chyba pri kompilovani krusadera v mandrive

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.08.2005 | 15:58
david   Návštevník
pani prosim o pomoc pri kompilacii krusadera mi vypise toto : checking for perl... /usr/bin/perl checking for Qt... libraries /usr/lib/qt3//lib, headers /usr/lib/qt3//include using -mt checking for moc... /usr/lib/qt3//bin/moc checking for uic... /usr/lib/qt3//bin/uic checking whether uic supports -L ... yes checking whether uic supports -nounload ... yes checking if Qt needs -ljpeg... no checking for rpath... yes checking for KDE... configure: error: in the prefix, you've chosen, are no KDE headers installed. This will fail. So, check this please and use another prefix! [root@davido krusader1.6]# a koniec . poradte prosim co mam spravit nie co mi hovori ze sad to tyka Kde hlavickových suborov nie? please help
    • Re: chyba pri kompilovani krusadera v mandrive 21.08.2005 | 15:30
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      cestu k headrom ku KDE si zadaval pomocou --prefix=? ak hej tak ich tam nenasiel. alebo ich mozno nemas nainstalovane.
      • Re: Re: chyba pri kompilovani krusadera v mandrive 21.08.2005 | 15:34
        david   Návštevník
        tazke otazka ja som sa prihlasil ako root do konsoly a isiel som klasika ./configure a ten mi vyhodil ten error
        • Re: Re: Re: chyba pri kompilovani krusadera v mand 21.08.2005 | 15:57
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ak mas nainstalovane headere tak pozri kde su a podla toho daj skriptu configure paramter --with-kde-headers (ci tak nejako). ale s najvacsou pravedepodobnostou ich nemas nainstalovane.
      • Re: Re: chyba pri kompilovani krusadera v mandrive 21.08.2005 | 15:58
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        s tym --prefixom sa pomylil sorry, ten urcuje kde sa program nainstaluje.