PCI USB Karta na starý PC

Sekcia: Hardware a Drivery 24.02.2010 | 23:17
Lotar   Návštevník
Cavte!
Mam jeden stary cca 10-11 rocny komp (Celeron-450 Mhz, 128MB-ram, 8GB-HDD) a nema USB vyvody.
Je mozne v dnesnej dobe kupit taku PCI USB Kartu, ktora bude fungovat aj na takej starej maticnej doske?
    • Re: PCI USB Karta na starý PC 25.02.2010 | 00:12
      WlaSaTy   Návštevník
      Hm, a co by sa tak malo pripojit cez bazarovu USB 1 kartu? Televizna karta to asi nebude.
      • Re: PCI USB Karta na starý PC 25.02.2010 | 00:31
        Lotar   Návštevník
        Chcem si pripojit len usb kluc nic ineho. Ide o to, ze ten stary pc chcem do roboty, a vypalovat kazdy den udaje na cd-rw a tak prenasat je nepohodlne. Nehovoriac o tom ze v starom kompe je len cd-rom takze vybrat z neho udaje bude este horsie.

        Cize hovoris jedine staru USB 1 kartu z bazaru?
        • Re: PCI USB Karta na starý PC 25.02.2010 | 21:09
          WlaSaTy   Návštevník
          USB1 karta z bazaru by v tom mala ist, ale bez zaruky. Zabudol si napisat co mas za dosku. Teoreticky keby mala podporu PCI2.1 tak by tam isla aj (i ked postarsia) ale predsa len USB karta pre USB2 krora je priblizne 40x rychlejsia. Ale s tym klucikom to bude tiez bez zaruky, niektore kluciky pisu ze podporuju aj prastare USB1 ale jedna sa len marketingovy tah ktory hovori o podporovani nizsej rychlosti zodpovedajucej USB1 pricom klamu o verzii USB. Mozu si to dovolit kedze USB1 uz takmer nikto nema k dispozicii. Takze moc velku nadej by som tomu nedaval.

          PS.: verzia PCI by mala vyt vidno niekde okolo vypisu sudo lspci -vvv a typ procesora zas niekde okolo cat /proc/cpuinfo
          • Re: PCI USB Karta na starý PC 10.03.2010 | 12:27
            Lotar   Návštevník
            Minuly tyzden som sa zastavil v jednom PC-shope a pytal som sa na tu pci usb kartu. Predajca povedal ze usb1 kartu nemaju ale ak prinesiem ten stary komp tak vyskusa ci bude fungovat s usb2. Ze mam tam nechat komp a bude to stat 10Eur. Karta stoji 8Eur.
            Tak som si radsej kupil tu PCI USB2.0 VIA VT-6212 L s tym ze ked nebude fungovat tak si ho namontujem do domaceho kompu.
            Na moje nemale prekvapenie (a asi aj stastie) funguje. Prenos z aj do a este aj usb mys cez to bezi (povodne tam je este stary serial mouse). Rychlost prenosu som zatial nezistoval ale ani ma to netrapy.




            VIA VT6212L USB2.0 PCI Card With 4 ext + 1 Int Ports Retail SKU: ST-20-AP5

            The USB 2.0 PCI 5 Port is a high-speed Universal Serial Bus (USB) host adapter that has more user-friendly features than the current I/O interfaces such as serial/parallel ports. It works with all types of USB devices including digital cameras, video cameras, printers, scanners, joysticks and more. With hot-swapping feature, it allows you to attach/remove USB devices without re-configure setting or turning your system off. With this USB 2.0 PCI 5 port, you can enjoy instant, no hassle new peripheral connections and expansions.

            Specifications :
            Compliant with Universal Serial Bus Specification Revision 2.0 (Data Rate 1.5/12/480 Mbps)
            Compliant with Open Host Controller Interface Specification for USB Rev 1.0a
            Compliant with Enhanced Host Controller Interface Specification for USB Rev 0.95
            PCI multi-function device consists of two UHCI Host Controller cores for full-/low-speed signaling and one EHCI Host Controller cores for high-speed signaling
            32-bit 33 MHz host interface compliant to PCI Specification release 2.2
            Supports PCI-Bus Power Management Interface Specification release 1.1
            All downstream forcing ports can handle high-speed (480 Mbps), full-speed (12 Mbps), and low-speed (1.5 Mbps) transaction
            Supports up to 127 USB Devices
            4 External and 1 Internal Ports
            Over current protection, each port 500mA
            USB-A connector
            Plug & Play and Hot Swapping functions

            Requirements :

            Windows 98/98SE/ME/2000/XP/Vista
            Available PCI Slot

            Retail Package Content :

            USB 2.0 PCI Card
            Drivers CD
            • Re: PCI USB Karta na starý PC 10.03.2010 | 22:55
              WlaSaTy   Návštevník
              Predajca povedal ze usb1 kartu nemaju ale ak prinesiem ten stary komp tak vyskusa ci bude fungovat s usb2. Ze mam tam nechat komp a bude to stat 10Eur.

              USB 2.0 PCI Card

              ---

              Tak to si mal stastie na solidneho predajcu ktory nepredava ako sa hovori 10 rozkov, osminku masla a liter mlieka. Myslim, ze takto slusnych predajcov je v dnesnej dobe malo. Neurobime mu reklamu? Zasluzi si. Vie ponuknut potrebny tovar a ma ochotu ho aj predviest, hoci aj za symbolicky poplatok.

              PS.: Ak by sa ty vyskytli poznamky o vyskladneni rozbalenej karty, tak som proti.