Neodstranitelny subor

Sekcia: Ostatné 11.02.2010 | 11:22
Avatar yanko56   Používateľ
Zdravim, chcem sa spytat, potrebujem vytvorit subor ktory by sa nedal odstranit...budem rad za vsetky mozne rady, zatial sa mi nepodarilo naist sposob ktorym by to islo, dakujem :)
    • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 11:45
      Avatar kvaso Debian  Používateľ
      zdar, no a na akom filesystéme to chceš mať?
      • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 11:53
        Avatar yanko56   Používateľ
        tie subory by mali byt ulozene na USB kluci takze FAT32, vies mi aspon prosim povedat ci to je mozne??
        • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 12:25
          Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
          format a máš pokoj (ak to nieje kľúč s nejakým softom ktorý má 2 "časti"... jednu read only a druhú na zapisovanie)
    • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 14:29
      joe24   Návštevník
      Pochybujem že to je uplne možne, lebo vždy sa najde spôsob ako niečo odstraniť, ale da sa to zťažiť napr. zapiš ho tam ako root. To ti pomôže pri linuxe, myslim že aj pre pri win sa to da nastaviť pravami.
      • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 14:36
        Avatar yanko56   Používateľ
        je mi jasne ze sa vzdy najde sposob...mne staci aby to BFU neostranil del pripadne shift+del nic viac nepotrebujem :)
        • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 14:54
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Na FAT32 mozes suboru nastavit priznak Read Only a System, co v beznom windowse znamena vyskocenie jednej alebo dvoch doplnujucich otazok, ci si si naozaj isty. Ziadny iny sposob neexistuje. Este mozes nastavit suboru priznak Hidden, co snad ten subor ukryje v defaultne nastavenom Exploreri, ale o tom som si nie celkom isty. Ziadne dalsie, v tejto veci pouzitelne priznaky FAT32 nepodporuje.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 16:08
            Avatar yanko56   Používateľ
            no to viem lenze read only mi zabezpeci akurat nemoznost prepisovat subor, zmazat sa da.
            ale diky ;)
        • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 14:56
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Pre tento prípad je jediný možný spôsob trochu atypický ale plné funkčný a volá sa rootkit.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 16:08
            Avatar yanko56   Používateľ
            Cau no skusim aj ten akokolvek sa mi to podari bude dobre :) dakujem
          • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 16:09
            Avatar yanko56   Používateľ
            ak by si mal nejaky dobry link na navod ako to spravit mozes mi ho sem postnut, diky ;)
            • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 17:01
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Myslim si, ze navody, ako tvorit rootkity pre OS Windows, na tuto stranku urcite nepatria. Treba skusit MSDN od Microsoftu.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Neodstranitelny subor 11.02.2010 | 17:28
                Avatar yanko56   Používateľ
                no tak v tom mas pravdu, nepatri to sem...
                Dakujem za vsetky odpovede ak chcete mozem repostnut post ktory som o tomto probleme napisal inde :)