USB modem (na SIM od O2-SK)

Sekcia: Hardware a Drivery 20.02.2010 | 13:41
Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
Ahojte.
Chcem Vas poprosit o radu (v tomto smere nemam vobec ale vodec ziadne vedomosti). Trochu som tu aj vyhladaval ale nejak ma najdene odpovede neuspokojili tak sa opytam priamo.
Mam internet neobnedzene data od O2-SK. Pripajam sa na NB Asus F5N s Ubuntu prostrednictvom MT Nokia 6300. Internet mi ide v poriadku ani som nemal problem s pripojenim. No mam problem stym ze sa mi rychlo vybija bateria. Preto rozmyslam o kupe usb modemu. A tu Vas prosim o radu aky usb modem funguje v Ubuntu bez problemov, ci uz po nejakej mensej konfiguracii? Vdaka.
<o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
    • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 20.02.2010 | 14:32
      modem   Návštevník
      huawei e220 bez problemov, podpora priamo v jadre
      • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 20.02.2010 | 18:31
        Pavol XV   Návštevník
        Ano mobilny. A tento huawei e1550 by mohol tiez ist comyslite mam dobru ponuku nanho. Vyskusat sa nebude dat lebo je to cez inzerat. No ked ide 220 tak novsi by mal ist tiez nie? Nechce sa mi kupovat macku vo vreci :-(
        • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 21.04.2010 | 11:52
          Miro   Návštevník
          Ako ste dopadli? so sim modemom aj ja mám záujem, pokiaľ je možnosť získať ho , teda pokiaľ je Váš zdroj hodnoverný mal by som záujem pokiaľ mi zdroj poskytnete.

          Vďaka
      • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 22.04.2010 | 14:41
        Juro   Návštevník
        Ako si rozbehol? lebo mam Huwei E220 a O2 SIM , WIN7 a nemožem to nastaviť vobec...
        Pomož mi prosim
        • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 22.04.2010 | 14:49
          Juro   Návštevník
          Ak vie niekto ako rozbehnuť Huwei na O2 SIM karte prosím napíšte m mail sany2221@azet.sk DIky
        • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 22.04.2010 | 14:52
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Skús sa spýtať na nejakom fóre ohľadom windowsu. Počul som, že s týmto modemom je pod win 7 problém a nemenovaný operátor odporúčil kúpiť druhý :) Ale vraj to ide rozbehať.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 20.02.2010 | 16:42
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
      A samozrejme vsetky s wifi. Ovsem tie su drahsie, ale su zasa pripravene na 3G rychlosti ak sa nahodou rozhodnes pre vyuzivanie 3G netu.
      Napriklad
      http://www.svetmobilov.com/news/recenzia-huawei-b260-flybox-3g-router/
      http://www.fony.sk/index.php?podstranka=recenzie&cislo_clanku=927&cislo_kategorie=2
      • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 20.02.2010 | 16:43
        Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
        Sice ty to chces asi mobilne ked hladas konkretne USB.
    • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 22.02.2010 | 14:05
      Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
      Takze kupil som nakoniec ten modem co som pisal Huawei e1550. Ubutu ho spoznalo bezproblemov len som manualne nastavil parametre O2-SK siete a nic viac a zariedenie pracuje zatial bezproblemovo. (dovolim si tu trochu na linuxackom fore ale pre ostatnych pre zaujmavost ze ide bezproblemovo aj vo win7)
      <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
      • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 22.02.2010 | 14:06
        Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
        zatial :-D
        <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
        • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 22.03.2010 | 18:35
          Majko   Návštevník
          Halooo kto mi pomôže ,.... mam net od o2 mam modem huawei e1550 a orange internet mi šlape a o2 nechce stale mi piše že sa neda zaregistrowať pc čo s tym????3
          • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 24.03.2010 | 00:02
            Avatar Pavol XV U910-32b (Ubuntu 9.10 32bit)  Používateľ
            No mne ide v pohode. Urobil som jednu vec ze na sim karte som cez mobil vypol pin. Potom nastavil sietove spojenia kde vytacacie cislo je *99# a APN o2internet to vsetko a net mi ide OK. Nic viac som nenastavoval.
            <o> http://zaweli.yw.sk/ Pavol XV
            • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 31.03.2010 | 17:12
              Yanczi   Návštevník
              Nejaký modem ktorý dám do usb konektora v PC, potom do toho modemu zastrčím usb kabel z mobilu(ktory nema vlastny modem) by sa nenašiel?
              Chcem totiž net ktory mam v mobile (o2) a možnosť pripojiť to aj k PC.
              • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 31.03.2010 | 18:50
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                telefon nema modem ?? a ako ti potom ide internet ?? (viem co myslis, narazam na to ze aj telefon musi modulovat a demodulovat signal)

                ak ti to teda nejde cez bluetooth a tvoj mobil ma wifi tak vyskusaj JOIKUSPOT (light verzai je free) pouzivam a je to velmi ucinne
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 01.04.2010 | 00:31
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Nie vsetky telefony su ochotne chovat sa po pripojeni k pocitacu ako modem, bez ohladu na to ci ten modem obsahuju a ci tym padom umoznuju prehliadat internet cez hoci aj cez wap.

                  Myslim ze tato nova cast otazky ale smeruje j tomu novemu t-mobile predplatenemu internetu cez SIM ktora nema moznost hlasovych sluzieb. Takze riesenie s nejakym SW WiFi AP vyzaduje v tomto pripade minimalne dualsim (koli hlasovym sluzbam) telefon s WiFi a nejakym OS. No, a to sa moze predrazit. Najke ak sa taky telefon neda napajat z USB portu a pokial dany SW neumozni urobit chraneny WiFi AP...
                  • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 01.04.2010 | 00:47
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    pisal ze ma O2 a nefunguje mu to ako modem, takze asi nie t-mobile
                    a ja som mal nejaky telefon (bud siemens alebo SE) co po pripojeni cez BT vyhlasil ze NO GSM SERVICE AVAILABLE
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: USB modem (na SIM od O2-SK) 01.04.2010 | 01:47
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Na tejto uz davno uzavrenej teme sa prizivuje dost ludi s roznymi inymi otazkami. Az tak, ze sa z tejto temy stava pokec. No, ale je pravda, ze to o2 som si nevsimol, to ale nic nemeni na skutocnosti ze nezabezpeceny AP (hoci aj ten z telefonu) moze byt riziko.

                      Inak, s tym mobilom. Mal si ho reklamovat.