Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.03.2010 | 20:17
Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
Pouzivam qemu alebo virtualbox na virtualizaciu. Doteraz som vzdy pouzival obraz disku. Na pocitaci mam dva linuxy na dvoch samostatnych particiach. Nedalo by sa nejak prinutit qemu alebo virtualbox aby namiesto obrazu pouzival priamo tu particiu?

Vacsinou robim v tom novsom linuxe a ked nieco potrebujem otestovat v tom starsom tak musim ulozit vsetku pracu, vsetko pozatvarat, rebootnut do toho starsieho, a potom znova rebootnut do toho novsieho. Takto by som ten starsi pustil na tu chvilku v qemu.

Ale zase nechcem mat ten starsi len ako image lebo dakedy v nom robim aj tyzden a to by cez emulator bolo pomale.

Da sa to?
I am not here. Isn't here just there without a t?
    • Re: Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox 29.03.2010 | 21:56
      WlaSaTy   Návštevník
      Mozne to je, ale ajtak by si to pustal v qemu takze by si toho moc neziskal. A navyse by to pri kazdom (re)starte medzi qemu a fyzickou masinou by to nachadzalo cely novy pocitac.

      Existuje sice moznost pouzit kqemu (modul na urychlenie prace navrhnuty pre urychlenie akceleracie ktory sa pouziva aj pre ine virtualizatory), ale clovek potom potrebuje nemat pripojene disky z oboch systemoch v oboch systemoch na citanie.si zahra rusku ruletu o svoje data. A je mala sanca ze ich neprehra.

      PS.: Ak bezi Qemu na platforme pod ktorou priamo spusta iny system, tak sa obvykle jedna o rychlu virtualizaciu ktora je este rychlejsia s modulom kqemu. Pomala emulacia by to bola keby sme si spustili na beznom pocitaci napriklad SHR build architektury ARM urceny pre telefon Openmoko Freerunner.
      • Re: Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox 31.03.2010 | 17:28
        Avatar partizan Arch  Používateľ
        VBoxManage internalcommands createrawvmdk -filename /home/user/.VirtualBox/linux.vmdk -rawdisk /dev/sda -partitions 2 -relative -register

        Musis mat plny pristup k zariadeniu /dev/sda...
        Prida ti .vmdk file ako "linku" na fyzicku particiu. Neodporucam to robit na windows, lahko by sa totiz mohlo stat ze po tom co nainstaluje ovladace pre vbox, uz sa viac na normalnom zeleze nerozbehne. Taktiez je sanca ze vam rovno skoncia pri pokuse nabootovat s BSOD.
        Arch & Metal
    • Re: Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox 01.04.2010 | 02:53
      v3k.   Návštevník
      .. opravte ma ak sa mylim alebo toto riesenie sa sem nehodi.
      Nie je vyhodnejsie pouzit CHROOT na to prepinanie medzi novym a starym systemom???
      • Re: Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox 01.04.2010 | 21:11
        WlaSaTy   Návštevník
        Pokial potrebujes aj ine jadro (v tomto pripade starsie), tak ...
      • Re: Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox 03.04.2010 | 21:27
        dash   Návštevník
        chroot do Windowsu :D
        • Re: Particia namiesto obrazu v qemu/virtualbox 03.04.2010 | 21:28
          dash   Návštevník
          Nevšimol som si, že píšeš o prepínaní medzi dvoma Linuxami...