Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.02.2010 | 13:20
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Dobrý deň, chcel by som poradiť v tejto veci: Na netbook s OS Windows XP chcem dostať OpenSUSE 11.2 s prostredím KDE4 s tým, že WinXP chcem kompletne nahradiť OpenSUSE-om. Narazil som na problém s tým, že po použití programov ako Win32DiskImager, Unetbootin a LinuxLive USB Creator na vytvorenie bootovateľného USB mi USB nechce prijať a do Linux systému (ponuky) na USB sa nedá vôbec dostať. Momentálne to skúšam vo VirtualBoxe, ale v ňom sa na celý disk inštalovať nedá. Len na predom-vytvorený virtuálny HDD. Existuje ešte nejaký spôsob, ako by som mohol nainštalovať OpenSUSE 11.2 prostredníctvom ISO obrazu a USB?
    • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 04.02.2010 | 15:34
      Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
      Ešte som zabudol spomenúť... jediný systém, ktorý som zatiaľ rozbehol je Puppy Linux, no pri inštalácii som hneď skončil. Ak sa niekto vie dobre orientovať v inštalácii Puppy, ocením postup či radu.
      • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 04.02.2010 | 17:47
        KrisKo   Návštevník
        Ak chces vytvorit bootvatelny USB Disk staci ti prekopirovat image Bootovatelneho CD, na ktorom je suse (11.2) na kluc prikazom:
        dd if=openSUSE-11.2-KDE4-LiveCD-i686.iso of=/dev/sdX bs=4M;sync
        kde sdX je tvoj pripojeny kluc

        tu mas link na stranku, kde mas podrobnejsi popis: Live USB Stick
        • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 05.02.2010 | 23:59
          Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
          Ďakujem, postup potešil a išiel... nakoniec som nainštaloval novú Mandivu One 2010 KDE4.3.

          Ak by som mohol, chcel by som sem nasmerovať aj otázky ohľadne tej Mandrivy. Takže...

          1. "No medium found. You must add some media through Software Media Manager." Čo s týmto? Je to ikona oranžového otáznika v oznamovacej oblasti. Keď dám Add -> Full set of sources, po sťahovaní vyhodí chybu. Ako mám pridať teda sources?

          2. Keď idem s myšou na jednotlivé tlačidlá aplikácií, vyskakujú mi informačné bubliny o danej aplikácii. Ako nastavím, aby sa mi tieto bubliny nezobrazovali?

          3. Okrem kdrake obsahuje systém aj iný package manager? Ako napríklad Synaptic v GNOME.
          • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 06.02.2010 | 12:21
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            1. zmenit stahovac na wget - v global options

            2. zavriet MCC a pridat zdroje pomocou manualneho nastavenia mirroru na nejaky napr. cesky pomocou easyurpmi
            • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 06.02.2010 | 15:59
              Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
              Unable to add medium, errors reported:

              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/main/updates/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Main Updates"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_main/updates/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Main Updates debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_main/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Main Testing debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_main/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Main Backports debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/contrib/release/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/contrib/updates/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib Updates"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/contrib/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib Testing"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/contrib/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib Backports"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_contrib/release/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_contrib/updates/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib Updates debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_contrib/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib Testing debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_contrib/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Contrib Backports debug"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/non-free/release/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Non-free"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/non-free/updates/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Non-free Updates"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/non-free/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Non-free Testing"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/non-free/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "Non-free Backports"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_non-free/release/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "debug_non-free_release"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_non-free/updates/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "debug_non-free_updates"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_non-free/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "debug_non-free_testing"
              retrieval of [ftp://gd.tuwien.ac.at/linux/mandriva/official/2010.0/i586/media/debug_non-free/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] failed (md5sum mismatch)
              problem reading synthesis file of medium "debug_non-free_backports"
              • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 06.02.2010 | 17:01
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                hovorim ti, aby si zmenil mirror..
                • Re: Inštalácia OpenSUSE 11.2 KDE4 06.02.2010 | 18:55
                  Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                  Už sa mi to podarilo, ďakujem za pomoc... Na tej stránke som klikal na official sources, tam bola chyba.
                  Ďalší problém mám so zvukom, ktorý nie a nie rozšlapať. Nepomáha ani alsaconf, kartu mám nastavenú správne defaultnú.