Sieťová inštalácia Fedora Core

Sekcia: Ostatné 02.02.2005 | 12:19
Avatar Wizard   Používateľ
Mám na jednom počítači potiahnuté ISO images Fedora Core 3 (4xCD) a chcel by som si ho nainštalovat na svoj počitač. Tieto počiatče mam zosieťované. Len neviem ako nato. Prosim poradte mi.
    • Re: Sieťová inštalácia Fedora Core 01.02.2005 | 12:47
      lukipuki   Návštevník
      Aký OS je na obidvoch počítačoch? Chceš inštalovať bez napaľovania? Dal si málo informácií. Fedora ide asi inštalovať iba z CD, takže asi aspoň jedno budeš musieť napáliť. Potom sa dá pripojiť ISO obraz tuším pomocou "mount -t iso9660 obraz.iso /mnt/cdrom". A predtým by si asi mal mať funkčnú Sambu alebo NFS. Bez napaľovania CD ide napr. Gentoo. Ale keď si v Linuxe začiatočník, tak si to radšej všetko napáľ.
      • Re: Re: Sieťová inštalácia Fedora Core 01.02.2005 | 13:11
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        Aby som to upresnil, CD obraz sa pripaja prikazom:mount -t iso9660 -o loop obraz.iso /media/cdrom. Aj ja si myslim, ze je jednoduchsie vypalit tie 4CD. Ani neviem ci sa vobec da Fedora instalovat po sieti.
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Sieťová inštalácia Fedora Core 01.02.2005 | 15:16
        Wizard   Návštevník
        tam kde mam tie ISO images su windows xp a tam kde chem instalovat Fedora Core nie je nic. nechcem to vypalovat na cd, bo je to zbytocne, zachvilu pride nove verzia.
        • Re: Re: Re: Sieťová inštalácia Fedora Core 02.02.2005 | 12:19
          otrek   Návštevník
          Je tam maly problem, cez sambu neviem ci to ide, nestretol som sa s tym, ale islo by to cez ftp. Teda na tom xp si musis spustit ftp server, nakopirovat si obsah vsetkych iso suborov a nechat to vyexportovat. Potom si musis spustit to prve cd, nabootojes a vyberies si instalaciu z ftp. Naposledy som takto chcel instalovat fedoru2, ale neviem z akych dovodov, instalacny program amanda sa spustil z ftp, ale instalacia isla z cd. Pravdepodobne je potrebne si vytvorit instalacny disk, teda nove boot cd, podla postupu ako je uvedene v README na cd. Pokial ma niekto inu skusenost, rad prijmem aj ja nejake to info.