Vysoka skola v BA

Sekcia: Ostatné 17.02.2010 | 19:30
Erich   Návštevník
Zdravim chodi z vas niekto na fiit na STU v BA? chcel by som sa spytat ktora je lepsia fakulta ci fei alebo fiit, mam zaujem o predmet informatiku..A ako to je s primackami ci sa robia alebo nie...
    • Re: Vysoka skola v BA 17.02.2010 | 21:18
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      Ja chodim na STU FEI.

      Informacie su na stranke fakult:
      FEI FIIT

      co sa tyka prijmaciek:
      FEI -- ano, ale je to formalita, aj tak beru kazdeho
      FIIT -- ano, ale pozor minuli rok si clovek, musel dat prihlasku do skoly a ked chcel ist na prijmacky este prihlasku na prijmacky (takmer nikde to nebolo pisane), o prijmacky sa strala nejaka externa ceska firma, ktora iba fakulte dala zoznam ludi ktory treba prijat

      >>ktora je lepsia fakulta ci fei alebo fiit
      Nenapisal si v com
      ( odporucam opytat sa niekoho kdo bol FIIT a presiel na FEI :) )
      • Re: Vysoka skola v BA 17.02.2010 | 21:33
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        scio.cz - testy pre FIIT
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Vysoka skola v BA 17.02.2010 | 23:09
        Erino72   Návštevník
        Ja by som najradsej siel bez primaciek, nejak extra sa mi na to nechce pripravovat, a inak ako si spokojny ty? narocnost, ziskavanie vedomosti, atd.
        Jeden kamos chodi na FIIT a hovoril ze to je dost narocne a da sa to zvladnut, ale on chodil na gympel tak uz ma vyhodu napr pri matike
        • Re: Vysoka skola v BA 17.02.2010 | 23:14
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Vopred ta varujem pred VS bez prijimaciek - je strasne sito, vela ludi odchadza a ludia na skole sa k tebe spravaju otrasne.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Vysoka skola v BA 18.02.2010 | 09:04
      peto   Návštevník
      na FEI STU si mozes vyskusat, ako to chodi
      http://www.posterus.sk/linux/Linux/O_kruzku/O_kruzku.html
    • Re: Vysoka skola v BA 18.02.2010 | 10:17
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      robis chybu ze ides na FEI/FIIT ale ak to prezijes, tak potom vitaj medzi elitou, lebo cesta nahor, je ako peklo...FEI NO MORE
    • Re: Vysoka skola v BA 18.02.2010 | 10:37
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Asi ti neodpoviem uplne na tvoju otazku, ale ak nemas odpor k matematike, tak nerozmyslal si nad matfyzom v bratislave? Informatiku ma kvalitnu a vies sa tam naucit vela zaujimavych a uzitocnych veci. Viac o informatike najdes na studujme-informatiku.org.

      Na druhej strane. Ak mas odpor k matematike. Preco chces studovat informatiku?
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: Vysoka skola v BA 18.02.2010 | 22:51
        Erino72   Návštevník
        Nie ze by som mal odpor k matike, mna matika celkom bavila, aj zaujimala, ale na SOS bereme toho o dost viac ako na gymnaziu a na VS pocitaju s tym ze vieme to co gymplaci, ci mi to nebude chybat, a inak neviem ci su tu aj nejaky češi ale ci nahodou nechodia na http://www.upce.cz/fei/index.html ze co to je za skolu...
        • Re: Vysoka skola v BA 19.02.2010 | 10:10
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          hmm, predpokladam ze si chcel povedat, ze na sos beriete toho menej z matiky ako na gymnaziu (aby mi to davalo zmysel)

