Typy ako zrychlit KDE... zmensit vyuzitu ram atd...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.02.2010 | 22:03
tomino   Návštevník
Caute tak som uspesne spojazdnil arch linux a dal som si tam najnovsie KDE 4.4 avsak zda sa mi prilis pomale a prilis poziera cpu a ram.

pri surfovani na nete (cize teraz ako vam pisem ) je procak napr vytazeny na priblizne 60 % !... a to mam dvojjadrovy intel core 2 duo taktovany na 1,8 Ghz.

priblizna vyuzita ram je okolo 550 MB...

nepoznate dake triky ako zrychlit cely system ? dik
    • Re: Typy ako zrychlit KDE... zmensit vyuzitu ram atd... 15.02.2010 | 22:54
      Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
      co sa tyka cpu tak je to problem s nejakym konkretnym procesom co ti ho tak vytazuje.. tu pomoze google. A aj vseobecne by si mohol pouzit google aby si nasiel odpoved na svoju otazku, nejaku univerzalny navod asi nieje musis skusat sam.
      vela stastia
      < GENTOO FOREVER >
    • Re: Typy ako zrychlit KDE... zmensit vyuzitu ram atd... 16.02.2010 | 00:34
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      na znizenie vytazenia procaku/ramky povypinat rozne procesy/komponenty kde(system setting-advanced-service manager)
      dalej mozes skusit nejaku odlahcenu plasma temu,povypinat efeky(alebo rozno cele compositing) a porusit plasmoidy
      v kazdom pripade 60% na C2D iba pri browsovani je moc pokial samozrejme napriklad neprehravas flash alebo cosi podobne, najskor to bude sposobene nejakou chybnou aplikaciou(treba odsledovat)
      dalej na zrychlenie odozvy a rychlosti plasmy sa da spustat s parametrom --graphicssystem raster ale za cenu vyssej spotreby ram a moznych problemov pri vykreslovani
      nakoniec este mozes vyskusat kdemod ako pouzivatel archu ale tam by nejake kriticke rozdiely voci "official" kde 4.4 nemali byt
      :(){ :|:& };:
    • Re: Typy ako zrychlit KDE... zmensit vyuzitu ram atd... 16.02.2010 | 10:45
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      vypnut napr. aj nepomuka
    • Re: Typy ako zrychlit KDE... zmensit vyuzitu ram atd... 16.02.2010 | 18:07
      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
      Na ten proces sa pozri v nejakom system monitore - tam najdes aj to co ti vytazuje ramku. Inak to vyuzitie je celkom vysoke ake mas distro.

      BTW: Skus si povypinat vsetky plasmoidy.