Ake ovladace na poskodenu graficku?

Sekcia: Ostatné 03.03.2010 | 19:04
Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
cafte ... poskodila sa mi graficka na booku, NVidia GeForce 8600, poskodenie je natolko, ze pri boote ukaze splash s napisom VAIO s takymy vertikalnymy ciaramy a v konzole su cez celu obrazovku nejak symetricky zozmiestnene znaky zatvoriek '(' ... nainstaloval som Vistu, zobrazuje sa normalne az kym som nainstaloval ovladace na grafiku, vtedy je len cierna obrazovka a pocitac nereaguje, akoby dokazal uz robit len nejake zakladne veci ... na linuxe toto iste robi aj s ovladacmi od NVidie, s ovladacom nv a aj s nouveau, jedine co funguje je vesa ale ta nedokaze mat rozlisenie viac ako 800x600.

potreboval by som vediet ake ovladace by som este mohol vyskusat, alebo ako nastavit ovladac vesa na vyssie rozlisenie
prosim pomoc na viste proste nemozem byt bleee!

za skore odpovede vopred dakujem :P
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
    • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 04.03.2010 | 09:04
      ra100   Návštevník
      ...ked nemozes byt na viste, tak si kup win7... alebo si kup nove vaio ...alebo googluj kamarat... alebo sa pozri do xorg.conf...
    • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 04.03.2010 | 11:59
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Vidím, že si založil ďalší príspevok o narušenej NVIDIA karte. Uvedom si, že všetky odpovede ohľadom potenciálnych driverov, ktoré sa Ti dostanú sú zaťažené jednou chybou, a sú možno úplne irelevantné ku Tvojmu problému.
      O čo ide. Stále tu totiž nevidíme konkrétnu informáciu o tom, kedy si bol s takýmto SONY VAIO notebookom u najbližšieho Servisu pre notebooky SONY, aby sa dokázala alebo vyvrátila údajná porucha Tvojej grafickej karty. Nepočítaj s tým, že by sa Ti tuná dostalo riešenie - pretože - ak je fakt pokazená karta, tak je Ti na prd AKÝKOĽVEK ovládač, to je predsa logické.
      :-)

      V príslušnom Servise Ti zistia stav karty okamžite.
      Zatiaľ ahoj.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 04.03.2010 | 20:08
        WlaSaTy   Návštevník
        S tymto plne suhlasim aj ja. Mal som podobnu poruchu na inom NB (a pochopitelne aj inej karte) a viem ze pouzivanie neakcelerovaneho ovladaca je len docasne riesenie ktore nemusi pomoct. Skor naopak. A navyse to zvysuje riziko ze si clovek nevsimne koniec zaruky.

        Mne najprv zacal blbnut akcelerovany ovladac podobnym sposobom, potom to prestalo zobrazovat na NB a isiel len externy monitor, potom som musel znizovat rozlisenie a nakoniec zobrazovaci adapter zdochol kompletne.

        PS.: otazkou je ci je ten stroj este v zaruke, alebo ci je ta zaruka realizovatelna.
        • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 05.03.2010 | 09:04
          Avatar Vladimir Magyar Arch Linux  Používateľ
          nie nieje v zaruke a ani nebol. asi budem musiet zostat na win, alebo skusim ten xrandr
          In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
          • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 05.03.2010 | 10:39
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Ahoj.

            Ešte môžeš skúsiť aj ten Servis SONY, nech sa Ti pozrú na grafiku .
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 04.03.2010 | 12:15
      Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
      Ahoj,

      nahod si vesu ovladac, rozlisenie zmenis ak do konzoly zadas prikaz
      xrandr
      pre viac info pozri manualovu stranku xrandr
      Linux4ever frasier@jabbim.sk
      • Re: Ake ovladace na poskodenu graficku? 06.03.2010 | 11:00
        WlaSaTy   Návštevník
        Zaujimalo by ma odkedy funguje xrandr pre vesa mody, mne to nejde uz vyse 10 rokov. Asi robim nieco zle.

        Inak, odporucil by som nastavit system tak, aby nestartoval graficky splash a ostal v textovom mode. A k tomu by som odporucil rucne vytvorit xorg.conf .