Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE

Sekcia: Konfigurácia 10.03.2010 | 16:15
Avatar pitke ubuntu  Používateľ
Veľmi som si obľubil programy Ktorrent, Amarok z KDE. jedná sa mi aj o OPERU , tuším tiež využíva knižnice Qt.
S fungovaním aplikácií nemám problém, len ten vzhlad je akosi na modro....
    • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 16:38
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Myslím že toto je to, čo hľadáš: http://labs.trolltech.com/page/Projects/Styles/GtkStyle

      Zdrojom mojich informácií je: http://wiki.archlinux.org/index.php/Uniform_Look_for_QT_and_GTK_Applications To choose your GTK theme for QT apps you must run:
      qtconfig

      Snáď ti to pomôže
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 17:39
        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
        no tak to som z toho jeleň....
        • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 18:23
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Nemáš byť prečo.. Tu je návod pre ubuntu : http://linuxtechie.wordpress.com/2008/09/24/install-qgtkstyle/

          Stačí kopírovať príkazy
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 18:39
            Avatar pitke ubuntu  Používateľ
            libqt4-dev a subversion nemá kandidáta na inštaláciu, odkazuje naň iný balík....
            • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 18:41
              Avatar pitke ubuntu  Používateľ
              to je nejaká zrada....
          • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 18:50
            Avatar pitke ubuntu  Používateľ
            moment, riešim zdroje softvéru, snáď to pomôže.....
            • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 18:55
              Avatar pitke ubuntu  Používateľ
              no tak to vyzerá, že to bude ok...
              nevšimol som si nastavenia aktualizácií...
              ďakujem pekne...
              • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 10.03.2010 | 19:57
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                Som rád že si si nakoniec svojpomocne pomohol.
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 11.03.2010 | 10:25
                  Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                  nie je tomu tak.....
                  svn co svn://labs.trolltech.com/svn/styles/gtkstyle
                  svn: Can't connect to host 'labs.trolltech.com': Connection timed out
                  • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 11.03.2010 | 10:51
                    Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                    A skúšal si sa mimochodom pozrieť či to nemáš v repozitároch ?

                    Btw. projekt Qt odkúpila od Trolltechu Nokia, takže je pravdepodobné že zdrojové kódy tejto app nesídlia na stránke trolltechu.
                    Podľa toho čo som čítal na http://labs.trolltech.com/blogs/2008/09/05/qgtkstyle-now-part-of-qt/ by mala byť qgtkstyle súčasťou Qt 4.5
                    There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                    • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 11.03.2010 | 12:50
                      Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                      nemám to v repozitároch....
                      objavil som odkaz na ppa, skušal som stiahnuť,ani to sa nepodarilo....
                      • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 11.03.2010 | 13:11
                        Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                        už stahujem najnovšie Qt, tuším Qt 4.6.1
                        dufam, že sa mi to podarí nainštalovať....
                        • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 11.03.2010 | 13:21
                          Avatar pitke ubuntu  Používateľ
                          fuu...radšej nie....
                          • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 11.03.2010 | 21:58
                            Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
                            Možno len stačilo nainštalovať balík qt4-qtconfig. Aspoň ja ho mám v (x)ubuntu 9.10.
                            V menu potom nájdeš Qt 4 Settings a tam si nastavíš vzhľad. Ja pouzivam GTK+ v xfce a som spokojný.
                            • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 13.03.2010 | 12:14
                              Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
                              ale funguje ti to aj pre KDE aplikacie? je rozdiel medzi VLC (Qt4) a Amarokom (KDE4)....KDE aplikacie tusim pouzivaju vlastne widgety takze v KDE konfiguracii sa este musi nastavit aby sa pouzivali GTK widgety ;)
                              • Re: Ubuntu, ako nastaviť systémový vzhľad pre aplikácie z KDE 13.03.2010 | 15:27
                                Avatar michael93 Dáke buntu  Používateľ
                                Máš pravdu qt4-qtconfig je len na qt aplikácie(vlc).
                                Na nastavenie KDE programov ešte treba systemsettings a tam to osobne nastavit. (ako si už písal)