpojeny. Ventilator CPU ide stale na 1800 ot. be ohladu aku teplotu ma CPU. Toto je fakt kvalitny zarucny servis.
                        sudo apt-get remove windows
    • Re: PC sa vypina 19.01.2010 | 16:28
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Viem ze bola tema vyriesena aj tak pridam moju skusenost. Mal som uplne rovnaky problem. Nakoniec to bol vadny mikrospinac ktorym sa pc zapinalo.