Pulse audio namiesto ALSA

Sekcia: Konfigurácia 11.03.2010 | 21:16
Avatar xerox15   Používateľ
LuDia potrebujem help...vcera som hodil temu nejde mi zvuk...prisiel som na koren problemu...mam nahradit alsu Pulse audiom...taky problem...pulse audio aj alsu mam v pc...

Ked chcem odstranit alsu chce mi odstranit aj ine casti ako napriklad firefox..empathy a evolution....skype atd atd...vvelmi vela veci...ktore mam presne dat odstranit aby to nezanechalo nasledky...

Vraj mam vdaka aktualizacii bloknutu zvukovku...HELP HELP
    • Re: Pulse audio namiesto ALSA 11.03.2010 | 21:31
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aktualizacia to pokazila? da sa to lahko overit. staci si v grube pustit system so starsim jadrom. teda ak sa jadro menilo...
      • Re: Pulse audio namiesto ALSA 11.03.2010 | 21:32
        Avatar xerox15   Používateľ
        tak ta aktualizacia mi stale toto sposobi...
        • Re: Pulse audio namiesto ALSA 11.03.2010 | 21:37
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          co sa stane ak das spustit system so starsim jadrom? funguje to v poriadku?
          • Re: Pulse audio namiesto ALSA 11.03.2010 | 21:40
            Avatar xerox15   Používateľ
            a to ako ?...lebo mne nevyskoci na vyber ze chcem napriklad ubuntu cislo napriklad 10 5 9 na vyber...rovno ma hodi do systemu....
            • Re: Pulse audio namiesto ALSA 11.03.2010 | 23:22
              WlaSaTy   Návštevník
              Novy grub standardne zobrazi menu len ked zlyha start systemu vo vsetkych pripravenych modoch. Ale to menu sa da navzdy zapnut v jeho konfigu. Skus sa pozriet na subor /etc/default/grub

              Mimochodom, ako si prisiel na to ze je treba odinstalovat zvukovy system Alsa? Ja by som odporucil skor prepnut hladinu hluku v mixeri (da sa tam toho vyroletovat viacej) a popripade skontrolovat ze ako sa ta zvukovka hlasi v systeme.
              • Re: Pulse audio namiesto ALSA 12.03.2010 | 01:11
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                da sa spustit aj nejakou klavesou. grub1 sa pustal napriklad cez esc, nieco podobne by mohlo fungovat aj v grub2
              • Re: Pulse audio namiesto ALSA 12.03.2010 | 17:53
                Avatar xerox15   Používateľ
                tak ked si vsimnes vyssie v sekcii hardware som dal nejde mi zvuk a tam mi poradili ze mam vymenit alsu lebo mi nieje funkcna s novou aktualizaciou...a zvuk som nastavoval..vsetko na 00 a ktomu na max..co poradis ???
                • Re: Pulse audio namiesto ALSA 13.03.2010 | 15:46
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Dobra odpoved, myslim ze zacnem hladat tu tvoju otazku. Rezervujem si na to najblizsie dva tyzdne.

                  Inak, alsa je ovladac, pulse je vrstva medzi programom a ovladacom. Takze je dost mozne ze sa snazis zapnut hlasitost na pulse a mas ju stiahnutu na alsa (alebo opacne). V mixeri sa to da prepnut. A pokial chces odinstalovat alsa, tak je logicke ze to da odinstalovat vsetky programy ktore s nou robia nakolko bez nej budu nefunkcne.

            • Re: Pulse audio namiesto ALSA 13.03.2010 | 15:07
              Avatar Peter Mint  Používateľ
              Riesil som podobny problem, staci restartnut system a podrzat SHIFT, mal by sa ti objavit vyber-menu. Takisto sa (aspon mne) objavi aj v pripade, ze system ukoncis nestandardne (napr mne to blbne ked omylom dam NB uspat-uz ho neviem nakopnut)
              Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: Pulse audio namiesto ALSA 14.03.2010 | 13:54
      dusan   Návštevník
      Si si istý čo robíš?

      Alsa sú ovládače zvukového hardvéru a zároveň aj zvukový systém (jednoduchý).

      Pulse je len zvukový systém (pokročilejší sieťovo transparentný ako grafický systém) ale neobsahuje ovládače. Preto potrebuje Alsu.
      Takže neviem čo si porobil ale mal by sa na to pozrieť niekto kto tomu rozumie alebo si pozri pravidlá zadávania otázok aby si sa vedel správne spytovať. Lebo veštecké gule mi došli. A z toho čo si napísal nie je jasné absolútne nič.
    • Re: Pulse audio namiesto ALSA 14.03.2010 | 17:02
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Trochu si pozri v češtine o "alsa" tu a taktiež tam na spodku článku nájdeš odkazy "Na čo sa často pýtame ?"
      Pulse Audio
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."