Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.03.2010 | 21:28
Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
Moj problem spociva ze grafika stale pada. V podstate pada len pri urcitych cinnostiach, ktore vyzaduju OpenGL. Jednoducho ked mam zapnuty Compiz Fusion, tak sa sem tam prihodi ze mi to padne. Ked si spustim blender v KDE tak mi to padne, hlavne ked robim nieco narocnejsie, ale vzdy mi to padne ked si spustim OpenArenu.
Najhorsie na tichto padoch je, ze sa mi to sprava ako kedy sa vypol dbus, lebo mi nefunguje klavesnica, takze sa nemozem prepnut do ineho virtual desktopu. No ako zazrakom v xorg.0.log nie je zapisany ziaden error ani nic podobne iba 5 WW z toho 2 na zaciatku:
(WW) AllowEmptyInput is on, devices using drivers 'kbd', 'mouse' or 'vmmouse' will be disabled.
(WW) Disabling Keyboard0

a dalsie 3 su z grafiky:
(WW) intel(0): Disabling Xv because no adaptors could be initialized.
(WW) intel(0): Option "AccelMethod" is not used
(WW) intel(0): Option "MigrationHeuristic" is not used
Problem je ze tieto varovania su hned na zaciatku a za nimi je milion (II). Tento problem pretrvava asi mesiac, predtym tam bol xorg, ktory fungoval nadpriemerne, ale uz neviem aka to bola verzia a ani neviem ci by sa mi este dal nainstalovat.
xorg som si uz skusal nastavit a vypnut mode-setting vysledok bol rovnaky.
Za kazdu radu budem vdacny.
    • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 24.03.2010 | 22:17
      Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
      Skusil by som sustit openarenu cez strace:

      strace openarena 2>&1 | tee ~/arena.log

      Mozno na konci toho logu bude nieco zaujimave. Neviem co sa stane ked to zhodi cely xorg, mozno bude treba ten strace spustit z konzoly aky ho nezhodil ten pad X a zapisal hlavne ten koniec. Pripadne vypnut na chvilku syncovanie (proste aby vsetky subory rovno pisal na disk). Pripadne ak ti nezamrza cely komp tak ~/arena.log moze byt fifo z ktorej z konzoly cat-om budes citat. Pripadne zohnat openarenu prekompilovanu s debug symbolmi a spravit backtrace.
      I am not here. Isn't here just there without a t?
    • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 25.03.2010 | 10:15
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 25.03.2010 | 17:11
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        Takto, aby ste mi vsetci rozumeli neide mi o iba o openarenu, ale ide mi o cely intel driver dalsia vec ktoru som nasiel v logu tak sa mi videoram nastavuje na hodnotu 131072, ale ja mam len 64MB integrovanu grafiku. Tipujem ze v tomto bude najvacsi problem. Ked som ju dal nastavit natvrdo tak mi napisal, funkcia VideoRam uz nie je podporovana.
        • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 25.03.2010 | 17:59
          Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
          zda sa ze to za mna vyriesil update. Stale je sice nastavena grafika na 128MB, co je pre mna nepochopitelne, ale zatial to nepada aspon so zbezneho testovania.
          • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 27.03.2010 | 00:44
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Problem stale pretrvava
            • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 27.03.2010 | 16:01
              Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
              V tom pripade budes musiet spravit co som navrhoval ja.
              I am not here. Isn't here just there without a t?
              • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 27.03.2010 | 17:41
                Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                Uz som to skusal, a okrem 30MB logu a dost spomalenej hry, to nemalo ziaden vyznam, prave vtedy mi to akosi nechcelo padnut.
                BTW uz som pisal na zaciatku ze mi akosi nefunguje ani klavesnica ani mys, cize sa nemozem prepnut do ineho virtual desktopu, ale mozem si ten log precitaj aj po restarte.
                Teraz som skusil downgradnut Xorg server z 1.7.6 na 1.7.1 a zatial mi to celkom ide a nepadlo to asi 4h a to som mal uz spustene vsetky kriticke programy. Takze este uvidim.
                • Re: Problem s grfikou intel 855GM vo Fedore 12 28.03.2010 | 01:40
                  Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                  No cize v Xorg servri problem nebol, takze nezostavalo ine ako stiahnut source driveru, starsiu verziu, nainstalovat devel balicky a kompilacia. Ide to celkom v pohode, aj ked to nie je uplne najlepsie. Minimalne to ide tak ako predtim s tym, ze to nepada.

                  Tak na zaver aby som to zhrnul, chyba bola v driveri. Moje kroky boli nasledovne:
                  • Stiahol som starsiu verziu drivera, o ktorej som vedel ze mi isla
                  • Nainstaloval som devel balicky k X serveru
                  • nakompiloval som driver
                  • odstranil som fedoracky driver cez yum
                  • A na zaver make install

                  Timto uzatvaram temu.