Vytvor si vlastne distro

    • Re: Vytvor si vlastne distro 05.04.2010 | 18:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak chces upravene opensuse a mas na to cas, tak si skusit mozes. mne osobne sa nepacilo na tom to, ze som mohol urobit malo zmien.
      • Re: Vytvor si vlastne distro 05.04.2010 | 22:05
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja som to skusal ked to zacalo fungovat ale jedine co som urobil ze som si zvolil minimalnu instalaciu a nasledne vsetky dalsie upravy som robil po instalacii, ale nesadlo mi to - suse nie je podla mojej chuti
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Vytvor si vlastne distro 06.04.2010 | 16:36
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        co znamena malo zmien? vlastne balicky, vlastne repozitare, vlastne skripty - plus samozrejme aj bordel okolo, ako napriklad zmena pozadia a podobne blbosti.

        toto nie je nastroj na distrotvorenie - na to maju v SUSE okrem ineho aj KIWI.

        je to na vytvorenie custom media (open)suse, nic viac, nic menej. stale to bude nieco, co sa da dostat do stavu cisteho opensuse.

        aj ked mi je jasne, ze ludom, ktori niecomu podobnemu v prostredi ubuntu hovoria "vlastna distribucia" to moze pripadat ako nedokonala nahrada. bez urazky.
        • Re: Vytvor si vlastne distro 07.04.2010 | 00:03
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          pohoda a suhlasim s tebou. je to podla mna nastroj hlavne na urobenie spinov - ak teda chce niekto urobit spin napriklad na multimedia, tak ma na to tento nastroj.
    • Re: Vytvor si vlastne distro 06.04.2010 | 15:25
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Musí to byť len SuSe distribúcia ? Jedná sa Ti len o SuSe ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Vytvor si vlastne distro 06.04.2010 | 18:16
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ja by som prijal daco podobne zalozene na debiane
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Vytvor si vlastne distro 06.04.2010 | 22:38
          tommino   Návštevník
          mna by to tiez zaujimalo.... chcel by som skusit vytvorit nieco zalozene na archu... s GNOME...
          • Re: Vytvor si vlastne distro 07.04.2010 | 00:05
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            v prvom rade si pozri kolko archovych distribucii s gnome je vytvorenych, zoznam ma napr distrowatch
            • Re: Vytvor si vlastne distro 07.04.2010 | 16:17
              tomino   Návštevník
              ja viem, existuje kahelos ten je zalozeny na archu ale ja by som to len tak pre seba chcel skusit :P... ak by sa mi darilo a bolo to lahke resp nie moc narocne tak pouvazujem o dalsom vyvoji...
    • Re: Vytvor si vlastne distro 06.04.2010 | 23:05
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Vytvor si vlastne distro 08.04.2010 | 00:27
      Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
      dik za feedback
      • Re: Vytvor si vlastne distro 08.04.2010 | 00:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        inak aky to mas ten e-mail? 3.14 AT gmail DOT com?
        • Re: Vytvor si vlastne distro 08.04.2010 | 09:30
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          tomaspirKysláRybičkagmailBodkacom
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org