nano a kopirovanie celeho obsahu suboru

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.02.2010 | 19:55
Avatar miamia   Používateľ
prosim vas, trapna otazka, ale ako oznacim cely obsah suboru v nano aby som ho mohol skopirovat? a tiez by som potreboval cely obsah oznacit a nasledne zmazat. dakujem
    • Re: nano a kopirovanie celeho obsahu suboru 11.02.2010 | 22:29
      Avatar miso Gentoo   Používateľ
      takze ak potrebujes iba presunut subor pouzi racej cp /zdroj /ciel a ak potrebujes zmazat cely subor tak pouzi echo > /cesta/k/suboru
      ale ak chces priamo v nano oznacit cely subor pouzi ctrl+^ a potom sipkami sa presun pokial chces text oznacit potom uz iba vystrihnes cez ctrl+K
      • Re: nano a kopirovanie celeho obsahu suboru 12.02.2010 | 01:20
        Avatar miamia   Používateľ
        chcel by som iba vnutri nano vyznacit obsah suboru a skopirovat. problem nastane, ak je v subore vela dat. potreboval by som nejaky ekvivalent k windowsackemu ctrl+A. vdaka
        • Re: nano a kopirovanie celeho obsahu suboru 12.02.2010 | 15:33
          Avatar miso Gentoo   Používateľ
          Tak pravdepodobne ta nepotesim lebo neviem ci ma nano nieco ako ctrl+a aspon som to nenasiel ale ak by stacila alternativa tak mozes pouzit napriklad vim v nom to spravis lahko
          staci ked si otvoris subor vo vim potom stlacis shift+V a potom G tymto oznacis cely subor nasledne uz len "y" a mas cely subor skopirovany vychadza sa z neho cez :q
          ked by ti to nefungovalo tak najskor stlac ecs a potom skus znova na zaciatok suboru sa dostanes cez stlacenie gg vsetko musis robyt v normal mode to je ten ktory je hned po otvoreni suboru ak by si sa dostal do nejakeho ineho tak pouzi esc
          vela zdaru