OpenVPN

Sekcia: Konfigurácia 24.02.2010 | 23:43
rici   Návštevník
viem, ze to sem moc nepatri a nechcem aby sa tu spustil flame kvoli windowsu, sam som dlhorocny pouzivatel unix-like systemov ale bohuzial vietcong je cez emulator dost sekavy...
pred tyzdnom som opustil svoje teple miesto s verejnou IP a teraz som na t-com adsl s neverejnou IP, rad by som si znovu zahral s mojou partou cez "LAN". premyslal som na openVPN, bohuzial neviem ci pojde vytvorit server na neverejnej IP a neviem ako by mal vypadat konfiguarcny file takejto vpn, skratka neviem tuto vpn vytvorit...
budem velmi rad ak sa najde niekto kto mi s tym pomoze.
a este predtym nez sa strhne vlna hlasok stylu "fucking google it...", uz sa stalo a o moc mudrejsi som neni, preto Vas PROSIM o pomoc touto formou.

DAKUJEM
    • Re: OpenVPN 25.02.2010 | 02:15
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Nie, server nepojde vytvorit, kedze na to potrebujes, aby sa na teba vedeli napojit ostatni ludia. Ale ak mas naozaj adsl od t-comu, tak oni davaju sice dynamicke, ale verejne ip adresy. Skontroluj si, ci naozaj nemas verejnu ip adresu.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: OpenVPN 25.02.2010 | 20:44
        rici   Návštevník
        no mozno aj mam verejnu IP ale ta bude max na servri ktory je napojeny na dsl, za nim je router a za nim az moj pc, nic to na druhom konci maju staticke verejne IP, len tam si to urcite nebudu vediet nakonfigurovat :(
        • Re: OpenVPN 26.02.2010 | 11:27
          Avatar partizan Arch  Používateľ
          Verejna IP ti staci pre server, pre clientov to nie je potrebne. Jedine co ti treba nastavit je v tvojom routry port forwarding pre port a IP na ktorom ti bude pocuvat tvoj openvpn server. Standardne u openvpn je to port 1194 (defaultne asi TCP ale nie som si isty - da sa nastavit aj UDP). Odporucam ti zriadit nejaku DNS sluzbu pre dynamicke IP - vecsina DSL routrov od t-comu to podporuje cez tu ci onu sluzbu (DynDNS, No-IP, afraid.org, a dalsie...).
          Arch & Metal