lampp

Sekcia: Konfigurácia 20.02.2010 | 21:02
Avatar erino Ubuntu 9.10  Používateľ
tak mam zopar problemov s lampou.... (tak pre info mam cerstvy lin -> zatial som instaloval len kopete a lampu)..tak k problemu... "nainstaloval" som si balicek xampp (ze vraj vsetko bezi hned po rozbaleni bez zbytocnej konfiguracie) ... no ale ... vypise riadky:

Starting XAMPP for Linux 1.7.3a...
XAMPP: Another web server daemon is already running. -> tomuto tiez nejak neruziem... z kade to vlastne mam
XAMPP: Starting MySQL...
XAMPP: Couldn't start MySQL! -> hmmm?
XAMPP: Starting ProFTPD...
XAMPP for Linux started.

... co treba urobit aby sa spustilo aj mysql ?



    • lampp 20.02.2010 | 21:04
      Avatar erino Ubuntu 9.10  Používateľ
      este pridam riadky pri vypinani :

      Stopping XAMPP for Linux 1.7.3a...
      XAMPP: XAMPP-Apache is not running. --> nepisalo nahodou ze uz je pusteny??
      XAMPP: XAMPP-MySQL is not running.
      XAMPP: Stopping ProFTPD...
      XAMPP stopped.

      • Re: lampp 20.02.2010 | 21:37
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        skús /etc/init.d/apache2 stop
        /etc/init.d/mysqld stop

        A potom skús spustiť xampp.

        Tie skripty neviem presne, či sú tak. Nemám ubuntu momentálne nikde nainštalované. Ale ak sa pozrieš do toho priečinka (/etc/init.d), tak zistíš ako sa presne volajú.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: lampp 20.02.2010 | 22:11
          erino   Návštevník
          hej dik ... apache uz bezi ... no mysql nemam ako stopnut pretoze to nebezi a ani nechce bezat ... v init.d sql nie je.... takze to treba nejak inak poriesit ;)
          • Re: lampp 20.02.2010 | 22:29
            Absolutne nespokojny   Návštevník
            Skus tento postup: http://humanlanguage.wordpress.com/2006/12/03/install-xampp-on-ubuntu/
            Ked to u z mne chodi, na Kubuntu tak to bude aj tebe. Tu na najpopularnejsom sw vidno biedu instalacie programov pri akomkolvek distre. Raz-dva si to odlikas vo Win, ale v Linuxe je to utrpenie, resp. totalne fiasko a úbohost.
            • Re: lampp 20.02.2010 | 23:49
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              No ja osobne som v ubuntu vždy lamp nainštaloval ručne a nič som nekonfiguroval. Teda nainštaloval som si len potrebné balíčky (apache, php, php-apache, mysql-server, mysql-client, php-mysql) a všetko išlo hneď. Takže vlastne ani nechápem význam balíka xampp
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: lampp 21.02.2010 | 09:00
                Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                Xampp je dobrý v tom, že má človek všetko pokope v jednom adresári. Samozrejme mám na mysli len lokálne na domáce účely. Mal som jednu inštaláciu par rokov a migrácia par giga dát po každej reinštalácii OS je určite pohotovejšia ako klasicky, ked je všetko zvlášt. Takto s xampp-om stačí tarnut jeden adresár a je hotovo. je toho viac, no toto ma napadlo ako prvá výhoda.
            • Re: lampp 21.02.2010 | 03:26
              jeje   Návštevník
              tak nainštaluj LAMP na najpopularnejšom softe, čo je blbosť to L je linux,.
              Fiasko a úbohosť je inštalovať,a spravovať niečo, pri čom je nietko lenivý pozrieť aspoň základný manuál.