Ubuntu - utiahne mi to tato masina ?

Sekcia: Hardware a Drivery 14.03.2010 | 10:50
Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
Ludia, utiahne mi 1,7ghz, 256/512 RAMka Ubuntu najnovsie ?
Dostala sa mi do ruk tato masinka, chcem zacat s linuxom a nechcem sa moc kakat s kompilovanim etc...
    • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 11:09
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      namiesto GNOME pouzivaj nieco lahsie ladene a bezproblemov. Moja sestra ma notas 1.5, 512 Ram, zdielana intel a fici to jak blaznive
      • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 11:26
        Avatar Peter To sa pýtam vás  Používateľ
        Da sa to vybrat pri instalaci ?
        • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 11:29
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Skus napriklad Xubuntu.
          • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 11:36
            Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
            Hlupost. Ziadne xubuntu. Nech skus normalne Ubuntu (je lepsie odladene ako xubuntu) a ked tam da tych 512 pojde mu to bez problemov, pripadne nech potom doinstaluje lahsie prostredie ale imho nebude treba.
            I am not here. Isn't here just there without a t?
            • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 12:45
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Xfce vs Gnome? Xfce je vhodnejsie na PC hlavne s mensimi RAM. Mam s tym skusenosti, takze hlupost to urcite nie je.
              • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 12:46
                Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
                Ak uz bude instalovat Ubuntu, odporucil by som radsej alternate CD. Instalacia pojde sviznejsie.
                • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 13:00
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  presne tak. Odporucam radsej alternate CD, lebo sa mi stalo to iste co kolekovi mayo_s
              • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 14:01
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                xfce je urcite vhodnejsie na slabsi stroj ale ja by som neinstaloval xubuntu(nieje to identicke ubuntu s inym protredim - nefunguje tam vsetko tak dobre ako v ubu) ale radsej ubuntu a potom xfce pridat, alebo ked uz lahke prostredie tak LXDE ci openbox
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 17:10
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  podla mojho nazoru je xubuntu ovela narocnejsie ako ine distribucie s prostredim XFCE. zvlast s roznymi slakverovitymi je to velky rozdiel
                  • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 17:16
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    veru tak to bude, ten salix som sice neskusal ale taky zenwalk je riadna stihacka

