internet

Sekcia: Ostatné 18.02.2010 | 10:28
Avatar anakonda   Používateľ
mi nejde net na ubunte ako to nastavim?
    • Re: internet 18.02.2010 | 10:30
      Avatar anakonda   Používateľ
      mozno kvôli tomu ze mam pokazeny sinaptik
      • Re: internet 18.02.2010 | 10:44
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        aktualizoval si? ak ano, vtedy lubi odstavit sietovku na chvilu, ak ano, restartoval si potom? ak ano, stale to nejde? ak ano, pouzil si v konzole prikaz:
        sudo apt-get -f install
        ? tento prikaz ti dokonci aktualizacie a instalacie. synaptic ma asi nejaky lock {na zaklade coho si usudil, ze je pokazeny synaptic?}
    • Re: internet 18.02.2010 | 10:41
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Mam dnes pokazenu krystalovu gulu, preto by som ta chcel poprosit o zopar informacii...

      1.) Ktore ubuntu?
      2.) Aky mas internet? Ako je to technicky riesene? (ide ti sietovy kabel do pocitaca? usb modem? wifi? nieco ine? mas router, ktory ti prideluje ip adresu dynamicky?)
      3.) Cokolvek ine, nestandartne, co by sa oplatilo vediet?

      Ak nevies zodpovedat na vsetky otazky nevadi, zodpovedz co najviac ako vies, nech ti vie niekto pomoct.
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: internet 18.02.2010 | 10:45
        Avatar anakonda   Používateľ
        vem ze je to pevne linka take modre asi vifi o ubunte ti poviem ale teras som na widovs lebo mi nejde net
        • Re: internet 18.02.2010 | 10:51
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          spusti "nm-applet". Potom sa ti na liste objavi mala aplikacia, kde si mozes nastavit internet. Tam si nastavis wifi siet (vacsinu nastaveni zvladne za teba, asi len zadas heslo, alebo nieco take, ak vyzadujes)

          Ak ti nm-applet bezi, tak si v nom skontroluj, ci nemas v nom zakazanu siet (pravy klik na neho)
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: internet 18.02.2010 | 10:55
            Avatar anakonda   Používateľ
            ubunte 8.04 hardz heron
            • Re: internet 18.02.2010 | 11:08
              Avatar anakonda   Používateľ
              a este mi neje firefox je off a ked tam ze on tak ked to restarnem snova je tam off
              • Re: internet 18.02.2010 | 11:13
                Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                ???

                A spravil si, co som ti napisal?
                Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                • Re: internet 18.02.2010 | 11:24
                  Avatar anakonda   Používateľ
                  neviem najs nm-applet
                  • Re: internet 18.02.2010 | 12:49
                    majlou   Návštevník
                    Hm, to bude nadlho. precitaj si toto.
                  • Re: internet 18.02.2010 | 13:13
                    Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                    Spusti konzolu a napis tam nm-applet. Ak taky prikaz neexistuje, tak si musis nainstalovat balik network-manager-gnome
                    Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
                    • Re: internet 18.02.2010 | 13:36
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      lenze ked mu nejde net a nema to ani na CD, tak asi ho nenainstaluje (jedine, ze si stiahne spravny deb balicek na USB kluc a nainstaluje ...)

                      bolo by dobre, keby napisal, ktore postupy odtialto skusil ... to totiz vyzera, ze sa snazil nastartovat internet cez firefox a na nase rady kaslal ...
                      • Re: internet 19.02.2010 | 11:29
                        Henrich   Návštevník
                        Nie je náhodou v ubuntu také niečo ako vo win- prípojný bod, kde by po odkliknutí sa nastavili nastavenia v OS pred tým, než internet išiel?
                        • bod 19.02.2010 | 18:29
                          Avatar anakonda   Používateľ
                          povec kde ten bod najdem lebo aco dokafral ubuntu ne ja a neide ani sinaptik ten bod ma vrati na zaciatok? dufam ze hej
                          • Re: bod 19.02.2010 | 18:47
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            cital si nase rady? necital zjavne ... aj keby sme ti povedali, kde to najdes, tak ti to nepomoze, lebo zjavne nevidis, ze to bola otazka, ci take nieco je.