Grub... start systemu po upgrade...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.04.2010 | 23:52
tomino   Návštevník
caute na archu som si chcel zmenit staru klasicku nudnu tabulku pri vybere systemu a pridat tam pozadie. podla wiki archlinuxu som nainstaloval potrebny malicek grub-glx alebo tak dako a nasledne upravil nastavenia a reinstaloval grub.

problem je v tom ze windows ktory mam ako prvy sa mi spusta ale arch, ktory má /boot na /dev/sda5, root na /dev/sda7 ... sa nevie nastartovat. skusal osm to uz kadejako a nikako mi to nejde. pls poradte... dik

    • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 17:48
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      nejde ?? napis konkretnu chybu ktoru vyhlasi (napriklad no system on partition) a hod sem riadok z grubu ktory spusta arch, pripadne pastebin celeho grub konfiguraku (u grub2 vsetky konfiguraky - sam neviem ktore su to)

      potom sa mozno najde niekto koho napadane ako to riesit
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 18:09
        WlaSaTy   Návštevník
        Uz to nehul, daj si pauzu.
        • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 18:18
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          mas nejaky problem alebo co ?? od teba som zvyknuty na duchaplne odpovede nie na vyryvanie, keby tvoj topic pokracoval radou tak pohode lebo ja toho natrieskam ale toto ma prekvapilo
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 18:28
            WlaSaTy   Návštevník
            Skus sa zamysliet nad poslednymi tvojimi prispevkami.

            Ten chalan tam s najvecsou pravdepodobnostou nema chybovu hlasku takze tvoju zvedavost neukoji. Jednoducho mu to funguje inak ako predtym a inak ako chcel on. Ale ja osobny mozem ukojit tvoju duchaplnost jedinou hadankou. Skus uhadnut ako sa robi upgrade na povodnu verziu grubu a budes aj vediet preco?

            • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 18:34
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              BTW aj odpoved nevyhodi ziaadnu hlasku nic sa nedeje je odpoved z ktorej clovek znaly veci usudi viac ako z nepusti sa to.

              a upgrade na povodnu verziu grubu - tomu nerozumiem, asi som to fakt nemal hulit :-DDD
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 18:57
                WlaSaTy   Návštevník
                No, pozri sa. Je to jednoduche.
                • Re: Grub... start systemu po upgrade... 05.04.2010 | 20:31
                  tomino   Návštevník
                  grub mam nastaveny normalne... ako je pisane v archlinuxe.

                  # (0) Arch Linux
                  title Arch Linux [/boot/vmlinuz26]
                  root (hd0,0)
                  kernel /vmlinuz26 root=/dev/sda3 ro
                  initrd /kernel26.img

                  skusal som to menit a pridat /boot a tak a aj tak mi to neslo...