nejde amarok

Sekcia: Ostatné 19.01.2010 | 18:35
amarok   Návštevník
cafte ludia.potreboval by som pomoct s amarokom.ked ho dam spustit tak mi zacne nacitavat ale neotvori ho nechapem ... jednoducho povedane isiel vsetko v poho ale odvtedy co som ho trosku domotal mi nejde... skusal som aj restatrt PC a nic nechapem ako je to mozne...tym domotal je to trosku komplikovane...inac sa pracuje v linuxe ako vo wine..som predtym sedel na wine a nejak som zabudol ze moj PC inac pracuje :)...taze ak mate dajaku radu tak prosim pomozte...mam kubuntu
    • Re: nejde amarok 19.01.2010 | 18:43
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus ho spustit z konsoly, pripadne zadaj ldd `which amarok` ci su pritomne vsetky kniznice. pripadne ho preinstaluj.
    • Re: nejde amarok 19.01.2010 | 19:42
      Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
      prípadne vymaž nastavenia amaroku, myslím že v sú v ~./kde/share/apps/amarok
      • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 13:19
        amarok   Návštevník
        tak som skusal reinstall a nic aj sa pozrel ci su pritomne vsetky kniznice no vyhodilo to vselico tak neviem ci su vsetky...spustit cez konzolu,no skus mi dat akym prikazom to spustim abo ako odinstalujem a nainstalujem s5..velmi sa nemvyznam v tom, este sa len ucim...s tymy nastaveniami som to este neskusal.
        • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 18:59
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Preinstalovanie programu nic nemeni .. nakolko nastavenia ostavaju stale ulozene ( odinstaluje sa iba program .. no jeho zlozka s nastaveniami ostava stale aktivna )

          No a amarok spustis jednoudcho, otvoris si konzolu a napises amarok :)
          Nasledne rob to co obvikle a vsetky vystupne hlasenia programu ( chyba pri spusteni programu, cokolvek .. ) sa ti zobrazia v konzole.. amarok potom vypnes ( nie vsak konzolu ) a dovod preco to skolabovalo nam sem skopirujes.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 19:44
          amarok   Návštevník
          skuste mi povedat ete ako zadam ten do konzoly na spustenie amaroku....ako pisem som zaciatocnik a neviem ete take :)
          • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 19:47
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            V menu si spustis terminal / konzolu .. a napises do nej amarok . To je vsetko
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 19:50
            amarok   Návštevník
            > <unknown program name>(32677)/: KUniqueApplication: Cannot find the D-Bus session server: "Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken."
            >
            > <unknown program name>(32676)/: KUniqueApplication: Pipe closed unexpectedly.
            >
            > environment reference count went negative


            no tak toto mi vyhodilo...pre istotu moj postup [(su) (moje heslo :)]....a amarok a vyhodilo toto
            • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 20:05
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              A mozes nam este povedat aku mas distribuciu?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 20:06
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                aha, prepac, teraz som precital ze mas kubuntu

                napis sudo su , napis svoje heslo a napis "/etc/init.d/dbus start"
                ze co to urobi. Podla toho co to pise nevie najst dbus, tak mozno ti z nejakeho dovodu nestartuje..
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 20:19
                  amarok   Návštevník
                  dal som toto > /etc/init.d/dbus start
                  > Rather than invoking init scripts through /etc/init.d, use the service(8)
                  > utility, e.g. service dbus start
                  >
                  > Since the script you are attempting to invoke has been converted to an
                  > Upstart job, you may also use the start(8) utility, e.g. start dbus

                  • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 20:37
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    napis este ( v tej istej konzole , alebo ak si ju uz zavrel tak znova napis sudo su, a pokracuj.. ) service dbus start
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 20:47
                      amarok   Návštevník
                      som dal tt > service dbus start
                      > start: Job is already running: dbus

                      • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 20:55
                        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                        hm, a ked skusis teraz spustit amarok ?
                        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                        • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 21:06
                          amarok   Návštevník
                          no skusil som a zacne nacitavat aj mi da do listy ze ho otvara ale potom nic kurzor prestane klikat a zmyzne aj z listy.neviem co sa porobilo.to iste mi aj predtym robilo
                          • Re: nejde amarok 20.01.2010 | 21:40
                            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                            Tak potom treba skusit zmazat nastavenia z domovskeho priecinku, neviem vsak kde konkretne ( mali by sa nachadzat v ~/.kde/share/apps/amarok ... atd.. ) viac neviem, nepouzivam amarok a nepouzivam KDE4 prostredie.
                            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people