                    este odporucam wattos je to ubuntu upravene pre pomalsie stroje
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 12:00
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      S tou 512MB RAM úplne v pohode. Na 256MB mi nechcelo nabehnúť liveCD.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 17:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na slabsom hardveri pouzivam aktualne salix. nie je to ubuntu, no pouziva sa velmi jednoducho a ide to uplne bleskovo. tu som spisal par plusov a minusov: http://www.linuxon.sk/blogy/uvod/elven/305-mala-zvierka-plusov-a-minusov-salix
      • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 17:26
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Na linuxON si sa so svojimi kamarátmi zhodol, že "dnes zacinam uz asi piate dlhodobe ignorovanie linuxos." ( 11.3.2010 ). Ak je pre teba dlhé obdobie 3 dni, tak diky pekne..
        http://www.linuxon.sk/blogy/uvod/elven/276-mala-kritika-linuxoveho-internetoveho-portalu
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 17:33
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ak mas zaujem za to na mna utocit, tak si ubohejsi ako ja :)
          • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 17:35
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tak potom netliachaj. ubohe je ohovorat niekoho na inom poratale ..
          • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 18:55
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Niee stanko, ja na teba neútočim. Ja hovorím o tom, že kecáš jedno na linuxon ( to že začínaš ignorovať linuxos dlhodobo - a za 3 dni sem píšeš znova.., to aké je linuxos úbohé, to akí úbohí sú tu ľudia ) a na druhej strane sem chodíš hrdo ako by si na linuxon nikdy linuxos neponižoval. Vybral si si linuxon a na linuxos za chrbtom útočíš ty ( kto je teraz úbohý ? ;-) ), tak u nich aj ostaň a nermúť tu naše vody. Tvoje časy skončili, mal by si sa preorientovať na linuxon a ostať tam. Tu o teba ani tvoju pomoc nik nestojí.
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 19:06
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              coze? neklad mi do ust slova ktore nie su moje ano? a som tu kvoli tomu aby som poradil zaciatocnikom. tvoje nazory na svet a tvoja chut utocit na mna ma netrapi. ale len si utoc za to, ze som spomenul salix o ktorom som nieco napisal niekde inde. a utoc si za to ze som spravil chybu. keby som sa dal na ignoraciu, nemusel by som ta citat. a neviem naco na teba vlastne odpisujem, je to zbytocne. radim ludom ktorym mozem pomoct a fakt, ze inde nie je cenzura je asi dovod preco som inde a preco je to v statuse.
            • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 19:08
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              zober si priklad s fridexa, tommyho angela ci z branislava poldaufa, ja si z nich priklad beriem a pridavam sa k ich snahe pomoct zaciatocnikovi s vyberom. skusis to aj ty?
              • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 19:18
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                dosť. Tvoje posty som nečítal a ani nebudem. Ak máš trochu dôstojnosti, tak prestaneš v tomto threade reagovať. Uzatváram FLAME a dúfam že sa už vo fóre kde nemá čo robiť neobjaví !
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 19:43
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  Páni kľud. Veci nesúvisiace s témou si vyriešte cez im, mail.
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                  • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 14.03.2010 | 19:56
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    v hornej casti sa povedala odpoved na zadanu otazku. tema vyriesena.
                    • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 15.03.2010 | 11:16
                      Elven   Návštevník
                      a uz nepisem ani keby co bolo
    • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 15.03.2010 | 23:06
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      Vcera som 9.10 nahadzoval na masinu 800 MHz/ 384 RAM, sice dlhsie startuje, ale po nabehnuti X je to uz v pohode, takze ziadne strachy dolezita je tam RAM, na 1.7GHz + 512 RAM DDR ti to pojde ako vino- mam odskusane aj na inej podobnej masine.

      Pozeram, ze na vyriesenie osobnych sporov a antipatii bude potrebne aby mal kazdy svoj portal. Zacinam prvy! Co poviete na lunexos.sk?
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 21.06.2010 | 21:30
        Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
        jj, moja reč, veľa RAMky, a stačí aj poslabší procesor. Mám na dnešnú dobu aj jednu vykopávku, AMD athlon, 750MHZ takntutý na 1GHZ (nie, že by som bol zástancom pretaktovávania, ale je to stará mašina, ktorej mi moc nezáleží, mám ju len na testovanie a v pohode to zvláda bez akéhokoľvek prehriavania), či Linux, alebo WinXP, ide na tom relatívne slušne...
        • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 22.06.2010 | 17:46
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          inak, uz 2. krat si zacal starsiu temu a uz 2. krat som sa pustil potom do komentovania aj ja... mas na mna zly vplyv :)
          • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 22.06.2010 | 18:53
            Avatar Henrich Proksa QNX, Greenie, WinXPpro  Používateľ
            no, to asi preto, že diskusia nebola uzavretá, nevšimol som si, že by bola v hlavičke fajka s textom "Táto diskusia bola vyriešená" :-)))
            Občas, keď vidím hoc aj starší text, zareagujem, prečo nie, keď svojím názorom môžem niekomu rozšíriť obzor, alebo poradiť, obrazne povedané :-).
    • Re: Ubuntu - utiahne mi to tato masina ? 22.06.2010 | 17:45
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      na pocitaci s 450MHz a 256MB RAM som rozchodil Greenie, a aj ked to islo lepsie ako Xubuntu, bolo to nepouzitelne. Nejake to *buntu u teba urcite pojde. no a ak by si tam mal 2x512MB, tak by Ti tam isiel akykolvek linuxovy system uplne bez problemov.