          Ako na kazdej vysokej skole, kde sa uci nejaka matika (aj fei/fiit), to mas tazsie, ak si z SOS a nie z gymnazia, co vsak nie je neprekonatelny problem. Akurat prvy rok je tazsi, kedy si viac zamakas. A zalezi len na tebe, ako skoncis. Ak sa prvy semester/rok budes snazit, tak gymnazistov dobehnes. Ak sa budes flakat, tak si dosledky vies domysliet...
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: Vysoka skola v BA 19.02.2010 | 12:07
      GrawpSVK   Návštevník
      A čo tak radšej FIT alebo FEKT? Alebo ťa niekto drží v BA?
      Btw. odporúčam FIT (hoci chodím na FEKT).
      • Re: Vysoka skola v BA 21.02.2010 | 11:29
        Erino72   Návštevník
        Ta skola v brne neni nahodou narocnejsia ako v BA?
        • Re: Vysoka skola v BA 21.02.2010 | 11:48
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          na kktizmus v ba sa nic nechyta...
        • Re: Vysoka skola v BA 22.02.2010 | 14:51
          GrawpSVK   Návštevník
          Netuším.
    • Re: Vysoka skola v BA 25.03.2010 | 12:33
      fidel   Návštevník
      ja chodim na fiit a minuly rok stacilo mat z matury z matiky percentil aspon 75 a zobrali ta. ja som si dal prihlasku aj na fei a tam ma zobrali bez prijimaciek. rozhodol som sa pre fiit a ked mam pravdu povedat, ak by som sa musel este raz rozhodnut kam pojdem tak na fiit jednoznacne nie! matika ma strasne bavi ale len s matikou si nevystacim tak som hladal, aky predmet k matike by ma tak bavil... informatika, fyzika... vybral som si informatiku ved ked dostudujem, budem mat slusny plat atď... a teraz v polke druheho semestra by som sa najradsej na celu fiit vykaslal... ako som vravel, matika ma bavi a minuly semester som mal z matematickej analyzy a z diskretnej matematiky A, ale ten pristup mi uz vazne zacina liezt na nervy... ty nejdes do skoly aby si sa nieco naucil, ty tam ides len preto aby ti dali robit nejaky projekt ktory mas nakodit (napr Java), ale naucit sa to uz musis sam a ked sa opytas ako sa robi toto, preco je toto takto tak sa na teba pozru ako na idiota a opytaju sa ci si bol na prednaske (btw prednaska je trojhodinova). Mne by ani tak nevadilo pisanie dvoch pisomiek po sebe v piatok o 18:00 a dalsiu o 19:30 vobec nie... to je to najmenej... mna zere ten pristup!
      Zaver: ak ta vazne bavi informatika (rozumej si schopny sedet kazdy den 5 hodin za kompom a kodit) a okrem toho sa este ucit na ine predmety (volny cas? naco? ved programovat ta bavi = tvoj volny cas) tak chod na fiit. Mna uprimne po jeden a pol semestri zacina fascinovat priroda asi mi je vzacna ked furt sedim na intraku za kompom a von vykuknem len cestou do skoly a naspat...
      • Re: Vysoka skola v BA 25.03.2010 | 15:37
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        asi tak. Suhlasim s tebou. Perlicka http://www.fiit.stuba.sk/generate_page.php?page_id=339
        • Re: Vysoka skola v BA 25.03.2010 | 16:22
          fidel   Návštevník
          hej Tommy ty kam chodis teraz?
          • Re: Vysoka skola v BA 25.03.2010 | 16:53
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            FEI NO MORE. Uz koncim pomaly
        • Re: Vysoka skola v BA 06.10.2010 | 14:05
          Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
          Skor by som dal cloveku, ktory to napisal podmienecne vylucenie za zlu stylizaciu a formu ohladom slovenskeho jazyka ;) a vraj akademicka poda :D
          Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
      • Re: Vysoka skola v BA 25.03.2010 | 22:59
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        vysoka skola je fulltime. ako ma z teba byt odbornik ked nie si schopny za pocitacom sediet 5 hodin?
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Vysoka skola v BA 06.10.2010 | 03:49
          Erino72   Návštevník
          Tak som teda na FEI, zatial to neni az take hrozne az na par veci do ktorych sa musim zabehnut,
          ak by som nahodou presol do dalsieho semestra, tam bude dost velke sito na fyzike si myslim.
      • Re: Vysoka skola v BA 26.03.2010 | 00:32
        Avatar denwerko Ubuntu,Gentoo,Debian  Používateľ
        njn... +1, najme ak ti v Elame hraju dorana tak to je potom pecka druhy den, ale aspon ma clovek dlhsie dni