Leadtek

Sekcia: Hardware a Drivery 19.02.2010 | 08:53
majlou   Návštevník
Zdravim, po neuspensnom googlovani, instalovani sa chcem spystat ci je realne nainstalovat leadtek usb modem od t-mobilu do archlinuxu. Jadro mam 2.6.32-ARCH
v readme.txt je ale

Tested on kernels:
2.6.21, 2.6.25, 2.6.28, 2.6.31


Tak som si neni isty ci to ma zmysel sa s tym dalej hrat.
Postupoval som nasledovne

stiahol som si driver http://sourceforge.net/projects/ft1000/

Installation instructions:
==========================
1.) make
2.) sudo make install
3.) plug-in USB modem

Vsetko prebehlo OK. Bez jedineho erorru. Co som bol prekvapeny. Ale net ani za toho nechce ist. Neviem ci to moze byt problem aj s managerom sieti WICD ktory pouzivam na vsetko lan aj wifi...
Chcel by som vediet ci sa to niekomu podarilo rozbehat.
    • Re: Leadtek 19.02.2010 | 09:38
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Zdravim.

      WICD neodporucam za klienta, taktiez som ho zvolil za default managera pripojenia pri instalacii Arch Linuxu a bola to velmi velka chyba. Ak instalacia prebehla v poriadku, malo by to ist. A taktiez si myslim ze ak to fungovalo v jadre 2.6.31, musi to fungovat aj v 2.6.32.

      Odporucam teda vyskusat vymenit WICD za NetworkManager - co je otazka par minut, a vyskusat ci ani on nedetekuje modem.

      Popripade pozriet dmesg, ci tam nie je nejaky error ohladom pripojeneho modemu.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Leadtek 19.02.2010 | 10:16
        majlou   Návštevník
        Zdravim, dik za radu. Nevedel som ze to bude taka prkotina ako wicd.

        pacman-R wicd
        pacman-S networkmanager network-manager-applet
        dohodil som do rc.conf-u networkmanager
        restart pc.
        Pripojil som USB modem a same sa to nahodilo. Pripojilo a teraz odpisujem :)

        Dakujem
      • Re: Leadtek 19.02.2010 | 10:20
        majlou   Návštevník
        Offtopic:
        Rýchlosť Vašeho pripojenia je 45.4 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 5.7 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

        Sakra. 75euracov mesacne. Hm nic moc:D
        Ale do mesta staci.
        • Re: Leadtek 19.02.2010 | 10:45
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Hm, mam komp zapnuty 2 hodinky a uz mam downloadnutych dokopy 260 MB dat.. Tebe to asi nehrozi co? :D

          Preto mam mobil s internetovym pripojim od O2 ( bez limitu za 6€ ), kt. mi staci na maily a obcasne pozeranie stranok, popr. sa pripojim na wifi... a notebook nosim tam kde viem ze je wifi alebo viem ze internet nebudem potrebovat :) ( tusim sa da urobit aj zdielanie pripojenia z mobilu na notebook , cim by si usetril a ziadnych 75€ by si neutracal)

          Som rad ze sa problem vyriesil. Wicd nie je plnohodnotna nahrada za networkmanager - co je aj dovodom preco asi v ziadnom distre nie je defaultne
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Leadtek 19.02.2010 | 10:58
            majlou   Návštevník

            Ahoj, to nemam ako hlavne pripojenie..
            Hlavne pripojenie

            Date and time: 19.02.2010 09:42
            Download speed: 16 981,15 kbit/s (2 122,64 kB/s)
            Upload speed: 13 806,74 kbit/s (1 725,84 kB/s)

            Zalohu mam ADSL turbo 4 ci tak neako to bolo ale to je iba2.5 Mbit/s
            Cez telefon mam propojene hx4700 ipaq ako hovoris cez bluetooth. Ale tam mam limit 10MB.
            A od t-mobilu ten Hi speed :D tam je tusim 20GB limit...ach nemam rad limit. Alebo ked som niecim obmedzeny..