rada o distribuciu?

Sekcia: Ostatné 28.02.2010 | 17:43
boris   Návštevník
zdravim vas. potreboval by som radu.. chcem distribuciu co najjednoduchsiu, (potrebujem ju len na surfovanie po internete, len cisto na internet banking a vseliaku spravu roznych uctov s citlivymi udajmi.. lebo take veci sa na Windowsoch robit bojim...), co najrychlejsiu, co najviac user-friendly a pokial mozno, nech aj nejak pekne vyzera, ale to nie je podmienka...
dakujem velmi pekne
    • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 18:30
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      Slax umožňuje vybrať si aký modul chceš, spúšťa sa z cd/usb ale dá sa inštalovať aj na HDD Jednoduché aj pre začiatočníka a ak je záujem o niečo lepšie tak gentoo
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
    • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 18:32
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      na aky hardware to chces dat ?

      Kedze to chcel len na net, volil by som nejaku Netbook remix distribuciu, no a kezde chces aj user-friendly tak asi by som volil Ubuntu Netbook Remix ...


      Co sa tyka toho vzhladu, v Linuxe si Ty nastavujes ako bude vizerat distribucia, cize je to len na tebe ake graficke prostredie si zvolis a ako si ho upravis ...

      Je to len na tebe, mozes skusit pohladat aj ine Netbook remix distra ...
      To je moj nazor ... ;-)
      Slackware
      • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 19:12
        boris   Návštevník
        mam 1,6 Ghz celeron, 768MB ram... problem je, ze neviem ako nastavit bootovanie z USB, kedze som taku polozku nenasiel v biose (nastavil som na 1. miesto boot priority na portable devices, ale nefunguje to)
        • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 19:54
          WlaSaTy   Návštevník
          A LiveCD nestaci? Nepotrebuje zapisovat a tazko sa na neprepisovatelnom podpivniku modifikuje.
          • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 20:01
            Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
            LiveCD je dost pomale. ak chces nieco user-friendly skus Ubuntu.
            • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 20:36
              WlaSaTy   Návštevník
              Ja?

        • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 20:06
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          link co som uviedol vyssie je na stiahnutie Ubuntu Netbook Remix a je tam na vyber CD image, ale aj image na USB atd ...
          Cize si kludne mozes stiahnut CD Image a cez CD ist, nemusis nastavovat ziadne bootovanie z USB ...
          Slackware
    • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 20:18
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Dovolim si reagovat na vsetky doterajsie prispevky. Kde tam uvadza ze chce liveCD distribuciu?

      Chce si predpokladam aj 'spravu roznych uctov' niekam ulozit - napr. uz len do zaloziek dat si linky, a pod.. Takze urcite nevyhladava liveCD podla mna.

      Podla mna na taketo ukony a pre bezneho uzivatela a samozrejme user friendly je ubuntu. ( ubuntu.cz )
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 20:21
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja by som skor odporucil napriklad mint, predsa len na internet treba aj taky flash a urcite si kukne aj nejake video a v minte uz vsetky tieto kodeky a srandicku su takze ako "laik" nepotrebuje vediet ako ich nainstalovat

        aj ked mint je tiez vlastne len ubuntu
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: rada o distribuciu? 28.02.2010 | 20:51
      dash   Návštevník
      Podľa mňa najlepšie bude ľubovoľné distro v ktorom sa trocha vyznáš s minimálnou inštaláciou a doinštalovaním iba toho najnutnejšieho.