Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.02.2010 | 18:49
Martin   Návštevník
Rád by s si nainštaloval najnovší firefox-3.6. Stiahol som si balíček firefox-3.6.tar.bz2, dekomprioval som ho, rozbali som ho do nového priečinka /home/martin/firefox. Keď sa presuniem do toho priečinka cez cd /home/martin/firefox a potom napíšem príkaz ./configure, tak dostanem výpis, že adresár alebo súbor neexistuje. Kde by mohol byť problém? Aký adresár aebo súbor by tam mal existovať, aby začala inštalácia?

Najzaujímavejšie je, že keď v rozbalenom adresári dvakrát kliknem na shelovský skript firefox, tak program normálne naštartuje. Ale ako ho nainštalovať?

Mám MDV 2008, KDE 3.5.7. A prosím vás, neraďte mi, aby som si dal novšiu verziu systému, to som opakovane skúšal a nerozchodil som tlačiareň, tak som sa vrátil k staršej.
    • Re: Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz 19.02.2010 | 19:22
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      ./configure tam nie je preto, že to nie sú zdrojové kódy, ale už skompilovaný firefox. A tým skriptom sa normálne spúšťa.
      Ja som pre mandrivu našiel rovno rpm balíček http://www.rpmfind.net/linux/RPM/mandriva/devel/2010.1/i586/media/main/release/firefox-cs-3.6-3mdv2010.1.i586.html Je to síce pre 2010 ale skúsil by som ho nainštalovať.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz 19.02.2010 | 19:44
        Martin   Návštevník
        To je síce pekné, ale ak sa to tým skriptom spúšťa, ako sa to potom dá nainštalovať do systému?

        Inak skúšal som firefox-3.0.0.8 pre mdv 2008.1, ale už aj tam boli nejaké nesplniteľné závislosti, takže je otázne, či má zmysel pokúšať sa o ešte novší rpm-balíček.

        Kedysi som skúšal priamo naištalovať MDV 2008.1 ale dosť veľa aplikácií mi v nej padalo.

        Ale aj tak ďakujem za snahu pomôcť.
        • Re: Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz 19.02.2010 | 19:51
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          to uz sa neinstaluje viac, len si treba pridat do menu(a na panel) odkaz na ten skript a tak to spustat,
          ak sa to instaluje este inak bude tam readme (alebo help ci install) .txt subor s popisom ako na to
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz 19.02.2010 | 19:58
            Martin   Návštevník
            V README.txt sú uvedené len 4 internetové adresy na rôzne stránky podstránky Mozilly.

            Ale to s tým odkazom je presne to, čo som potreboval vedieť, vďaka za radu ;-) Že mi to samému nenapadlo - normálne sa hanbím :)))
        • Re: Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz 19.02.2010 | 19:54
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          No pozerám, že ten balíček nemá štandardnú adresárovú štruktúru linuxu. Skús ho nakopírovať ako root do /opt/firefox. Bude ale treba pridať túto cestu do $PATH. Toto si pridaj do ~/.bashrc:
          PATH=$PATH:/opt/firefox
          export PATH
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Firefox-3.6 - inštalácia z tar.bz 19.02.2010 | 20:24
            Martin   Návštevník
            Funguje, super, vďaka za radu a pomoc ;-)