nastavenie siete v slaxe PLS

Sekcia: Konfigurácia 23.08.2005 | 07:25
techarelka   Návštevník
mam pripojenie cez siet lan potreboval by som poradit z nadstavenim siete v SLAXe PLS
    • Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 22:40
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      sietovku nasiel? je na lanke neaky dhcp server, alebo ipcky su pridelovane staticky?
      • Re: Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 22:52
        techarelka   Návštevník
        áno sietovka ide ale nemozem tam dostat DNS ja mam vifi pripajam sa na net cez lan a IP adresi su pevne
        • Re: Re: Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 23:03
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          pridaj do /etc/resolv.conf potrebne dns servre nameserver ipcka
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 23:14
            techarelka   Návštevník
            no toto sme skusali uz niekolkko x ale stale bezvysledne nieje este nejaky iny sposob ako dat do cinnosti dns ??
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 23:14
            techarelka   Návštevník
            no toto sme skusali uz niekolkko x ale stale bezvysledne nieje este nejaky iny sposob ako dat do cinnosti dns ??
          • Re: Re: Re: Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 23:14
            techarelka   Návštevník
            no toto sme skusali uz niekolkko x ale stale bezvysledne nieje este nejaky iny sposob ako dat do cinnosti dns ??
            • Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie siete v slaxe PLS 22.08.2005 | 23:31
              techarelka   Návštevník
              na tom pc kde je slax sme rozbehli lan cize ja ten PC pingnem ale na net sa zneho nedostanem stale je tam nejaky problem z DNS
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nastavenie siete v slaxe P 22.08.2005 | 23:44
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                pingnes lokalne ipcky a nepingne ipcky z netu? alebo nejde preklad domenovych mient na ipcky?
    • Re: nastavenie siete v slaxe PLS 23.08.2005 | 07:25
      lubo   Návštevník
      V /etc/rc.d je script rc.inet1.conf nastavis tam IP branu vsetko. Ulozis to. Potom /etc/rc.inet1 stop a /etc/rc.inet1 start a malo by to ist este skontrolujes ifconfig