nvidia geforce 2 go drivery na ubuntu 9.10 karmic

Sekcia: Hardware a Drivery 14.02.2010 | 18:26
Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
Mám ptroblém s nainštalovaňim ovladača na graf. kartu nVidia geforce2 go na ubuntu 9.10. Restricted drivers mi nepomohlo ->>> po inštalácii drivera, som dal restart a po reštartovaní fungovalo vsetko az do chvíle keď sa mala objaviť prihlasovacia obrazovka. Nič nebolo vidieť iba čierna obrazovka a tak som cez live CD upravil subor xorg.conf
Riadok: driver = "nvidia"
na riadok driver = "nv"

Ovládače potrebujem pretože chcem vyskúšať Compiz a plus programy ktore vyžadujú 3D akceleráciu.

PC:
Compaq TC1000
1GHz CPU
512MB ram
nVidia geForce 2 GO

Už týždeň googlim ale zatiaľ mi nič nefungovalo, ak už niekto mal tento problém a vyriešil ho, tak za dobrú budem vďačný.
Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
    • Re: nvidia geforce 2 go drivery na ubuntu 9.10 karmic 16.02.2010 | 14:15
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Toto je priserne stara karta (tipujem 10 rokov) a uz ani na stranke Nvidia ju nepodporuju (aspon som to tam nenasiel), takze to budes mat dost tazke rozchodit. Asi je nacase si kupit nieco novsie.
      http://www.itkids.sk/
      • Re: nvidia geforce 2 go drivery na ubuntu 9.10 karmic 16.02.2010 | 20:50
        Avatar tukan58256 Ubuntu 12.04  Používateľ
        diki za odpoved

        Z časti máš pravdu. Na nVidia.com drivre niesu. Drivre su na stranke vyrobcu PC ale iba pre vsetky mozne verzie winXP. Je to totiz onBoard grafika. je to aj na nvidii napisane ze si mam zhanat drivre u vyrobcu. Nejaky univerzalny ovladac s ktorym by mi fungovalo openGL neexistuje?
        Ubuntu 12.04 LTS Lenovo Thinkpad X60
        • Re: nvidia geforce 2 go drivery na ubuntu 9.10 karmic 16.02.2010 | 21:09
          WlaSaTy   Návštevník
          Ovladace pre danu kartu by mali byt aj na stranke nvidia.com, ale schovane pod "Beta and Archived Drivers". Namatkovo som pozrel a je tam nieco o GeForce 2 series Ti 200, Ti 500, GeForce3.

          Inak, co o tej karte hovori /sbin/lspci ?
    • Re: nvidia geforce 2 go drivery na ubuntu 9.10 karmic 18.02.2010 | 10:05
      Avatar Pali   Používateľ
      Tyzden dozadu som cital, ze vyvojari nouveau mesa a gallium3d dokoncili podporu EXA, opengl a gallium3d pre nvidia karty s chipsetami nv0x nv1x anv2x a nv3x v otvorenom ovladaci nouveau pre nvidia karty.

      A polozil som si otazku, kde sa este takyto deduskovia s tymi chipsetmi pouzivaju? Ak sa nemylim, tak aj geforce2 ma tejaky s tychto chipsetov (opravte ma ak nie) a ak pouzivas ubuntu, pockaj na lucid co vyjde v aprili a mal by mat zahrnutu tuto podporu.

      Co sa tyka dri nouveau na karmic, je potrebne stiahnut ci cele X-ko, dri, mesa, nouveau z git-u a prekompilovat, lebo karmic ma verziu X-ka strasiu (nekompatibilnu) s touto novou podporou.
    • Re: nvidia geforce 2 go drivery na ubuntu 9.10 karmic 18.02.2010 | 18:05
      Avatar maros71   Používateľ
      Hladam niekoho skusenejsieho z okolia Puchova co by poradil ,pomohol s instalaciou ubuntu 9.10 cz na ntb HP nx 7300, instalaciou gsm usb modemu a pod. Mozem prist, rad si to aj zaplatim...dik