synchronizacia priencinkov na roznych diskoch

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2010 | 13:56
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
chcel by som sa opytat ci je mozne dosiahnut nasledovneho efektu : synchronizacie priencinkov
povedzme mam pracovny PC s adresarmi ZDROJAKY a PROJEKTY s umiestnenim /media/DATA/ZDROJAKY (sda) a /media/RENDER/PROJEKTY (sdb)alebo F:/ZDROJAKY a G:/projekty , na laptope mam tieto iste adresare ale s umiestnenim /home/poldo/*

chcel by som aby som v oboch mal neustale (pri pripojeni na net) rovnaky obsah suborov, je to mozne ??

poznam dropbox aj ubuntuone a obe pouzivam ale tam je ten problem ze sa synchronizuje len jeden adresar s podadresarmi (teda nemozem ich mat na roznych diskoch)

nievie niekto ako by to slo spravit ??
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 21.02.2010 | 14:12
      WlaSaTy   Návštevník
      Cez inotify, alebo je este mozne portovat unionfs tak aby rozumel systemom ktore oznacuju disky pismenkami, alebo synchronizovanim image diskov (truecrypt).
      • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 21.02.2010 | 21:46
        Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
        skusal si rsync?
        --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
        • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 21.02.2010 | 22:15
          WlaSaTy   Návštevník
          Ano, mne vyhovuje a data mam tym padom plne pod vlastnou kontrolou.

          • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 22.02.2010 | 18:50
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            ako to pouzivate ?? ci len priamim zapojenim 2 PC a naslednou synchronizaciou pomocou rsync ?? na sync cez net asi treba nejake ulozisko

            ja som si to momentalne nastavil ze na kompe mi rsync synchronizuje data s dropboxom
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 22.02.2010 | 21:04
              WlaSaTy   Návštevník
              Jednoducho spustim rsync ked potrebujem, ale ja mam vlastne ulozisko a nezelam si aby sa moje osobne dokumenty statisticky vyhodnocovali niekde v krajine trpiacej totalitnym rezimom.

              Na nete sa pohybuje zopar sofistikovanych navodov pre inotify/rsync ktore dokazu poslat subor priamo pri jeho zmene na ulozisko, ale tie vyzaduju mat tiez ulozisko. Na druhu stranu ale umoznuju pouzit to, co chce clovek. A presne tak ako to chce clovek.

              Problem povodnej otazky su dva rozne adresare na roznych diskoch. Ak to chce mat clovek unifikovate, tak sa bude musiet pozriet po klientovi sluzby ktory umoznuje synchronizovat dva rozne adresare, alebo aspon pouzit dve rozne konta na jednom pocitaci. Zial v povodnej poziadavke su dve limitacie. Jedna sa o dva adresare na dvoch diskoch, co sa da pod linuxom krasne obist cez virtualny FS unionfs (a podobne hracky) spojenim do jedneho, ale takato bezna vec nie je dostupna pre windos. A tou druhou je samotny windos.
            • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 22.02.2010 | 21:07
              WlaSaTy   Návštevník
              Jo, a ano. Skoro by som zabudol. Ak funguje kombinacia rsync-u s dropboxom, tak si to vyriesil podla tvojich predstav a k svojej spokojnosti.
              • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 23.02.2010 | 17:05
                Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
                kolko ten dropbox dava volneho miesta k dispozicii pre free ucet? na ich stranke to nevidim nikde uvedene.. ako tu tak citam vyzera to na celkom fajnu vec
                Linux4ever frasier@jabbim.sk
                • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 12.03.2010 | 13:54
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  ponukaju 2GB, a tak ako vravi wlasaty riesenie pomocu dropboxu je celkom ucinne, a pomocou klikatka GRSYNC aj jednoduche pre kazdeho, ja tam mam nastavene 2 predvolby a obe pustim vzdy ked zacinam a koncim pracu so subormi v danom adresari

                  dokonca som zistil ze exituje dropbox aplikacia pre sybmbian, ktora mi ponuka uplnu mobilitu mojich dat
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: synchronizacia priencinkov na roznych diskoch 13.03.2010 | 14:10
                    Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
                    nj a da sa to este rozsirit na 3gb zaslanim pozvanok;-)