Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2010 | 17:39
Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
Zdar, je možné nastaviť usb port aby sa po pripojení na iný počítač správal ako USB mass storage ? Myslím niečo ako keby na disku bola vytvorená zložka ( virtuálny disk ) ktorá sa objaví v druhom systéme ako obsah usbčka. Navyše, bolo by fajne keby ten disk bol formátovateľný z stroja na ktorý by sa pripojil.

Ide v podstate o pripojenie pc na satelit (topfield 7700HSCI)tak aby sa pc tvárilo ako disk
    • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 23.01.2010 | 18:16
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      sice ti neporadim, ale zaujimalo by ma odkial mas na nieco take kabel ?? alebo sa to bezne predava - ja som to nikde nevidel - myslim to klasicke ploske USB na to iste klasicke ploske USB
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 23.01.2010 | 19:02
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        myslim ze sa musi niekde predavat, ja som sice oba ktore mam dostal k hw ( kratky k chladicu k notebooku, dlhy k satelitu ktory je v podstate Y - 3 konektory USB, jeden do adaptera kedze sat asi nenapaja to usb )
    • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 23.01.2010 | 18:39
      WlaSaTy   Návštevník
      Nejedna sa o aplikaciu, ale o ovladac g_file_storage ale jeho pouzitie je podmienene HW radicom USB ktory musi podporovat aby pocitac bol aj master a aj slave.

      A v tom je kamen urazu. Ale za pokus to stoji, nie?
      • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 23.01.2010 | 19:02
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        diky za info... teraz uz len ako zistim ci to radic na doske podporuje
        • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 24.01.2010 | 12:06
          WlaSaTy   Návštevník
          Prepojis to kablom a nacitas dany ovladac s korektnymi parametrami. Disk ktory budes zdielat musi byt ale odpojeny aby do neho naraz nezapisovali dva "pocitace".

          A ak to nepojde, tak pozres vystup z dmesg.

          PS.: kolko vobec stoji v dnesnej dobe taka redukcia? Ja sa po nejakej takej snazim poobzerat uz dlho, ale furt ich maju cenovo nadhodnotene.
          • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 25.01.2010 | 21:10
            WlaSaTy   Návštevník
            Uz som nasiel, roline.sk za cenu do 3Eur. Este sa tam niekedy dostat. Zaujimalo ma ze co mi povie PDA ked k nemu pripojim subor z pocitaca sluziaci namiesto disku. Opacne (linuxove PDA) sa tymto sposobom v pohode pripoji a vyexportuje mi kartu.
            • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 25.01.2010 | 22:51
              petoju   Návštevník
              Ak sa nemylim, tak je ti taka spojka nanic. Stale potrebujes USB kabel (velky) samec- (velky) samec, ktory niekedy davno, ked som sa po tom pozeral, stal aj 4x tolko.
              • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 25.01.2010 | 23:04
                WlaSaTy   Návštevník
                Hmmm,
                na spojenie dvoch pocitacov ano. Ale kabel s dvoma samcami stoji velmi podobne len ho tam maju medzi kablami a nie medzi redukciami. Som zabudol ze som sa zamyslal nad pripojenim niecoho ako klavesnica do toho PDA a zabudol som ze to nie je tento pripad.

                V dnesnej dobe je uz tolko USB picsetov ze ma zaraza absencia ovladacov typu gadget v tych zevrajmajoritnych OS. Sranda je ze napriklad g_ether je kompatibilny s RNDIS, len je treba podhodit korektny *.inf. Ovladac je uz v standardnej dodavke.

                PS.: Zaujimala by ma penetracia tych zevrajmajoritnych OS medzi _vsetkymi pocitacmi, vratane sietovej topologie, roznych konvertorov, televizorov, monitorovacich a logovacich masin, robotiky a podobne. Uz pred rokmi ich uzivatelia nevedeli o tom ze su v mensine a dost z nich vlastnilo doma viac linuxov ako inych OS.
          • Re: Aplikácia na maskovanie usb portu ako USB Mass storage 26.01.2010 | 13:24
            Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
            dik za info, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo