ASUS WL-600g

Sekcia: Ostatné 19.03.2010 | 15:20
bibibo   Návštevník
v linuxe sa moc nevyznám a potreboval by som poradiť.Mám ADSL router ASUS WL-600g a chcel by som aby mi Cron spúšťal každých 5 minút script na refresh IP pre DDNS. V routery mám nasledujúce zložky:

/var/harddisk/asus/etc/cron.5mins
/var/harddisk/asus/etc/cron.hourly
/var/harddisk/asus/etc/cron.daily
/var/harddisk/asus/etc/cron.weekly
/var/harddisk/asus/etc/cron.monthly

Do zložky cron.5mins som nakopíroval script a má atribúty 755. Ak napíšem príkaz ps, tak vidím že Cron beží alebo lepšie povedané, že tam je. Bohužiaľ to nefunguje. Cron ten script nespúšťa. Script mi manuálne ide spustiť bez problémov.
Vie mi niekto poradiť ako to mám riešiť ?
    • Re: ASUS WL-600g 19.03.2010 | 15:34
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      kto je owner scriptu? cesta je absolutna? skus dat zo srandy chmod 777 ... a ASUS routre nemaju pre to built-in utilitku?
      • Re: ASUS WL-600g 19.03.2010 | 17:56
        WlaSaTy   Návštevník
        Maju, len to nerobia kazdych 5 minut. IMHO 5 minut je zbytocne, tak rychlo ziaden poskytovatel nemeni IPcky.

        Teda ak ano, tak by som poprosil jeho meno, aby ludia vedeli komu sa maju vyhnut.
        • Re: ASUS WL-600g 20.03.2010 | 00:22
          bibibo   Návštevník
          Tak nerozumiem Vám ani prd. Čo má mteda spraviť ?
          • Re: ASUS WL-600g 20.03.2010 | 09:41
            WlaSaTy   Návštevník
            Ja zas nerozumiem tvojej otazke.

            Standardny firmware pre Asus routre ma v sebe polozku "konfigurovat DDNS". Myslim ze dvojako kodonca. Jeden ponuka normalne asus pre svojich zakaznikov ako svoju sluzbu a druhy zas funguje cez klasicky NOIP. Takze nevidim dovod to pchat niekam do kronu, pokial si teda omylom nevymenil firmrare za alternativne ku ktoremu si si nepotreboval precitat prirucku.
            • Re: ASUS WL-600g 20.03.2010 | 15:14
              bibibo   Návštevník
              Áno, použil som alternatívny firmware. Samozrejme, že som skúšal aj priamo DDNS, ale neposkytuje mi toho providera čo používam.
              • Re: ASUS WL-600g 20.03.2010 | 15:50
                WlaSaTy   Návštevník
                Ano, pokial nemas providera DDNS, tak ich sluzba fungovat nebude. Ale to potom vyslovuje otazku nad funkcionalitou tho skriptu oktorom si pisal.

                No, pripada mi to ako keby si sa snazil skrabat lavou rukou za pravym uchom. Co chces aby ti fungovalo vobec?
                • Re: ASUS WL-600g 20.03.2010 | 18:26
                  bibibo   Návštevník
                  Používam freedns.afraid.org. Priamo na tom webe mi vygeneruje nejaký odkaz a pomocou wget to refreshne IP. Na satelitnom prijímač s Linuxom to chodilo perfektne. Na tomto routery to neviem rozbehať. Nie som Linuxár.
                  Jednoducho chcem aby som sa mohol dostať odkiaľkolvek do siete doma. Samozrejme bez použitia statickej verejnej IP.
                  • Re: ASUS WL-600g 20.03.2010 | 20:29
                    shade   Návštevník
                    Skoda ze si stale nenapisal aky firmware pouzivas, verim ze by ti niekto pomohol. Zvycajne byvaju adresare typu cron.* umiestnene v /etc. Ty ich vsak mas v /var/harddisk/asus/etc/ mas ich symlinknute do /etc alebo mas tomuto stavu prisposobenu konfiguraciu cron-a?

                  • Re: ASUS WL-600g 21.03.2010 | 11:23
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A kolko mas doma verejnych IPciek?

                    Podla toho co stvaras, tak mas satelit pristupny z vonku na jednej verejnej IPcke, potom mas pracovnu stanicu pristupnu z vonku na druhej IPcke. A k tomu sa este nieco mozno najde na dalsich verejnych IPckach. Ze?

                    Alebo, ak sa mylim. Aky velky problem by bol zacat pouzivat DynaDNS (NO-IP) a nehat jednu verejnu IPcku pre router aj s hostname a podla potreby si presmerovat jednotlive TCP porty na jednotlive masiny? Nepredpokladam zeby si pouzival freedns.afraid.org koli tomu, aby si pokryl potreby malej komunitnej siete aj semail servrom. Ak totizto mas IPku z dynamickeho rozsahu, tak Ti postu automaticky budu zahadzovat a pre ten pripad je lepsie rovno pouzit sluzby poskytovatela.

                    No, ale ak ta sluzba freedns.afraid.org nuti platit za viacere verejne IPky, tak mas moju gratulaciu.

                    PS.: z toho cronu to z najvecsiou pravdepodobnostou nejde lebo nemas nastavenu premennu PATH a netrafi to teda na jednotlive prikazy. teda, wget.