Grub2 - floppy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.04.2010 | 11:07
Avatar Pali   Používateľ
Na HDD MBR mam nainstalovany zavadzac grub a pouzivam ho ako inak na bootovanie linuxu.

Okrem ineho, grub1 dokazal bootovat aj z diskety (teda mal som na HDD nainstalovany grub, ktory bootoval iny os - MSDos z floppy diskety). Konfiguraciu som mal:
title Boot from Floppy
root (fd0)
chainloader +1
makeactive

Takto grub1 dokazal bez problemov bootovat iny OS z diskety.

Avsak teraz uz mam grub2 (grub1 uz som dal dole z HDD) a chcem donutit grub2 aby mal taketo submenu na bootovanie. Pridal som:
menuentry "Boot from Floppy" {
        set root=(fd0)
        chainloader +1
}

Avsak z diskety to nenabootuje. Pocut, ze z diskety sa snazi daco citat, floppy mechaniku pekne pocut cvakat a potom len vypise nepekne hlasky. Skusal som:
disketu Win98 --> vypisalo I/O error, please insert system disk and press any key....
disketu grub1 --> vypisalo loading stage2... failed

Diskety su obe urcite funkcne, BIOS dokaze z nich bez problemov bootovat a aj grub1 to dokazal bez problemov.

Neviete mi poradit, kde je problem? Mam dobre napisane to menuentry alebo mi tam daco chyba? Alebo je to nejaky bug v grub2?

Grub verzia: (GRUB) 1.97~beta4
    • Re: Grub2 - floppy 06.04.2010 | 12:54
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      Pozri si:
      bug #28630
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Grub2 - floppy 06.04.2010 | 13:12
        Avatar Pali   Používateľ
        Ja nechcem nahravat grub2 na disketu...
        Ja chcem aby mi grub2, ktory je na HDD bootoval z diskety
        • Re: Grub2 - floppy 06.04.2010 | 13:42
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Grub2 - floppy 12.04.2010 | 19:52
            Avatar Pali   Používateľ
            o na bootovani systemu z floppy sa v manualoch ubuntu nic nepise...

            podporuje to grub2 este, alebo je nejaky bug v chainloadovani na fd0?
            • Re: Grub2 - floppy 12.04.2010 | 20:49
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Grub2 - floppy 12.04.2010 | 21:20
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Grub2 - floppy 07.05.2010 | 19:25
                Avatar Pali   Používateľ
                Neviem ci som vysvetlil zle co chcem, ale vsetky linky smeruju k veci: Ako nakopirovat grub2 na disketu a bootnut ho potom z diskety.

                Ja ale chcem donutit grub2 (ktory je na HD) aby mi dokazal nabootovat iny OS nie len z HD ale aj z floppy diskety.
                • Re: Grub2 - floppy 08.05.2010 | 15:08
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ako si si skontroloval, či je fyzicky floppy disketa (s MS_DOS) v poriadku ??
                  Scandisk a pod ?
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Grub2 - floppy 23.05.2010 | 12:08
                    Avatar Pali   Používateľ
                    nekontroloval som, ale ked bios mi z nej normalne nabootoval, tak by mala byt...
    • Re: Grub2 - floppy 25.05.2010 | 19:18
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Taká predtucha, či by Ti nepomohlo pridanie tohoto riadku na koniec súboru /etc/default/grub

      GRUB_PRELOAD_MODULES="part_msdos"

      Potom update grub
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Grub2 - floppy 26.05.2010 | 13:55
        Avatar Pali   Používateľ
        skusal som to, aj som skusil rucne v grub console pri bootovani nahrat ten modul cez insmod. modul nahralo, ale bootovat z diskety nechce.

        skusil som aj ine bootovatelne image dat na disketu. bios to normalne nabootuje, grub2 stale nic.

        pripada mi to ako nejaky bug v grub2...