Moja oblúbená tema SE k508i

Sekcia: Hardware a Drivery 09.05.2006 | 23:32
dobinko   Návštevník
No takže kábel na telefon k508i som si zohnal. Nieje origoš, ale beží. Ovládač mi systém našiel, aspom sa tak tvári-v SUSE pluger píše že systém načítal ovládač na tento hardware a mal by fungovať. A.L.E....ako mam rozbehnúť net, kde mám hladať či je kábel pripojený..(USB) teda ked som skúšal pripojiť a nastaviť cez kppp tak tam sú položky kde je pripojený modem(telefon) že ttys a také...a ja som z toho puk. Skúste niečo poradiť. Vlastne mam zapojený len kábel a tel a dalej sa neviem pohnúť. chcem na net, prípadne vymena súborov.
    • Re: Moja oblúbená tema SE k508i 08.05.2006 | 17:51
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      pokial mi je jasne, tak kabel obsahuje nejaky USB-to-serial prevodnik, pri sonyericssonoch je to najcastejsie pl2303, alebo derivat. v pripade, ze pouzijes pl2303, pri zavedeni modulu do jadra ti oznami, ktore specialne zariadenie pouziva ako seriovu linku pre komunikaciu s modemom na mobile (tusim je to /dev/ttyUBxx). Tam potom treba poslat kppp, spustit autodetekciu modemu, alebo postupovat podla navodu pre spojazdnovanie modemu.
      • Re: Re: Moja oblúbená tema SE k508i 09.05.2006 | 23:32
        dobinko   Návštevník
        áno tento kábel používa USB>serial prevodník. Kaábel je presnejšie USB-UART Tx-line. áno malo by íšť o pl2303 modul
    • Re: Moja oblúbená tema SE k508i 08.05.2006 | 17:40
      ops   Návštevník
      ja som v danixe umiestnie modemu dal dev/modem (tusm bol prvy) ale to bola PCMCIA.