update archlinux

Sekcia: Konfigurácia 16.02.2010 | 20:44
sebo   Návštevník
Ahoj po siahnutí aktualizácii 16.2 takže dnes mi nenabehne X server skontroloval som som pôvodne nastavenie a je poriadku ma niekto podobný problém ?
dakujem
    • Re: update archlinux 16.02.2010 | 23:21
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Jedna sa o notebook? Ak ano, tak sa pozri dmesg | grep intel , ci nie je tvoja graficka karta napr. 945GM..

      Pri poslednej aktualizacii sa stalo to, ze v jadre mas automaticky KMS podporu zapnutu, tj. ze v konzole mas rozlisenie ake ma byt, rychlejsie sa prepina v tty a pod..

      Rozoberal som to nedavno so znamym ( mayo_s tu na fore ), ktory ma ten isty problem.

      I have a Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller, which uses the i915 module, and frequently the screen flicker and sometimes I get a black screen and computer lock, when using KMS. Before I am disabling the KMS when in grub, but this is not posible with this version.

      Je to nahlasene ako bug, dovtedy je potrebne downgrade a vypnut KMS.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: update archlinux 16.02.2010 | 23:30
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Po novom musíš mať zapnutý KMS v jadre (http://www.archlinux.org/news/484/). Od myslím, že verzie jadra 2.6.32 by mal ale byť štandardne zapnutý (ak nemáš pre kernel nastavený parameter nomodeset). Poprípade ak stále používaš xorg.conf, skús ho odstrániť (premenovať).
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: update archlinux 17.02.2010 | 00:43
        sebo   Návštevník
        Nemám lap top mam Athlon X2 a ati 2600XT

        ale normálne som mal X server ale to KMS ma funkciu iba pri Intel kartách nie?? KMS je náhrada Xorg? alebo?
        • Re: update archlinux 17.02.2010 | 02:07
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Nie...

          Inak pozeral si sa do logov? ( cat /var/log/Xorg.0.log ) ? Ake ma priznaky to, ze ti nejde X server? Zamrzne, nezobrazi sa, preblikne ... ?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: update archlinux 17.02.2010 | 14:15
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          KMS (Kernel Mode Settings) slúži na nastavenie rozlíšenia a farebnej hĺbky jadrom systému. Takže v podstate náhrada za xorg.conf. Niečo sa menilo aj pre ATI karty, ale momentálne to nemôžem nájsť.
          Skúšal si dočasne premenovať xorg.conf, či to nenabehne?
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: update archlinux 17.02.2010 | 14:54
            Avatar sebo Arcolinux+Suse15.3 -Win10  Používateľ
            Nenabehne ani tak

            Tak aby som pochopil KMS je funkcia kernelu do 2 6 32 takze by nemalo byt potrebne nastaviť Xorg? Nahrádza len nastavenie nie samotný xorg??

            • Re: update archlinux 17.02.2010 | 14:59
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              od 2.6.32 (ale neviem presne, možno to bolo aj v 2.6.31). Takže už len pomôže pozrieť do logu xorgu, kde je problém.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: update archlinux 19.02.2010 | 01:52
                sebo   Návštevník
                Tak som to cele preinstaloval cez net intsall xorg +Xfce4 a nabehlo to