Ako nainstalovat Gentoo Live DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.01.2010 | 15:06
Jorden   Návštevník
Zdravim. Stiahol som si Gentoo Live DVD a ked ho spusitim je tu milion programov, grafickych prostredi ale neviem ako ho nainstalovat. Cele som ho uz preklikal. A ked som si stiahol asi 150MB /uz neviem presne/ verziu Gentoo tak mi ho ani nespustilo lebo pisalo nejaku chybu. Toto Live DVD mi ide dobre lenze da sa vobec nainstalovat?
    • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 20.01.2010 | 15:13
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      instalovat gentoo z live DVD mi pride cudne (a mam taky pocit ze je to aj proti principom gentoo)
      podla mna by si mal instalovat z instalatora TU SU INSTALACNE ISO
      ak chces system postaveny na gentoo s predinstalovanym prostredim a softom tak skus SABAYON
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 20.01.2010 | 16:42
        Jorden   Návštevník
        No ale to su presne verzie či mi nejdu.
        • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 20.01.2010 | 16:45
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Ked si chces instalovat gentoo a sam oznacis distribuciu sabayon zalozenu na gentoo za jeho "verziu" , nainstaluj si radsej nieco pre bezneho uzivatela - ubuntu / suse / fedora / mandriva ...

          A ked ti "verzie" sabayon nejdu a myslis si ze gentoo ti "pojde" tak si na omyle. S gentoo by si sa jedine sklamal.

          A co sa tyka instalacie z DVD, nepoznam gentooistu ktory si instaloval gentoo z DVD disku , a popravde nepoznam ani gentooistu ktory pouziva na instalaciu LiveCD instalator...
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 16:18
      Avatar erino Ubuntu 9.10  Používateľ
      aj ja som si stiahol live dvd ... a tiez sa mi to z toho nepodarilo nainstalovat :D
      • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 17:46
        Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
        takze arch uz neskusas?
        • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 17:49
          Avatar erino Ubuntu 9.10  Používateľ
          vzdal som to ... neviem co mam zle nastavene a dalej sa neviem pohnut
    • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 18:26
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      pokial viem , live dvd sa neda instalovat na disk. musis si ho sam poskladat ...

      a ja osobne gentoo neodporucam. je to skor pre vyvojarov. kazdu debilinu v nom treba nastavovat atd...

      skus arch alebo ubuntu alebo nieco ine. fedoru tiez neodporucam (ta je nedorobena vzdy)...
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 18:30
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        cim je fedora nedorobena?
        • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 22.01.2010 | 18:37
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          slovom nedorobena myslim neodladena a aj podla vyjadení firmy su uzivatelia len skusobny "kralici" pre to aby sa z fedory stal red hat enterprise...
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 06.06.2011 | 21:27
            Avatar m4jkl   Používateľ
            ale kdeze... ak vo fedore nieco nestihaju, tak posunu datum vydania. ubuntu vydaju nacas... chyby-nechyby
      • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 18:49
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        "kazdu debilinu v nom treba nastavovat atd..."
        -> hej, ale tym ze si tie debiliny nastavis ti pojde gentoo 6x rychlejsie ako ubuntu ;-)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 22.01.2010 | 18:38
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          to je pravda a tomu komu sa s tym chce hrat tak to je super distro pre neho.

          ja som tiez jedneho casu chcem lat gentoo ale je tam strasne moc toho. keby bol aspon daky jednoduchy program co ti ho pomoze nastavit :P:P
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
          • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 22.01.2010 | 20:51
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Velmi vela ludom prave to ze si mozu dokonalo nastavit svoj system do podrobna vyhovuje..
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 23.01.2010 | 12:17
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              a inemu zase nie, prave preto su tu distribucie ako arch,gentoo,... ale aj distribucie ako ubuntu,pclinuxos...
              a krasa je v tom ze kazdy si moze vybrat

              gentoo som si ce nikdy neskusal ale arch som nahodeny mal (tyzden som sa s tym trapil) a bolo to super rychle stabilne az kym som ho 3 mes neaktualizoval a nasledna aktualizacia ho dostalo do stavu ked som JA uz nevedel co spravit tak mam na desktope DEBIAN a na booku UBUNTU (jedine v nom ide suspent to ram)

              myslim ze kto ma vedomosti a trochu casu tak distra typu gentoo,arch su prenho stvorene ale nesmie cakat ze vsetko pojde samo, a odmenou mu bude perfektne vyladeny system (pravdepodobne aj stabilny)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 06.06.2011 | 21:07
          russ   Návštevník
          ach jaj ja som na treti raz gentoo nespojazdnil a isiel som podla handbook. Zdochol som na nastaveni siete pretoze net.eth0 neexistue tam kde ho podla manualu opisuju a kompilovat este raz ci xty krat sa mi uz asi nexce. Skoda chcel som to skusit avsak asi som blby
          • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 07.06.2011 | 12:21
            Viktor   Návštevník
            Ak net.eth0 neexistuje, vytvor ho symlinkom ln -s net.lo net.eth0
      • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 18:50
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        fuuu no to stou Fedorou si trocha prehnal. Kto si vie nastavit Fedoru, tomu ide perfektne a toto plati pre kazde distro !!!
        Slackware
    • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 21.01.2010 | 21:19
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      staci sa trosku pobrowsat po nete a najde sa odpoved, Gentoo Live DVD nezahrna instalator, teda nie ten graficky. Da sa instalovat tradicnym gentoo sposobom

      http://www.google.com/search?q=gentoo+live+dvd+install
      http://www.linuxquestions.org/questions/gentoo-87/gentoo-10.0-live-dvd-758351
      http://www.gentoo.org/doc/en/gentoo-x86-quickinstall.xml
      • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 07.06.2011 | 12:35
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        Trochu offtopic z mojej strany, ale akákoľvek verzia Fedory (zhruba od verzie 11, ktorú som mal ako prvú) bola a je pre mňa out of the box distro (okrem wifi v notebooku,kde bolo treba pridať repozitáre RPMFusion,kde sa nachádzal driver),preto som zakotvil pri nej.
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 07.06.2011 | 13:59
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          fedora a out of box distro ???
          ak myslis na ovladace na HW tak to je zariadene skor jadrom ako fedorou

          podla mna fedora ma to ho out of box funkcneho dost malo a vsetky veci ako kodeky a software a v jadre neobsiahnute ovladace si musi uzivatel stihnut sam

          bez rpmfusion by som povedal ze je takmer nepouzitelna (pre bezneho uzivatela)

          neviem kde som to videl ale fedora je skor oznacovana a "power user disto"

          taky mint alebo pinguy OS funguju out of box o dost lepsie
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ako nainstalovat Gentoo Live DVD 07.06.2011 | 14:14
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      OK Chlapci, povodne to bolo o Gentoo nie o Fedore + je to rok a pol stare.. Dufam ze je to dostatocny dovod na to aby ste pochopili, preco to zamykam..
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people